Роздрукувати сторінку

Академія пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, АПБ ім. Героїв Чорнобиля

« Назад

Академія пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля - вищий навчальний заклад з IV рівнем акредитації державної форми власності, що підпорядковується Державній службі України з надзвичайних ситуацій.

Академія-пожежної-безпеки-імені-Героїв-Чорнобиля, АПБ-ім.-Героїв-Чорнобиля

Контакти Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля

Адреса: вул. Онопрієнка, 8, м.Черкаси.

Телефон: 8 (0472) 55-18-13.

Електронна пошта: chipb@mns.gov.ua.

Сайт: www.fire.ck.ua.

Історія Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля (АПБ ім. Героїв Чорнобиля)

Історія навчального закладу розпочалася із видання наказу в 1973 роціМВС СРСР. Відповідно до якого навчальний заклад носив назву Черкаського пожежно-технічного училища. Училищем керував кавалер ордена Слави ІІІ та ІІ ступенів полковник внутрішньої служби Олег Едуардович Стоянович.

В 1995 році за спільною згодою Міністерства освіти України та Міністерства внутрішніх справ України утворився Міжвідомчий навчально-науковий комплекс, який готував фахівців для Державної пожежної охорони МВС України у складі.

Вже в 1996 році навчальний заклад отримує дозвіл на здійснення навчального процесу Черкаському пожежно-технічному училищу МВС України,який отримав III рівень акредитації.

9 червня 1997 року відповідно до постанови КМУ на базі училища було створено Черкаський інститут пожежної безпеки, якому присвоєну ім'я Героїв Чорнобиля.

За час існування навчального закладу з нього випустилося близько 10 тисячі досвідчених фахівців. органів управління та підрозділів оперативно-рятувальної служби України та країн СНД. Серед відомих випускників є особи,які нагородженіПочесною відзнакою Президента України, а також Герої Радянського Союзу, які здійснили свій безсмертний подвиг під час ліквідації в 1986 році аварії на Чорнобильській АЕС. Сотні випускників за сміливість і фахову майстерність нагороджені високими урядовими нагородами.

В навчальному закладі проводиться підготовка із отриманням вищої освіти за спеціальністю«Пожежна безпека» із здобуттям освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр. Навчання проводиться за кошти державного бюджету, так і на контрактні основі.

Академія-пожежної-безпеки-імені-Героїв-Чорнобиля  АПБ-ім.-Героїв-Чорнобиля

Матеріально-технічна база АПБ ім. Героїв Чорнобиля

Інститут складається з 4 факультетів, аспірантів та дистанційного навчання відомств. Існує спеціалізована вчена рада із захисту кандидатських Теза, спеціальність 21.06.02 - Пожежна безпека.

Освітня установа має потужну науково-педагогічний потенціал добре розвиненою матеріально-технічною базою, яка дозволяє Інституту постійно розвиватися відповідно до вимог часу. Всі умови створені для одержання високоякісних європейську освіту - сучасні класні кімнати і комп'ютерні лабораторії підготовлені для вивчення; курсанти та студенти (молоді чоловіки і жінки) мають доступ до електронної бібліотеки і може використовувати просторий читальний зал.

Структура АПБ ім. Героїв Чорнобиля

До структури академії належать такі факультети:

- пожежної безпеки і охорони праці( на цьому факультеті створено декілька кафедр, які займаються розробкою комп’ютерних технологій а запровадження автоматизації в процесі управління, проведення дослідження в сфері психології та суспільних науках, дослідження та вивчення пожежної профілактики;

- оперативної діяльності (на ньому створено такі кафедри: практичної підготовки, спеціальної хімії);

- профілактики та прогнозування (факультет надає фахівцям знання щодо профілактичної роботи, інженерного захисту населення, а також техногенної безпеки);

- управління( факультет проводить підготовку з економічних дисциплін, надає фундаментальні знання щодо управління, а також проведення моніторингу та цивільного захисту.

Також до структури можна віднести? Територія, на якій розташовані навчальні корпуси, які мають обладнані новою технікою аудиторії, власний полігон, на якому відбуваються навчання та курсанти проходять практику.

Академія-пожежної-безпеки-імені-Героїв-Чорнобиля

Спеціальності та навчання в Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля (АПБ ім. Героїв Чорнобиля)

Академія готує фахівців за наступними спеціальностями:

- "Пожежна безпека" (бакалавр, спеціаліст, магістр, аспірантура);

-"Цивільна оборона" (бакалавр);

- "Психологія" (бакалавр).

До основних переваг Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля можна віднести:

- сучасна освіта європейського рівня;

- студентам надаються комфортні умов життя в сучасному гуртожитку;

- зручна транспортна розв'язка Черкаси - 160 км до міжнародного аеропорту Бориспіль і в 20 км до залізничної станції імені Тараса Шевченка;

- існує аеропорт, який може приймати чартерні рейси в Черкасах;

- можливість приєднатися до славних традиції інституту, який утвореного двома героями Радянського Союзу –Володимир Правикі ВікторКібенюк;

- навчання в класах, обладнаних у відповідності з сучасними технологіями;

- можливість займатися спортом в одному з кращих спортивних і оздоровчих комплексів.

Навчальна і наукова база інституту є одним з кращих в країні. Сучасні інформаційні технології використовуються в навчальному процесі. Це робить вивчення більш цікавим і підвищує якість знань.

Інститут проводить підготовку фахівців пожежної безпеки, цивільної оборони та психології для Міністерства з надзвичайних ситуацій та інших підрозділів міністерств, відомств і служб, приватних організацій, які займаються безпекою у всіх її сферах.

Усі випускники отримують диплом державного зразка з диплому.

Форми навчання: денна та заочна.

Важливим компонентом є практичне навчання, в тому числі участь у міжнародних навчаннях разом з делегаціями спеціальних навчальних закладів європейських країн.

Інститут має значний європейський досвід завдяки тісній співпраці з пожежних і рятувальних служб та навчальних закладів ЄС і СНД.

Особливу увагу в Інституті приділяється розвитку спорту і дозвілля питань. Один з кращих спортивних комплексів в Україні знаходиться в розпорядженні студентів інституту. Серед курсантів та студентів нашого інституту є учасники Олімпійських ігор в Пекіні (2008) та Лондоні (2012), чемпіони Європи та світу з пожежно-прикладного спорту, стрільби, боксі. Наші курсанти та студенти реалізувати свої творчі здібності в численних аматорських клубів і добре відомі в Україні КВН команди "Зворотні.

АПБ-ім.-Героїв-Чорнобиля

Тому, Академія пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиляготує необхідним спеціалістів для нашого життя, саме вони захищають наше здоров’я. Викладацький склад надає необхідні навички та практику яка важлива для майбутніх фахівців в сфері пожежної безпеки.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!