Роздрукувати сторінку

Дослідження міжнародних ринків як навчальна дисципліна

« Назад

Ідея виходу на зовнішній ринок в даний час є однією з найперспективніших сфер масштабування бізнесу. Чому? Світ вже не перше десятиліття активно глобалізується, а це означає, що продукт має успіх в одній країні, може також успішно розвиватися і в іншій. При такому підході бізнес може отримати нову платоспроможну аудиторію, а, отже, збільшити загальний прибуток компанії.

Однак недбалий підхід до досліджень ринків, на які планується вивести компанію може привести до величезних збитків, які бізнес не зможе пережити. Неправильна робота маркетологів і керуючого апарату може привести до негативного позиціонування компанії в усьому світі. При виведенні торгової марки на зовнішній ринок потрібно враховувати безліч факторів, таких як: культура ведення бізнесу, вимоги іноземних урядів при вступі на їх ринки, податкова політика, війни, тероризм, корупція, правове законодавство, переваги зарубіжних споживачів, інфляція, валютні коливання і багато іншого.

міжнародний ринок, валютний курс

Перед створенням і в процесі вибудовування стратегії виходу на міжнародний ринок необхідно провести ряд маркетингових досліджень. Необхідно оцінити можливості і загрози міжнародних ринків. Вся стратегія повинна будуватися навколо цієї ідеї. Відповідно дослідження повинні бути спрямовані в першу чергу на ці області.

Процес дослідження на зовнішньому ринку складний - він може займати 9 і більше місяців. Усвідомлюючи важливість проведення досліджень, необхідно виробити алгоритм їх проведення. Це допоможе створити чіткий і послідовний план робота, а маючи хороший план, компанії краще вдасться ефективно вибудувати бізнес-процеси всередині компанії і домогтися успіху на світовій арені.

розвиток національної економіки

Той чи інший спосіб аналізу зарубіжних ринків буде великою мірою залежати від того, яка причина рішення про спробу вийти на міжнародний ринок.

У деяких випадках рішення про те, на які саме ринки хотілося б вийти, представляє з себе нічим не підкріплений і ні на чому не обґрунтований «волюнтаристський» вибір: просто ось цей ринок розвинений, тому саме на ньому і варто влаштуватися. Головне ж завдання аналізу полягає в тому, щоб по-перше, зібрати інформацію, а по-друге, зрозуміти, як саме ця інформація співвідноситься з реальними цілями і можливостями вашої компанії.

Вивчення курсу «Дослідження міжнародних ринків» спрямоване на формування у майбутніх спеціалістів системних знань і розумінь про сутність, види і призначення ринкових досліджень, різновиди ринкової інформації, структуру і процес досліджень ринку, методи збору первинної та вторинної інформації, визначати місткість ринку і його сегменти, а також формування навичок самостійної роботи щодо засвоєння матеріалу відповідно до нових методів управління ринку в сучасних умовах.

Мета дисципліни: формування знання з організації проведення маркетингових досліджень на міжнародному ринку, міжнародних стандартів проведення маркетингових досліджень.

Дисципліна «Дослідження міжнародних ринків» вивчає теорію і практику функціонування міжнародних ринків, тому в процесі її вивчення студенту необхідно освоїти наступні завдання:

- теоретичні основи організації та функціонування ринків;

- мати уявлення про механізм функціонування конкретного ринку;

- використовувати статистичну інформацію і відповідні методи для аналізу процесів, які мають місце на світових ринках.

Вивчення дисципліни передбачено навчальним планом спеціальності «Світова економіка».

Отримані студентами знання дозволять більш глибоко розбиратися в подіях, що відбуваються на світових ринках і ринках конкретних країн.

дослідження міжнародних ринків

Для вивчення курсу необхідне знання економічної теорії, в тому числі макроекономіки, мікроекономіки, міжнародної економіки, статистики, інформатики.

Якщо Ви вивчаєте курс «Дослідження міжнародних ринків» і Вам необхідна допомога в підготовці контрольних та інших видів робіт звертайтеся в компанію ІЦ «KURSOVIKS». Колектив досвідчених педагогів Вам з радістю допоможе.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!