Роздрукувати сторінку
Главная \ Цікаві статті і новини для студентів \ Студент \ Студент \ Студентські організації Львівщини

Студентські організації Львівщини

« Назад

За роки незалежності в Україні постійно зростає кількість молодіжних, зокрема і студентських, громадських організацій. Сьогодні діють такі організації загальноукраїнського масштабу: Українська студентська спілка, Спілка українських студентів, Український фонд студентів, Центральний союз українського студентства, Всеукраїнська рада студентів, Об’єднання студіюючої молоді “Зарево”, Асоціація правозахисних організаторів студентів України.

студенти львова, студентські організації

Аналіз статутних документів цих організацій виявив, що їхня діяльність спрямована на захист прав та інтересів студентів, сприяння самореалізації їхнього наукового, творчого, політичного, спортивного, організаційного потенціалу, забезпечення активної участі студентів у докорінному оновленні українського суспільства, створення механізмів соціального захисту студентів, організацію дозвілля, відпочинку та спілкування молоді.

Поняття «молодіжний рух» як категорія наукового аналізу включає сукупність міжнародних молодіжних організацій, об'єднань, груп, незалежно від компетенції (ініційовані на міжурядовому рівні або неурядові), характеру взаємовідносин (двостороннє або багатостороннє співробітництво), у всьому різноманітті організаційних форм, функцій і напрямків діяльності, а також національні об'єднання молодіжних організацій в якості основних партнерів державних структур у сфері міжнародного молодіжного співробітництва.

Це найбільше молодіжне об'єднання університету, кількість членів профспілки з вхідними до складу технікумами досягає шести тисяч чоловік, з яких близько чотирьох тисяч - студенти нашого університету.

Головною метою діяльності профкому є захист соціальних прав студентів, забезпечення необхідних умов для навчання, відпочинку, культурного та естетичного виховання студентів, пропаганді здорового способу життя, розвитку самоврядування. З цією метою в 1996 році на базі профкому був створений студентський Сенат, який на сьогоднішній день є досить розвиненою незалежною організацією.

До складу студентської секції профкому ПДТУ входять голови профбюро 9-ти факультетів, голови комісій (інформаційної, захисту соц. Прав студентів, організаційно-масової, спортивної, охорони здоров'я, житлово-побутової, а також студентського контролю), голова студентської ради гуртожитку №2.

Спілкування студентської молоді університету зі студентами інших навчальних закладів України підкріплено договорами з обміну студентами з профкомами студентів інших ВНЗ. Зараз налагоджено обмін студентами з Ужгородським національним університетом, Львівським національним університетом ім. І. Франка, і НУ "Львівська політехніка". Близько ста студентів та аспірантів щорічно отримують можливість відвідувати Ужгород, Львів та Карпати.

Студенти ПДТУ мають можливість оздоровитися в санаторії-профілакторії протягом усього навчального року, причому оплачуючи всього 10% вартості путівки.

Студентські профспілки в їх сьогоднішньому вигляді є витівниками для студентів і держателями кас матеріальної взаємодопомоги. У студентів як не було, так і немає організацій, здатних захищати їх права і представляти інтереси перед адміністрацією навчальних закладів. профспілки повинні виконувати цю функцію за Статутом, однак на практиці ця діяльність зводиться до безсумнівно потрібне, але вузьким сфер, таких як матеріальна підтримка і допомога в заселенні в гуртожиток.

Для забезпечення фінансування рекомендованих заходів можливо перерозподіл бюджету профспілки, а також залучення зовнішніх коштів на окремі заходи. Через спонсорську допомогу можливе проведення культурно-розважальних, благодійних та інших заходів. Для цього керівництву профспілки слід вести переговори з підприємцями, керівниками компаній.

За експертною допомогою керівництво студентської профспілки завжди може звертатися до вищестоящого керівництва республіканського профспілки, а також до громадських організацій, які займаються допомогою в організаційному розвитку організацій (наприклад, Forum Syd).

студенти львівщини, реформування діяльності студентських профспілок

Отже, реформування діяльності студентських профспілок є важливим етапом до зміни сприйняття організації студентами, поліпшення ситуації з порушеннями прав студентів у навчальних закладах, а також реального представництва інтересів студентів перед адміністрацією.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!