Роздрукувати сторінку

Основні студентські свята

« Назад

Для більшості ВНЗ посвята в студенти - це обов'язковий ритуал, який проходять усі першокурсники. У деяких ВНЗ це подія приурочена до початку навчального року і проводиться прямо 1 вересня, в День знань. В інших, першокурснику дають трохи часу для того, щоб освоїтися на новому для нього місці, і відсувають посвяту на кінець вересня - початок жовтня. Багато хто взагалі впевнені, що істинною присвятою для новоспеченого студента може стати лише перша сесія, тому повноправними, «присвяченими» членами університетської спільноти першокурсники стають лише на Тетянин день - день всіх студентів.

 студентське свято, першокурсники

Так що ж це таке - посвята в студенти, і до чого готуватися недосвідченим першокурсникам? Прийнято вважати, що ритуал посвяти бере свій початок в античних обрядах ініціації, в ході яких підлітки повинні були доводити своє право стати повноцінними дорослими людьми. Як би там не було, сучасні обряди посвячення першокурсників у студенти різняться від ВНЗ до ВУЗу. Об'єднує їх лише стандартна офіційна частина - це полум'яні (а іноді й занудні) мови ректора і декана, викладачів і старших студентів, бесіда про дружбу і студентському братстві, виступи запрошених гостей - заслужених викладачів або видних діячів у сферах, що відповідають специфіці ВНЗ, і так далі. Наприкінці першокурсники, як правило, співають гімн університету або безсмертний «Gaudeamus igitur», або вимовляють урочисту клятву студента. Закінчується все традиційним концертом за виступом місцевої університетської самодіяльності.

свято, обряди посвячення першокурсників

Але найцікавіше починається після офіційної частини - безпосередньо сам обряд посвячення. У різних ВУЗах він може бути різним. В Алтайському Держуніверситеті, наприклад, студентам-журналістам пропонують з'їсти шматочок газети, запивши чорнилом, математикам можуть шльопнути по голові підручником - щоб знання вкарбувалися у мозок як слід, а біологи будуть на швидкість поїдати мармеладних жучків. Ще один обряд, який напевно доведеться пройти новобранцям - це присвята, влаштоване багатими на вигадки старшими товаришами. Це і урочисте вручення молоді шпаргалок для всіх випадків студентського життя, і показове знайомство з комендантськими нормами студентських гуртожитків, і навіть прилучення до великого таїнства студентських вечірок. У кожному разі, посвята в студенти - одне з найбільш пам'ятних подій студентського життя, і відзначити його потрібно як слід!

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!