Роздрукувати сторінку

Стипендії DAAD. Стипендії Німеччини

« Назад

У Німеччині внз самі не надають стипендії та гранти. Німецькі учні можуть взяти позику на навчання, надану державою по федеральному закону про сприяння утворенню (BAFoeG) - максимум 600 € на місяць, яку вони частково виплачують по закінченні ВНЗ. Інша можливість - громадські та приватні фонди (Stiftungen) і інститути, що надають часто фінансову підтримку і для іноземних учнів та науковців.

logo daad

Стипендії та гранти виділяються на конкурсній основі, з процедурою подачі заявок та конкурсним відбором. Критерії оцінок різні, вирішальними є добре володіння німецькою та / або англійською мовою, попередні академічні та / або наукові успіхи, мотивація для навчання / досліджень у Німеччині, для аспірантів та науковців в першу чергу дослідний проект і контакти з німецькими колегами. На основі цих документів оцінюється самостійність і креативність мислення, відповідальність і продуманість проекту, який повинен отримати фінансову підтримку.

OKSeminar

Як правило, стипендії не виділяються на повний цикл навчання. Більшість з них орієнтовані на учнів, аспірантів та вчених іноземних ВНЗ та інститутів, які планують перебування в Німеччині і потім повернення до своєї країни. У кожного фонду є певні стипендіальні програми з обмежуючими критеріями для шукачів - за громадянством (тільки для громадян Німеччини або також іноземців), спеціальності, статусу, віку, часу перебування в Німеччині і т.п.

Більшість стипендій / грантів орієнтовані на аспірантів та молодих учених віком до 35-40 років, у меншій мірі на студентів і вчених старше 40 років. Для школярів існують тільки програми обмінів, але не стипендії.

магістрські стипендії

Частина грантоутворюючих організацій працює тільки з колективними проектами, іноді обмовляється, що заявки на фінансову підтримку можуть представлятися тільки з німецької сторони.

Стипендія призначена для проходження навчання в системі післядипломної освіти на спеціальних курсах при німецькому ВНЗ (Master- und Aufbaustudiengänge), що дає можливість отримати додаткову кваліфікацію з видачею німецького свідоцтва про вищу освіту (диплом, диплом магістра). Тривалість навчання - в залежності від обраного курсу - становить 2 - 4 семестри. Проходження навчання можливе в будь-якому державному ВНЗ або ВНЗ, що має державну акредитацію.

DAAD-Postcard

Стипендія призначається з 01.10.2019 по 31.07.2020. Залежно від програми навчання і результатів, продемонстрованих протягом першого року навчання, можливе продовження стипендії на прохання стипендіата максимум ще на один рік.

Здобувачі повинні володіти німецькою та / або англійською мовою в тому обсязі, який потрібен для навчання за конкретно обраною програмою в німецькому ВНЗ (див. Опис умов участі в програмі на сайті німецького ВНЗ).

Мовні знання повинні бути підтверджені мовним сертифікатом міжнародного зразка. До комплекту документів заявки необхідно прикласти саме той сертифікат (напр., ТestDaF, ZOP і т.п. для підтвердження ступеня володіння німецькою мовою, або TOEFL, IELTS - для підтвердження знання англійської), який вимагає приймаючий вуз (з кількістю балів не менше необхідного!) Якщо програма навчання передбачає знання німецької та англійської мови, до комплекту документів слід докласти мовні сертифікати міжнародного зразка, що підтверджують ступінь володіння німецькою та англійською мовами.

Стипендіатам, які навчатимуться на англомовних програмах післядипломного навчання, DAAD, як правило, надає перед початком занять безкоштовні курси німецької мови в Німеччині тривалістю від одного до двох місяців.

daad

Отже, DAAD сплачує щомісячну стипендію, в даний час вона встановлена ​​на рівні 750 євро. Крім того, стипендія включає в себе витрати на страхування та подорож. Крім того, DAAD сплачує щорічний дослідницький грант. Проте, університети можуть стягувати додаткові збори, що не покривається стипендією (наприклад, вступний внесок, семестровий проїзний квиток тощо).

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!