Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ І. Права студента України \ 19. Українські студенти у Франції. Право на стипендію

Українські студенти у Франції. Право на стипендію

« Назад

Франція є прекрасною країною для студентської молоді. Саме тому багато українських студентів прагнуть навчатися саме у Франції. Ця країна займає 3 місце у світі за кількістю студентів з інших держав, поступаючись лише Сполученим Штатам Америки та Великій Британії. Маючи якісну французьку освіту відкриваються можливості для зайняття бажаної посади в іноземних компаніях, адже, крім навчання у Франції, студенти мають змогу досконало опанувати декілька мов.

навчання у Франції

Абітурієнти з інших держав мають рівні можливості з французькими студентами доступу до навчання. Іноземцімають змогу отримувати освіту на тих же умовах, що і громадяни Франції. Матеріальні витрати на навчання в вищому навчальному закладі державного зразка не значні, таким чином, загальні щорічні внески складають, в залежності від навчального закладу, від 150 до 700 євро.

Освітня система Французької Республіки відрізняється яскраво вираженою національною специфікою. Тут наявна  власна система дипломів, своєрідна система проведення атестації і кваліфікації, особливий розподіл на навчальні цикли і сходинки. Багато в чому це обумовлено шанобливим ставленням французів до свого походження, рідної мови та культури.

Освіта у Франції вирізняється і є популярною у зв’язку з наявністю сильних математичних факультетів, інженерних спеціальностей та економіці. Крім того, самі французи вважають математику царицею наук, і що саме її перш за все необхідно вивчати.

Французькі університети зазвичай є багатопрофільними, дають класичну освіту. Щоправда, деякі зорієнтовані на поглиблене вивчення двох-трьох спеціальностей.

Вища освіта у Франції також передбачає довгий (5-8 років) і короткий (2 роки) терміни навчання. Перевага другого – швидке працевлаштування та економія часу, а першого – можливість отримати високооплачувану і престижну посаду.

Отримавши право вступу до вищого навчального закладу, український студент може спробувати отримати місце в державному гуртожитку, але це не просто. Тому частіше студенти шукають житло самостійно.

Франція

Більше того, для молодих людей є чимало пільг і стипендій. Французька Республіка здійснює фінансування коштів з державного бюджету на навчання студентів, так само не диференціюючи між громадянами Франції та решти держав. Таким чином, вступивши до ВНЗ Франції студент стає стипендіатом.

Стипендії для українських студентів поділяються на декілька видів: стипендія для покриття витрат навчання, стипендія для проходження стажування, стипендія для опанування французької мови. Абітурієнти, які вступили до вищого навчального закладу державної форми, мають можливість отримувати стипендію Французького уряду, а учасники певних спеціальних програм - одну з численних стипендій, заснованих французькими підприємцями.

Знаючи, що студентам важко адаптуватися до чужої системи, у Франції організовано спеціальні  центри орієнтації і інформації. Тому, першим завданням виступає пошук приїжджого студента відповідного центра і відвідування його курсів.

Французьке посольство в Україні проводить конкурс на отримання стипендій для навчання на магістратурі (Master 2) та аспірантурі (програма по написанню дисертацій під подвійним науковим керівництвом) для випускників різних спеціальностей. Розмір стипендії становить 767 євро для магістрів та  1060 євро в місяць для аспірантів. Стипендії цілком вистачає для покриття виплат на навчання, оплату вартості дороги з Парижа до регіону, страхування, а також кошти на підручники.

Для того, щоб мати стипендію для отримання ступеня магістра, варто надати наступні документи, а саме:

- анкету учасника, яка має бути попередньо заповнена та підписана;

- паспорт;

- лист з перекладом на французьку мову (мотиваційний лист);

- резюме на французькій мові;

- копію диплома про здобуття середньої освіти (атестата);

- копію отриманого академічного диплома (у випадку відсутності нема – довідка з університету);

- копія додатка до диплома.

стипендія у Франції

Великі перспективи і можливості для здобування освіти у Франції для українських студентів відкриваються завдяки наявним грантам, які пропонує Французька республіка для іноземних студентів. Це гранти Міністерства вищої освіти і наукових досліджень Франції, програма стипендій COPЕRNIC, гранти Міністерства закордонних справ Франції (стипендії Ейфеля), Докторські і пост докторські гранти регіону Іль-де-Франс, Стипендії Фонду Жака Адамара, стипендії Еміля Бутмі та багато інших.

З повагою "ІЦ “KURSOVIKS”!