Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ 3. Права студентів за кордоном \ 33. Безкоштовність навчання в Німеччині

Безкоштовність навчання в Німеччині

« Назад

Навчання в Німеччині надзвичайно привабливе для іноземців з цілого ряду причин. Насамперед, це можливість отримати фундаментальну вищу освіту в найстаріших ВНЗ Європи без вступних іспитів, освіта в Німеччині передбачає вибір між германомовними і англомовними програмами. Навчання в Німеччині дозволяє студентам працювати на місцевих підприємствах, що відкриває перед іноземцями відмінні перспективи на швидке працевлаштування по закінченні вишу. Дипломи міжнародних відділень німецьких вузів високо цінуються роботодавцями багатьох країн Європи і США.

освіта-в-Німеччині

Освіті в Німеччині присвячено безліч гілок на різних форумах, питання спливають тут і там, компанії-посередники роблять на цьому непоганий бізнес, адже багато хто не можуть самі розібратися у всіх тонкощах системи вступу. Будемо реалістами: навіть компанії часто провалюють завдання.

Так чи варта освіта в Німеччині, це «світло в кінці тунелю», взагалі того, щоб витрачати близько € 1 500 (якщо діяти через посередника) або збирати безліч документів, вчитуватися в Zulassungsvoraussetzungen, лізти на стінку, чекаючи, коли ж прийде звістка з посольства, що студентська віза готова?

Давайте зробимо крок в сторону від своєї життєвої ситуації, уявімо себе на деякий час незацікавленою особою і подивимося на освіту в Німеччині. Просто поміркуємо вголос: «А чи дійсно це те, що я хочу отримати? Або, чи роблю я правильний вибір, відправляючи свою дитину вчитися в Німеччину? Не буду я жалкувати?», «Чи діють у вузах права закордонних студентів»?

Запитання та сумніви, що виникають в голові, можна продовжувати і продовжувати. Але давайте все-таки перейдемо до суті: А чи варто взагалі намагатися?

Безкоштовність навчання в Німеччині

Речі, що мають на собі штамп «зроблено в Німеччині» за визначенням вважаються добротними і ґрунтовними. Не є винятком і вища освіта. Саме тому все більша кількість студентів за кордоном прямують до Німеччини за університетськими дипломами.

До 2006 року вища освіта в Німеччині вважалася безкоштовною. Після цього часу ситуація деяким чином змінилася. Тим не менш у іноземних студентів все ще залишилася можливість отримати диплом при відносно невеликих фінансових витратах.

навчання-в-Німеччині

Будь-який студент, який закінчив хоча б один курс Вузу, може взяти участь у програмі «Освіта без кордонів», що дозволяє отримувати освіту на безоплатній основі у 167 навчальних закладах Німеччини. Теж стосується і тих, хто планує захищати тут дисертацію. Однак до участі в програмі допускаються лише ті, хто успішно складе іспит з німецької мови. Це й не дивно: мовою навчання, природно буде німецька.

Права студентів за кордоном на безкоштовну освіту

Для порівняння — скандинавські країни також готові повчити у себе безкоштовно. Але іноземним студентам доведеться все-таки дещо оплатити, а саме:

1. Проживання і харчування.

2. Методичну літературу (яка, до речі сказати, не дуже-то і найдешевша).

3. Лекції та заняття англійською мовою.

Останній пункт стосується тих, хто не володіє державною мовою країни навчання: шведською, датською або норвезькою і бажає слухати курс англійською. Таку умову можна вважати цілком розумною і обґрунтованою, адже в Україні теж викладач, здатний читати лекцію, скажімо, з медицини англійською мовою, за визначенням буде обходитися університету дорожче, ніж українськомовний.

Заощадити в процесі навчання в Німеччині можна ще й завдяки грантам, які покриють витрати на житло. Але, зрозуміло, дають його не всім.

Безкоштовність навчання в Німеччині — не значить добре?

Для українського менталітету, поняття «безкоштовне» викликає деякі сумніви щодо якості. Ми звикли вважати, що за гроші нам нададуть послугу на порядок вище, ніж без них. Однак зростаюча популярність освіти в Німеччині говорить про зворотне. Причому навчатися у Німеччині хочуть не тільки українці, але також і жителі Китаю, Туреччини та Ізраїлю. Зараз Німеччина вже не має можливості надати навчальні місця усім бажаючим.

Не варто і забувати, що безкоштовним навчання в Німеччині стає при дотриманні умов, описаних вище. Для тих, хто не в змозі здати іспити, воно буде платним.

безкоштовність-навчання-в-Німеччині

Подумайте, що якісніші: робота, виконана за безкоштовно або та, що була відповідно винагороджена? Хоча, звичайно ж, все можна оскаржити.

Інший підхід. В останні роки все більше і більше студентів хочуть навчатися в Німеччині, особливо в західній її частині. Навчальних місць катастрофічно не вистачає. Вузи з року в рік намагаються хоч якось справлятися з усе зростаючим напливом китайців, турків, росіян, українців, євреїв та абітурієнтів інших національностей.

Скоро настане 2013 рік, коли в Німеччині буде 2 шкільних випуски, а виходить в 2 рази більше бажаючих вступити до ВУЗу.

Крім цього, обов'язкова служба в армії в Німеччині теж скасована. З 1 березня 2011 року. Всі хто повинен був служити в армії, будуть вступати до Вузів.

Говорити про високу якість освіти в Німеччині через згаданих вище змін зараз досить-таки складно. Освітню систему розтягнуто, т. к. відмовити 40-50% всім бажаючим отримати вищу освіту Німеччина просто не посміє, а де брати відсутніх професорів, семінарські годинник і нарешті просто місця, будівлі для всіх бажаючих вчитися? Змушує замислитися.

Ми думаємо, що в цій ситуації варто звернути увагу на потенціал Східної Німеччини. Там освіта з кожним роком все краще і краще, стандарти підвищуються, нова техніка закуповується, а студентів як раз не вистачає.

Отже, освіта в Німеччині по праву вважається одним з еталонів співвідношення ціни і якості в Європі. Високий рівень викладання, доступність, програми студентської мобільності і сучасний підхід – все це робить навчання в німецькому вузі привабливим як для самих німців, так і для іноземців.

Сьогодні дуже небагато країн безкоштовно дають іноземцям вищу освіту європейського рівня, і Німеччина входить в їх число. Причина в тому, що в Німеччині не вистачає певних фахівців, і ти можеш стати одним з них. Вступай без екзаменів у будь-якій з майже 400 вузів, ставай професіоналом, влаштовуйся на роботу за фахом і залишайся жити в Німеччині!

Щоб стати студентом німецького ВНЗ, досить твого бажання і готовність виконати всі вимоги до абітурієнта.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!