Роздрукувати сторінку
Главная \ Цікаві статті і новини для студентів \ Студент \ Студент \ Соціальне забезпечення студентів з проблемами здоров’я

Соціальне забезпечення студентів з проблемами здоров’я

« Назад

Стипендіальне забезпечення студентів у сучасних економічних умовах, з врахуванням підвищення середньостатистичної «вартості» проживання, не відповідає конституційним засадам та принципам соціального захисту студентства, оскільки розмір мінімальної студентської стипендії не забезпечує достатнє матеріальне становище та є нижчим від прожиткового мінімуму, встановленого державою. А тому для підняття на новий щабель рівня соціального захисту студентства в Україні та досягнення хоча б європейський стандартів мінімальна студентська стипендія має дорівнювати прожитковому мінімуму або бути вищою за нього.

соціальне забезпечення студентів з проблемами здоров'я, проблеми зі здоров'ям у студентів

Проблеми працевлаштування студентів вимагають проведення заходів щодо покращення державної молодіжної політики в частині моніторингу і популяризації затребуваних на ринку праці спеціалізацій та професій серед студентської молоді, яка є економічно активним населенням України.

Соціально незахищеною та неадаптованою досі залишається студентська молодь з обмеженими фізичними можливостями внаслідок відсутності у більшості ВНЗ можливості пристосування до архітектурних особливостей будівель, забезпечення кваліфікованими кадрами по роботі з такою категорією студентів, а також технічних пристроїв та відповідної апаратури, транспортного забезпечення тощо.

студентська молодь з обмеженими фізичними можливостями

Для вирішення проблеми соціальної адаптації та захисту студентів з обмеженими фізичними можливостями державі необхідно більш активно залучати недержавні та громадські формування для участі у реалізації її молодіжної політики. Як приклад, ВНЗ в Україні, що мають складні архітектурні умови для навчання студентів з обмеженими фізичними можливостями, на договірних засадах можуть залучати підприємства, установи та організації, які є власниками або користувачами приміщень або будівель, мають необхідні транспортні засоби, пристосовані для життєдіяльності людей з фізичними обмеженими можливостями, для проведення навчання, забезпечення транспортування чи дозвілля таких студентів. Держава в цьому випадку буде виступати гарантом у зменшенні податкового навантаження на відповідні підприємства, установи та організації або забезпечувати оплату за користування такими приміщенням чи транспортом.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!