Роздрукувати сторінку

Дорожні машини та обладнання як навчальна дисципліна

« Назад

Дорожні машини та обладнання - це дисципліна, спрямована на вивчення принципу роботи машин для будівництва та реконструкції автомобільних доріг і аеродромів.

Дорожня техніка – кілька груп спеціалізованих машин, що використовуються для виконання різних операцій при будівництві та ремонті доріг. До дорожньої техніки відноситься вся техніка, що забезпечує підготовку майданчика і будівельних матеріалів, доставку матеріалів до місця робіт, зведення дорожнього полотна з різних матеріалів, зведення дорожньої інфраструктури, ремонту дорожніх покриттів і виконання інших робіт.

дорожні машини та обладнання

В даний час виділяються наступні види дорожньої техніки за призначенням:

- Землерийна техніка - бульдозери, екскаватори, грейдери, скрепери, фронтальні навантажувачі та інші;

- Техніка для виробництва підготовчих робіт - корчувачі, кущорізи, розпушувачі;

- Техніка для укладання та ремонту дорожніх покриттів - асфальтоукладальники, катки, дорожні фрези, автогудронатори, розподільники в'яжучого, заливальники швів та інші;

- Техніка для виготовлення і транспортування будівельних матеріалів (бетону, асфальтобетону, сипучих матеріалів і т. д.) – автобетонозмішувачі, автоцементовози, бетононасоси, грохоти, дробильні машини, кар'єрна техніка для видобутку сипучих матеріалів та інші;

- Транспортні машини загального призначення - самоскиди різних типів;

- Вантажопідйомні машини загального призначення - крани колісні і гусеничні;

- Машини для спорудження дорожньої інфраструктури - машини для установки бар'єрних огорож, бурильна техніка, машини дорожньої розмітки та інші;

- Машини для обслуговування доріг - навантажувачі, бульдозери, спеціальні комунальні машини.

машини для будівництва

Багато видів дорожньо-будівельної техніки є універсальними, вони можуть виконувати широке коло робіт в різних галузях будівництва. До таких машин відносяться бульдозери, екскаватори, підйомні крани, бетонозмішувачі, цементовози і т. д. З іншого боку, існують машини з вузькою спеціалізацією, до цієї групи належать асфальтоукладальники, заливальники швів, розподільники в'яжучого, техніка для виготовлення і транспортування асфальтобетону і гудрону, і т. д.

У нашій країні поширення набула як українська дорожня техніка, так і зарубіжні машини. Найбільша частка техніки припадає на сегменти дорожніх ковзанок, самоскидів та інших автомобілів на вантажних шасі, бульдозерів і деяких інших. Однак основна маса дорожньої техніки поставляється в Україну іноземними виробниками - європейськими, американськими та азіатськими, в тому числі і китайськими.

Основними завданнями вивчення дисципліни «Дорожні машини та обладнання» є: дати студентам необхідний обсяг теоретичних і практичних знань і навичок за номенклатурою і робочим процесам дорожньо-будівельних машин, вмінню визначення техніко-експлуатаційних можливостей машин в різних експлуатаційних умовах для досягнення максимальної ефективності їх застосування при дотриманні правил техніки безпеки та охорони навколишнього середовища.

Дисципліна «Дорожні машини та обладнання» базується на результатах навчання з наступних дисциплін (модулів), практик: дорожнє матеріалознавство, будівельні матеріали.

Результати навчання, досягнуті за підсумками освоєння даної дисципліни є необхідною умовою для успішного навчання з наступних дисциплін, практик: виробничі будівлі на дорогах, оцінка транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг, експлуатація автомобільних доріг, реконструкція автомобільних доріг, будівництво автомобільних доріг, конструкційні матеріали, технологія сплавів і зварювання, технологія будівництва водостоків міських вулиць і доріг, технологія будівництва підземних інженерних мереж, водопропускних та дренажних пристроїв.

технології дорожнього будівництва

Свої роботи дослідженню дисципліни присвятили наступні вчені: Білецький Б.Ф., Булгаков І.Г., Єпіфанов С.П., Домбровський Н.Г., Гальперін М.І. та ін.

Якщо ви вивчаєте курс «Дорожні машини та обладнання» і Вам необхідна допомога в підготовці магістерських та курсових робіт - звертайтеся в компанію ІЦ Kursoviks.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!