Роздрукувати сторінку

Курсова робота

« Назад

Курсова робота - завдання, яке виконується студентами вищих та середньо-спеціальних навчальних закладів в певний термін і за певними вимогами. Часто курсові роботи виконують з предметів, які є основними за фахом.

написання курсової роботи

Зазвичай алгоритм написання курсової роботи включає в себе:

- вибір теми;

- складання плану;

- збір матеріалу;

- написання попереднього варіанту тексту;

- внесення необхідних доповнень і змін;

- оформлення тексту.

Почати, безумовно, потрібно з вибору теми.

При цьому слід керуватися деякими правилами:

Тема повинна бути по можливості цікавою особисто для Вас. Робота над абсолютно нецікавою темою перетворюється на нудну працю і в результаті не приносить ніякої користі. Для вибору теми можна користуватися приблизною тематикою курсових робіт, наявної на будь-якій кафедрі. Останнім часом, намагаючись вирішити проблему повільного "скачування", сканування або покупки курсових робіт, деякі викладачі дають студентам теми у власному формулюванні або конкретні проблеми для дослідження. У цьому немає нічого страшного, тому серед таких тем і питань завжди знайдеться те, що цікавить Вас більшою мірою. Зрештою, в "дорослому" житті Вам постійно доведеться робити те, що потрібно, а не те, що хочеться. Наприклад, члени університетських кафедр періодично виконують наукові дослідження за темами, які вибрав їх керівник, але там завжди можна знайти щось до душі.

По даній темі має бути достатня кількість літератури. Тому краще всього спочатку взяти кілька привабливих для Вас тем, а потім, ознайомившись з бібліотечними каталогами або інформацією з Інтернету, остаточно вибрати одну з них.

Наявна з даної теми література повинна бути досить зрозумілою для Вас, тобто вона повинна бути написана не надто "навороченою" мовою. Втім, тут все залежить від Ваших інтелектуальних здібностей, а вміння читати складні тексти не виникає на рівному місці - воно формується саме в спробах в таких текстах самостійно розібратися.

Поставлена задача повинна бути для Вас посильною. Формулюючи тему, Ви тим самим робите заявку на певний результат. Якщо Вам не вдасться наповнити зміст потрібною "начинкою", Ваша курсова робота виявиться абсолютно марною.

Таким чином, при написанні курсової роботи важливо уникати як занадто широких, так і дуже вузьких тем. У першому випадку Ви берете на себе непосильну задачу, ризикуючи не вкластися у визначені терміни і стандартні обсяги тексту, а в другому - Вам, швидше за все, не вдасться знайти потрібної кількості джерел (у списку літератури їх повинно бути не менше десяти). Однак більш вузьке формулювання теми все ж краще за широке, тому що якість змісту курсової роботи цінується значно вище, ніж кількість заповнених текстом сторінок.

титульний лист курсової роботи

Є ще один важливий момент. Багато обирають теми курсових робіт таким чином, щоб на випускному курсі отримати фактично готовий текст, який потребує чисто "косметичного" доопрацювання. У такого підходу є свої плюси і мінуси. Плюси очевидні: без особливих зусиль підготувати випускну роботу - велика справа для студента-старшокурсника, як правило, обтяженого якщо не родиною, то роботою. Але тут Вас можуть підстерігати деякі пастки. По-перше, немає гарантій, що Вам вдасться написати всі курсові і випускну роботи під керівництвом одного і того ж викладача. Це означає, що кожен "шматок" курсової роботи має бути написаний відповідно до вимог конкретної людини, і ці "шматки" можуть виявитися зовсім несумісними. По-друге, Вам може просто набриднути тема, вибрана "на зорі туманної юності", або вона втратить для Вас практичну значимість (наприклад, Ваші потенційні роботодавці хотіли б, щоб Ви виконали інше дослідження). Вибираючи для написання курсових робіт різні теми, Ви можете несподівано для себе захопитися чимось іншим, що згодом зіграє вирішальну роль у Вашій науковій або професійній кар'єрі. Саме тому, як уже говорилося, не варто чинити опір, якщо науковий керівник сам дає Вам тему або пропонує вирішити конкретну задачу.

Практично кожен студент у своєму житті стикається з серйозним і часто важким завданням - написати курсову роботу. При цьому, захист курсової роботи тільки тоді буде успішним, якщо створена самостійна наукова праця, а не скачаний варіант з Інтернет ресурсів. Здавалося б, що ж тут такого важкого, досить просто почитати, як правильно написати курсову і застосувати все на ділі.

курсові роботи

Та й часу на виконання роботи дається достатньо. Однак дуже часто студент стикається з необхідністю дізнатися, як швидко написати курсову, іноді навіть за добу.

Незалежно від того, чи будете Ви писати курсову за семестр або витратите на її виконання всього лише день, Вам необхідно озброїтися знаннями, як зробити це якісно.

Отже, розпишемо все по пунктах.

1. У Вас повинна бути чітка тема і складений план курсової роботи. Тема зазвичай узгоджується завчасно з науковим керівником. Під час бесіди намагайтеся визначитися з тим, як написати курсову, щоб викладач прийняв її. Запишіть, на що він хоче, щоб Ви звернули увагу, які аспекти обов'язково включити в свою роботу.

2. Також бажано заздалегідь дізнатися правила оформлення курсової роботи, наприклад, яким шрифтом писати курсову, які відступи робити по полях і т. д.

3. Після з'ясування теми складаємо план курсової роботи і починаємо збирати матеріал. При цьому, беремо до уваги весь матеріал по темі, навіть, якщо він безпосередньо й не дуже підходить. Завжди простіше потім щось зайве прибрати, ніж придумувати самому.

4. Слідуючи рекомендаціям, як правильно писати курсову, не забуваємо, по можливості сортувати зібраний матеріал по папках, важливості, відзначати першорядні нюанси.

5. Під час копіювання матеріалу помічаємо, з яких джерел беремо інформацію. Це стане в нагоді для складання списку літератури в кінці роботи.

6. Отже, у нас вже є більш менш пристойний масив інформації, можна зайнятися складанням кістяка роботи, оформити титульний лист курсової роботи. Так структура роботи постане перед нами більш ясно.

7. Переходимо безпосередньо до пункту, як писати курсову, з чого варто почати? З написання чорнового варіанту. Вступ у нас вже практично готовий, розподіляємо решту матеріалу по главам, дивимося, про що потрібно буде сказати у висновку (висновках).

8. Ретельно вивчаємо відсортований матеріал, аналізуємо, наскільки він розкриває тему глав, порівнюємо, перевіряємо, прибираємо думки, що повторюються.

9. Дивно, але курсова вже практично на 90% готова.

10. Як відомо, найголовніше в курсовій - практична частина. Часто це необхідність виконувати практичне завдання, наприклад, брати інтерв'ю, будувати графіки або схеми. Поставтеся з підвищеною увагою до виконання цієї частини роботи, адже це показник Ваших практичних навичок і вмінь.

11. Для того, щоб написати курсову на відмінно, необхідно відпочити від виконаної роботи деякий час. Це дозволить Вам згодом уникнути елементарних помилок. Тобто потрібно буде переглянути ще раз всю роботу «свіжим» поглядом.

12. Вирішуючи, як писати курсову, не піддавайтеся на спокусу скопіювати готовий варіант з Інтернету. Це буде відразу обчислено і, крім неприємностей нічого не принесе.

13. Якщо Ви відчуваєте, що не знаєте, як написати вступ до курсової, розділи, висновок або труднощі викликає весь проект, віддайте роботу на виконання фахівцям. Ціни на курсові на замовлення прийнятні.

14. Перш, ніж порадитися, як написати вступ, розділи або віддати роботу на виконання під замовлення, ознайомтеся, які гарантії Вам дає компанія. Чи можлива доробка, якщо робота з яких-небудь причин не влаштує наукового керівника? Як швидко будуть вноситися правки?

15. Не забуваємо про психологічний момент. Потрібно написати курсову за лічені дні? Або збирати до неї матеріал семестр? А може звернутися в спеціалізовану компанію і просто замовити курсову? Головне, вірити в успіх, у те, що все вийде на «відмінно»!

курсова робота

Для того щоб почати писати курсову роботу, потрібно:

1) провести хронометраж дня, щоб дізнатися, куди Ви витрачаєте свій час;

2) скоротити непродуктивну діяльність до мінімуму;

3) виділити великий відрізок часу в перші 3 дні, для того, щоб зробити основне доопрацювання у написанні курсової роботи;

4) постаратися в перший же день, після того, як Ви отримаєте тему курсової роботи, приступити до її написання.

Про те, як безпосередньо писати курсову роботу, ми писали у своїх інших статтях, які Ви можете знайти на сторінках нашого сайту.

Тепер Ви знаєте, що почати писати курсову роботу, досить просто, якщо дотримуватися певних правил, які перевірені часом і відзначені відмінними оцінками в заліковій книжці.

До речі, хочемо Вам нагадати, що наші спеціалісти (ІЦ «KURSOVIKS») можуть для Вас підготовити будь-яку навчально-наукову роботу: замовити, купити чи зробити курсову роботу, написати курсову роботу та всі інші види наукових робіт. Для цього достатньо скористатися автоматизованою формою на сайті для замовлення робіт або в соціальній мережі ВК. Просто напишіть нам і ми виконаємо будь-яку роботу на замовлення за Вас! Швидко, якісно та дешево)

курсова робота

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!