Роздрукувати сторінку

Студентський парламент в Польщі

« Назад

В університетах діє велика кількість найрізноманітніших студентських організацій і товариств. Ці студентські організації мають суспільно-політичну, професійну, релігійну, наукову спрямованість. За належністю вони поділяються на міжнародні, загальнопольські, місцеві студентські організації та територіальні братства вихідців з певної місцевості Польщі тощо.

 студенти на засіданні парламенту, cтудентський парламент в Польщі

Студентські організації мають в університеті власні приміщення, які здебільшого обладнані власними меблями і оргтехнікою. Якщо певна студентська організація хоче розраховувати на фінансову підтримку з тих коштів, що виділяються на діяльність студентського самоврядування університету, вона повинна зареєструватись в університеті й подавати щорічні звіти про свою діяльність. Для отримання гранту студентська організація має подати відповідно заповнену форму заявки і одержати кошти. Студентське самоврядування в Польщі бере свій початок ще з 80 рр. ХХ ст. Метою його функціонування є створення впливу студентського середовища на керівництво ВНЗ. У результаті сформувалася перша неформальна влада – студентський парламент Польщі.

Студентський парламент має дорадчі функції, висвітлює позицію студентства стосовно певних законодавчих чи адміністративних змін у вищих навчальних закладах. Він наділений правом визначати розмір оплати за навчання, має вирішальне право затверджувати проректора з виховної роботи.

студентське самоврядування, студентське самоврядування в Польщі

Отже, Парламент створює культурне життя студентського середовища; вносить доповнення до питань законодавства, що стосуються студентів. Парламент відповідно до польського Закону "Про вищу освіту" одержує фінансову допомогу з боку держави. Міністр же отримує від студентського парламенту пропозиції щодо удосконалення законопроектів у галузі вищої освіти. Основним завданням студентського парламенту є представлення студентської спільноти перед органами державної влади Польщі. Для виконання таких функцій члени студентського парламенту співпрацюють з Міністерством національної освіти Польщі, з Конференцією ректорів академічних ВНЗ Польщі, що здійснюється за підтримки Фонду польських ректорів. Представники його постійно беруть участь у роботі державних органів, комісій Сейму та Сенату. Парламент залучає позабюджетні кошти для студентського самоврядування та студентських організацій, координує міжнародний обмін студентів, відстоює пільги для студентів, вживає заходів щодо підвищення якості вищої освіти.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!