Роздрукувати сторінку
Главная \ Цікаві статті і новини для студентів \ Студент \ Студент \ Студентське самоврядування у вищих навчальних закладах Польщі як фактор демократизації вищої освіти

Студентське самоврядування у вищих навчальних закладах Польщі як фактор демократизації вищої освіти

« Назад

Серед вищих навчальних закладів Польщі вагомим є розвиток студентського самоврядування. Саме воно дає змогу звернути увагу на значні зміни що відбулися в країні та в системі освіти. Активні діячі органів влади самоврядування студентів ведуть власну історію своїх організацій ще з 19 століття, зводять інформацію щодо основних діячів студентського самоврядування того часу та сьогодення.

проект місцевого самоврядування студентів, фактор демократизації вищої освіти

На загальнодержавному рівні в Польщі існує Головна рада вищої освіти (далі – Рада). Рада є представницьким виборним органом, який співпрацює з відповідним міністром з питань вищої освіти та іншими органами громадської влади у встановленні освітньої політики держави. Рада складається з представників: кандидатів наук у кількості 21 особи, докторів наук – 6 осіб, студентів – 3 осіб. Також на загальнодержавному рівні діє загальнопольське представництво студентських самоврядувань. До нього входять представники органів студентських самоврядувань вищих навчальних закладів Польщі. Загальнопольське представництво студентських самоврядувань має право висловлювання думки щодо проектів нормативно-правових документів, пов’язаних зі студентами, а особливо проектів законів, які видаються на основі вищеназваного Закону.

студенти в парламенті Польщі, студентське самоврядування

Отже, місцевий рівень – це студентське самоврядування на рівні ВНЗ Польщі. У ВНЗ колегіальними органами є сенат і ради факультетів, одноосібними органами є ректор і декани, виборними органами є колегія виборців, якщо вона передбачена в статуті. До складу сенату ВНЗ входять студенти, яких обирають у кількості не меншій, ніж 10 % складу сенату.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!