Роздрукувати сторінку
Главная \ Цікаві статті і новини для студентів \ Студент \ Студент \ Специфічна соціальна допомога щодо студентів окремих навчальних закладів

Специфічна соціальна допомога щодо студентів окремих навчальних закладів

« Назад

  соціальний захист, аспекти соціального захисту

Окремі аспекти соціального захисту студентської молоді залишаються відкритим для пошуку законодавчого вирішення актуальних та проблемних питань, серед яких необхідно виділити:

1) житло для студентів що приїхали на навчання;

2) стипендії для студентів;

3) соціальне забезпечення окремих категорій студентів;

4) працевлаштування випускників після закінчення університету;

5) матеріальна допомога студентам та різного виду пільги;

6) соціальна допомога студентам з проблемами здоров’я.

Не вирішеною проблемою є питання соціального захисту студентів з загального числа тих осіб, що мають обмежені фізичні можливості та є питання забезпечення транспортом, оскільки не всі студенти навчаються за місцем свого проживання, а деякі з них не мають змоги дістатися до навчальних закладів у своєму місті або за його межами.

На нашу думку, чи не найголовніша проблема професійно-технічної і вищої освіти в Україніце працевлаштування студентів після завершення навчання, яка постає перед державою, що гарантує студентам забезпечення робочими місцями. Однак з року в рік це питання поглиблюється та студентам все важче реалізувати свої здібності на ринку праці.

стипендії, соціальна допомога студентам

Кожного навчального року ВНЗ України випускають надто велику кількість юристів, економістів, фінансистів, менеджерів, програмістів, журналістів. Спостерігаючи тенденції запропонованих вакансій на сучасному ринку праці – існує реальний надлишок у таких кваліфікованих працівниках.

Необхідно погодитися з думкою, що частіше за все сьогоднішнім випускникам здебільшого пропонують посади торгових агентів, консультантів з торгівлі, телефонних операторів. Більша частина сучасних роботодавців, що можуть прийняти молодих людей відразу після вузів та без навичок у професії але з невеликою платою за їх працю. Але, великі підприємства більше зацікавлені в працевлаштуванні професіоналів а не в навчанні початківців.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!