Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ 3. Права студентів за кордоном \ 6. Право студента США на стипендію, що повністю покриває річне навчання

Право студента США на стипендію, стипендія в США, право на стипендію, американські гранти і стипендії, стипендіальні програми в США

« Назад

З кожним роком стажування і стипендії за кордоном стають все більш доступними для студентів без бюджету. Сьогодні університети та громадські організації по всьому світу надають стипендії на навчання за кордоном.

право-на-стипендію

У США не існує безкоштовної вищої і післявузівської освіти. Причому платити за навчання доводиться як громадянам країни, так і іноземцям. Однак американська система освіти передбачає можливість отримати гранти на навчання в США і стипендії, які можуть покрити більшу частину витрат на навчання, можуть істотно полегшити життя студентам.

Особливості американських грантів і стипендій

Фінансувати гранти та стипендії в США можуть або самі університети, або різні приватні і громадські фонди та організації.

Що стосується стипендій від ВНЗ, то вони не покривають витрат на навчання повністю. Крім того, студентам не видається ніяких грошей «на руки», як це прийнято в російському розумінні студентської стипендії. Грант американського університету – це знижка на освіту. Як правило, не більше 30%. Причому найчастіше стипендії видаються університетами тим, хто вже отримав ступінь бакалавра і вчиться на магістра чи доктора філософії. Це пов'язано з тим, що студенти магістратури та докторантури паралельно з навчанням працюють на кафедрах в якості помічників викладачів і лаборантів. Отримати стипендію від університету можна тільки за видатні якості: керівництво оцінює особисті якості претендента, участь у громадському житті, спортивні та творчі досягнення і т. п. Обов'язковою умовою є висока успішність. В ідеалі, на стипендії можуть претендувати лише відмінники.

право-на-стипендію-в-США

Другий вид стипендії надають різні фонди і організації, і вони набагато щедріші університетів. Так, в залежності від програми, студент може виграти грант на 2-3 роки навчання в американському вузі, причому з оплатою проживання.

Найбільш популярні стипендіальні програми в США.

Тим, хто збирається вступати на бакалаврат, варто звернути увагу на програму обміну UGRAD, засновником якої є Американська рада з міжнародної освіти. На отримання гранту можуть претендувати студенти 1-3 курсу іноземних вузів, що беруть участь у міжнародній програмі обміну. Стипендія покриває витрати на один – два роки навчання на таких спеціальностях, як агротехніка, бізнес, ІТ-сфера, педагогіка, міжнародні відносини, економіка.

Програма Humane Studies Fellowship надає шанс безкоштовно відучитися в американському ВУЗі. Претендувати на отримання можуть ті, хто небайдужий до теми прав людини, загальним гуманістичним цінностям і може довести це практикою (активна громадянська позиція, участь у громадському житті своєї країни тощо). Спонсором виступає Інститут гуманітарних досліджень університету Джорджа Мейсона.

Бажаючим вступити і відучитися в магістратурі допоможе Фонд Едмунда Маскі, який відбирає стипендіатів за різними спеціальностями. Причому це один з найщедріших грантів: є можливість отримати стипендію, що покриває повністю витрати на навчання в магістратурі, проживання, переліт, медичну страховку. Все це доступно громадянам Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, України та Узбекистану.

Феміністкам в допомогу служить Американська асоціація жінок в університетах (American Association of University Woman), яка виділяє 18 тисяч доларів на одну студентку. Природно, щоб отримати грант, треба бути прихильницею відповідних поглядів з активною громадянською позицією. Грант покриває витрати на навчання тільки в магістратурі.

Мабуть, найвідоміша програма – це програма Фулбрайта (Fulbright Program), яка надає гранти на навчання в магістратурі американського вузу або для збору матеріалу для написання дисертації. Напрями навчання наступні: історія США, право, журналістика, психологія, кінематографія, театр і мистецтво, соціологія, архітектура та інші.

На сайті кожної стипендіальної програми можна знайти список вузів, які ви можете вибрати по виграному гранту, вимоги для участі у конкурсі та іншу корисну інформацію. Причому заповнити та подати заявку на участь можна в режимі он-лайн.

Стипендії в Університеті Сан-Франциско

Для кого: Для аспірантів технічних і гуманітарних наук, для асистентів викладачів (студентів, які поєднують навчання з роботою помічника викладача)

Розмір стипендії: від $1.000 до $15.000.

Що включає стипендія: в залежності від факультету, сума стипендії різна. У більшості випадків, стипендія частково покриває вартість навчання в університеті. Для студентів факультетів біології та хімії стипендія повністю покриває вартість навчання, а для асистентів викладачів також частково покриває вартість проживання.

При цьому стипендія не фінансує витрати на придбання навчальної літератури, харчування, медичну страховку та інші потреби.

Як отримати: для отримання стипендії необхідно лише подати документи на зарахування в Університет Сан-Франциско. Рішення про надання стипендії виноситься на момент розгляду документів. Повідомлення про присвоєння стипендії висилається студенту разом з листом про зарахування в ВУЗ.

Вимоги: академічні успіхи, сертифікат, що підтверджує високий рівень володіння англійською мовою.

стипендія-для-студентів

Особливості: стипендії для іноземних аспірантів в Університеті Сан-Франциско надаються не тільки самим вузом, але і іншими організаціями.

Університет Сан-Франциско

Стажування для молодих журналістів проходить в Scripps Howard Foundation, Вашингтон.

Для кого: для студентів-бакалаврів факультетів журналістики або зв'язків з громадськістю, що збираються працювати в сфері журналістики.

Опис стажування: написання статей для інформаційної служби фонду Scripps Howard, співробітництво з періодичними виданнями США.

Як отримати: стажування проходять два рази на рік, на кожну стажування приймаються 2 людини. Вибір підходящих претендентів здійснює компанія ICFJ (International Center for Journalists). Для участі в конкурсі необхідно подати заявку та необхідні документи в представництво компанії.

Вимоги: вільне володіння усною та письмовою англійською мовою.

Стипендії в Університеті Святої Катерини для жінок, Міннесота

Для кого: для студенток першого року навчання та учасниць студентських трансферних програм.

Розмір стипендії: від $1.000 до $19.000.

Що включає стипендія: в залежності від факультету, стипендія або повністю, або частково покриває вартість навчання в університеті. У разі проживання іноземного студента в університеті, стипендія також покриває вартість проживання і харчування на території вузу. Стипендія не забезпечує повне покриття всіх навчальних і не навчальних витрат студента.

Як отримати: заявка на присудження стипендії подається разом з документами на зарахування в університет. При цьому, навіть якщо ви розраховуєте на отримання стипендії, необхідно надати документи, що підтверджують вашу здатність самостійно оплачувати навчання, проживання та харчування в університеті. Рішення про присудження стипендії в цьому вузі приймається після рішення про зарахування на навчання.

Додаткові можливості для отримання стипендії: у ряду студенток є особливі права на присудження стипендії в Університеті Святої Катерини. Цими правами наділені власниці рекомендаційної карти спільноти випускників ВНЗ, володарки рекомендаційного листа сертифікованого консультаційного центру «Освіта у США» (Education USA), випускниці Центру вивчення англійської мови ELS і Міжнародного Лінгвістичного Університету Сент-Пол, матері і дочки, а також сестри, одноразово зараховані до вузу, дочки й онуки випускниць Університету Святої Катерини.

Вимоги: академічні успіхи, сертифікат, що підтверджує високий рівень володіння англійською мовою, можливість фінансування власного навчання і відповідність умовам, необхідним для отримання візи США.

Особливості: навчання в Університеті Святої Катерини можна поєднувати з роботою у вузі, отримуючи $2.500 в рік при зайнятості 12 годин на тиждень

Навчання за кордоном доступне зі STUDENTLAND™. Ця унікальна програма була створена з метою допомоги українцям знайти і правильно підібрати найкращі варіанти коледжів і Вузів, при цьому отримати освіту в Північній Америці і стипендію для іноземців. Стипендію, яка не покриє лише частину вартості навчання, а також і проживання, і харчування студента. Зовсім з недавнього часу кандидату за цією програмою додатково можуть запропонувати і стипендію на навчання в Канаді.

Отже, стипендіальна програма в США – це не просто гранти на навчання за кордоном, а й можливість отримати престижну освіту в США, відкрити для себе широкі перспективи отримання роботи в престижній іноземній компанії. За допомогою даної програми навчання в США стає більш доступною.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!