Роздрукувати сторінку

Програми Фулбрайта в Україні

« Назад

Найбільша з фінансованих урядом США міжнародних обмінних програм в галузі освіти, широко відома як Програма Фулбрайта, створювалася з метою поліпшити взаєморозуміння між народом Сполучених Штатів і народами інших країн. Прагнучи до досягнення цієї мети, Програма Фулбрайта надала більш ніж 230 тисячам своїх учасників в різних країнах, обраних завдяки їх лідерським якостям, можливість познайомитися з роботою політичних, економічних і культурних організацій, обмінятися думками та започаткувати спільним проектам на загальне благо народів світу.

fulbright_logo

Програма Фулбрайта була заснована в 1946 р відповідно до законопроекту, висунутого колишнім сенатором від штату Арканзас Дж. Вільямом Фулбрайта. Проведенням Програми Фулбрайта займається Бюро у справах освіти та культури Державного Департаменту США.

З часу заснування програми 34000 іноземних вчених проводили дослідження або викладали в університетах США і більше 32 тисяч американських вчених займалися аналогічною діяльністю за кордоном. Щорічно Програма Фулбрайта присуджує близько 750 грантів ученим, котрі приїжджають в США з інших країн. В даний час Програма Фулбрайта діє в 140 країнах світу.

фулюрайт україна

Основне джерело фінансування Програми Фулбрайта - щорічні асигнування, що виділяються Конгресом США Державному Департаменту. Уряди країн, що беруть участь в програмі, і приймаючі університети зарубіжних країн та Сполучених Штатів також вносять фінансовий вклад у проведення програми, або приймаючи на себе частину витрат, або опосередковано, у вигляді збільшень до платні, звільнення від плати за навчання та надання університетського житла. В 1999 фінансовому році Конгрес США виділив Програмі Фулбрайта 102 млн. доларів. Уряди інших країн, через свої двосторонні комісії та фонди, безпосередньо вклали в Програму Фулбрайта ще 28 млн. доларів.

стипендії сша

В 1973 році шість радянських і шість американських вчених стали фулбрайтівцями, отримавши грант Програми на проведення наукових досліджень і читання лекцій, заклавши тим самим міцну основу двостороннього академічного співробітництва.

За тридцять п'ять років безперервної роботи Програма Фулбрайта надала можливість встановити нові наукові контакти, продовжити своє навчання і пройти стажування більше тисячі професорів, викладачів, молодих фахівців.

конкурс фулбрайт

Програма Фулбрайт на конкурсній основі надає гранти вченим, що працюють в галузі гуманітарних та суспільних наук, яким потрібна поїздка до якої-небудь університет США для читання лекцій або проведення досліджень.

За умовами конкурсу випускники українських вищих навчальних закладів можуть отримати стипендію для навчання на маґістерському рівні  від одного до двох років або стажування в американському університеті  впродовж одного року.

фулбрайт

У конкурсі можуть брати участь аспіранти, молоді спеціалісти,  студенти 4-5-х курсів.

Отже, післядипломна освіта в США (graduate studies) є поєднанням навчання  з індивідуальною дослідницькою працею. Система цього рівня освіти передбачає широкий спектр можливостей: здобуття магістерського ступеня (master's program); навчання за суміжною спеціальністю;  річне/півторарічне навчання без отримання диплому з метою поглиблення  знань з певної наукової дисципліни (non-degree program); проведення  індивідуальних досліджень (research program); підготовка до кваліфікаційних іспитів і вступу до аспірантури (doctorate program).

Fulbright_Pic

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!