Роздрукувати сторінку
Главная \ Цікаві статті і новини для студентів \ Студент \ Студент \ Особливості молодіжного руху в Чернівцях

Особливості молодіжного руху у Чернівцях

« Назад

У житті нашої країни важливу, а інколи, навіть переконливу роль відіграє молодь.

фундація регіональних ініціатив, молодіжні громадські організації

Загалом, усі молодіжні громадські організації за основними напрямами їхньої діяльності можна умовно поділити на такі типи:

соціальні;

молодіжні організації в духовній (культурній) сфері (освіта, науки та культури);

• студентські та учнівські;

політичні;

екологічні;

• вузькопрофільні

До соціальних молодіжних структур належать громадські організації, які вирішують проблеми праці здоров’я, спорту і туризму молоді, вони найчастіше не мають політичного підгрунття. Серед найактивніших можна виділити Чернівецьке обласне молодіжне громадське об’єднання «Сучасник», яке впроваджує демократичні перетворення, інформаційно-просвітницьку та правову підтримку молоді, а також реалізує програми із запобігання торгівлі людьми та негативних наслідків іноземного заробітчанства, пропаганди здорового способу життя серед молоді, попередження кризових ситуацій і насильства серед молодих жінок, їх фахового навчання.

САМ щорічно проводить благочиннй захід «Святий Миколай — дітям Буковини».

Основними завданнями молодіжних організацій в духовній (культурній) сфері є об’єднання української молоді через просвітницьку діяльність, сприяння самореалізації креативних молодих особистостей, відновлення традицій та звичаїв українського народу. Зокрема, Чернівецька міська молодіжна громадська організація «Товариство українських студентів-католиків ”Обнова”» реалізує програми пропаганди здорового способу життя, патріотичного виховання молоді; Чернівецька обласна молодіжна мистецька асоціації «Сокіл» сприє творчій самореалізації письменників-по-

чатківців, молодих художників, авторів та виконавців, здійснює проекти «Під знаком Водолія», «Літературно-бардівські хіти», проведення відкритого конкурсу імені Вадима Коваля.

Варто зазначити, що студенти вузів співпрацюють з Чернівецьким обласним відділенням дитячого фонду України та разом організовують програми «Інтелектуальнадопомога дітям”» (студенти — дітям-сиротам) та «Твоє майбутнє» — інформаційно-консультативна допомога випускникам шкіл.

Чернівецька міська молодіжна організація «Комітет молодих виборців» була створена у 1999 році та зареєстрована Чернівецьким міським управлінням юстиції у 2001 році. Основними програмами, у виконанні яких брала участь організація, були:

  • студентські вибори президента (1999 та 2004 року);

  • Студентська республіка (1999–2006 року);

  • Чернівецька міська учнівська рада (2000–2002 роки);

  • Чернівецький міський студентський парламент (2005 року).

Чернівецька міська молодіжна організація «Клуб української молоді» (КУМ) розпочала свою діяльність при Українському Народному Домі (УНД) в Чернівцях у вересні 1997 року. На початковому етапі своєї діяльності Клуб української молоді координував діяльність громадських організацій, які діяли при товаристві «Український Народний Дім в Чернівцях». Починаючи з 1999 року члени Клубу української молоді почали розробляти й реалізовувати спільні проекти по роботі з підлітковою та студентською молоддю краю, беруть активну участь в акції «Студентська республіка».

У листопаді 2005 року на базі чотирьох найбільших університетів міста за підтримки міського Управління у справах сім’ї та молоді, а також Клубу української молоді було проведено Першу Міжнародну науково-практичну студентську конференцію «Стан та проблеми діяльності студентських організацій у вищих навчальних закладах», а у жовтні 2006 року в рамках муніципального проекту «Розвиток студентського самоврядування» була проведена II Міжнародна студентська конференція «Студентські організації в період демократичних змін в Україні». Особливо треба зазначити, що КУМ проводить заходи, які сприяють відновленню традицій та звичаїв українського народу, а саме: святкування Різдва Христового, маланкування, Водохреще, Великодня та Івана Купала.

регіональні центри, Сокіл, Клуб української молоді

Отже, головні напрямки їхньої діяльності — консультативна і методична допомога членам організацій.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!