Роздрукувати сторінку
Главная \ Цікаві статті і новини для студентів \ Студент \ Студент \ Основні міжнародні програми обміну студентами

Основні міжнародні програми обміну студентами

« Назад

Брати участь у програмі обміну - відмінна можливість побувати за кордоном, відкрити для себе нові культурні горизонти, покращити знання англійської мови, пройти стажування в зарубіжній компанії. Різні програми обміну, насамперед, розраховані на школярів і студентів, а також призначені для молодих людей, які тільки почали будувати свою кар'єру і зацікавлені в стажуванні за кордоном.

міжнародні програми обміну студентами, програма Work and Travel USA

Якщо ваш розмовний англійський вже досить гарний, щоб ви могли зануритися в англомовне середовище, участь в програмі обміну дозволить вам підняти свої знання англійської на новий рівень.

Багато програм практично безкоштовні, участь в інших коштує відносно невеликих грошей. Крім того, студенти, як правило, знаходять якусь нескладну роботу на час свого перебування за кордоном, звичайно ж, оплачувану. Це дозволить вам не тільки краще пізнати культуру країни і познайомитися з великою кількістю людей, а й непогано заробити. Не секрет, що США і Канада - економічно розвинені країни з високим рівнем зарплат. І праця студентів по обміну оплачується за місцевими ставками.

Отже, у вас є бажання стати студентом за обміном в США чи Канаді? І одна з ваших цілей - поліпшити знання англійської мови? Що вам знадобиться для цього, як підготуватися до поїздки?

Ви повинні добре знати розмовну англійську. І справа не тільки в тому, що інакше ваші шанси на участь в програмі обміну практично зведені до нуля. Питання полягає також в користі, яку ви можете отримати з своєї подорожі. Ваш англійський недостатньо хороший для того, щоб спілкуватися з англійцями або американцями? Тоді в англомовному середовищі ви будете почувати себе, як в темній кімнаті, де доводиться весь час просуватися навпомацки, спотикатися і думати тільки про те, як знайти вихід.

Перш ніж планувати поїздку по програмі обміну, переконайтеся, що ви досить впевнено розмовляєте англійською. Якщо це необхідно, підучити мову. В цьому допоможе правильна розмовна практика: вдосконалюйте свою англійську з викладачами-носіями мови. Уроки з англійцями або американцями найкраще підготують вас до інтенсивного спілкування англійською, яке чекає вас за кордоном.

Підберіть програму з обміну, яка підходить саме вам. Головне, не вдавайтеся в сумнівні підприємства. Існує чимало перевірених програм, які підтримуються серйозними державними і громадськими організаціями, престижними навчальними закладами і солідними компаніями в США, Англії, Канаді та інших країнах. Як ми вже зазначали, це може бути культурна та освітня програма, в якій бере участь ваш ВНЗ або школа. Але будучи студентом, ви маєте також можливість поїхати за кордон і за допомогою багатьох інших програм обміну.

Наприклад, якщо вам від 18 до 23 років, ви вчитеся на денному відділенні і готові на 3-4 місяці (на літніх канікулах) відправитися в США, ви можете брати участь в програмі Work and Travel USA. Від вас буде потрібно розмовна англійська хоча б на рівні Intermediate та обов'язкова сума близько $2000 з урахуванням витрат на авіапереліт. В рамках програми студенти працюють в американських компаніях (природно, така праця оплачується) і подорожують по країні. До речі, вже зі Штатів можна без проблем поїхати в Канаду або Мексику. Підібрати підходящу вакансію можна також за допомогою Studentland, тобто шукати роботу самостійно немає необхідності.

А якщо ви вже закінчили навчання, можна, наприклад, взяти участь в програмі професійного стажування Internship, яка дозволяє протягом 6-18 місяців проходити практику в компаніях різних країн, таких як США або Нова Зеландія.

Пам'ятайте, що вам потрібен не тільки розмовна англійська, але і віза. Участь в програмі обміну спрощує її отримання, проте від вас все одно буде потрібно подати документи, заповнити анкету, ймовірно, пройти співбесіду в посольстві. На ньому ви повинні показати хороше знання англійської та переконати співробітника посольства, що мета вашої поїздки носить освітній характер, і ви не поповните ряди іммігрантів, а благополучно повернетеся додому.

Часто потрібно, щоб закордонний паспорт претендента на візу мав «вік» хоча б півроку. А надати його, як правило, необхідно не менше ніж за 2 місяці до дати від'їзду. Крім того, паспорт повинен бути дійсним як мінімум до моменту вашого повернення, але частіше потрібно більш тривалий термін дії. Також всі моменти щодо вашого майбутнього місця роботи (навчання) і проживання повинні бути улагоджені, а квитки на літак заброньовані до подачі заявки на візу. Таких формальностей може бути чимало, і краще знати про них заздалегідь.

Визначившись з тим, в яку країну ви поїдете, приділіть увагу вивченню її культури, традицій, норм, прийнятих в спілкуванні. Якщо ви вивчаєте англійську з носіями мови, вам буде простіше підготуватися до поїздки. Ви завжди можете розпитати вашого викладача про те, як потрібно себе вести, чого не варто робити і говорити, як забезпечити свою безпеку і не порушити закон. Наприклад, в США заборонено переносити на вулиці відкрите спиртне, і не варто залишати свої речі без нагляду навіть у відносно безпечних місцях, щоб ніхто не подумав, що у вашому валізі знаходиться бомба.

Варто почитати форуми і статті, присвячені подорожам в країну, в яку ви зібралися поїхати, щоб неприємний сюрприз не очікував вас прямо при проходженні митного контролю. І оскільки ви будете не просто відпочивати, а працювати за кордоном, постарайтеся дізнатися більше про місцеву ділової етики, своїх правах і обов'язках як найманого працівника. Ймовірно, вам знадобиться не тільки розмовна англійська, а й хоча б трохи ділова англійська, принаймні, якщо ви будете працювати в офісі.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!