Роздрукувати сторінку

Матеріальна допомога студентам

« Назад

Постановою Кабінету Міністрів України від 5.03.2008 р. № 146 «Деякі питання надання одноразової грошової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування» внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 5.04.1994 р. № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», які полягають у збільшенні розміру одноразової грошової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, у разі їх працевлаштування після закінчення навчального закладу.

матеріальне забезпечення в внз, працевлаштування

Зокрема дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, які навчалися в навчальних закладах і перебували на повному державному утриманні, а також тим, що знаходилися під опікою, видавається одноразова грошова допомога в розмірі шести прожиткових мінімумів замість допомоги, що надавалася в розмірі двох прожиткових мінімумів.

Ст. 58 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» затверджено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі: з 1 січня - 592 гривні, з 1 квітня - 605 гривень, з 1 липня - 607 гривень, з 1 жовтня - 626 гривень.

При працевлаштуванні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчалися навчальних закладах і перебували на повному державному утриманні видається також одяг, взуття, м'який інвентар і обладнання на суму не менш як 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян Тим з них, хто знаходився під опікою, видається одяг і взуття на суму не менш як 16 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За бажанням випускників навчальних закладів їм може бути виплачено грошову компенсацію у розмірі, необхідному для придбання одягу і взуття.

На період навчання у загальноосвітніх школах дітей-сирт і дітей, позбавлених батьківського піклування, під час їхнього перебування під опікою, забезпечують безплатно шкільною і спортивною формами. На період навчання у вищих навчальних закладах вони забезпечуються обідами, а ті, хто навчається у професійно-технічних навчальних закладах - обідами і гуртожитком.

Розмір грошової допомоги, що надається при вступі до професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, учням та студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків (у тому числі випускникам професійних навчально-виховних закладів і вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації), не змінився. Як і раніше, дітям, які перебували на повному державному утриманні, при вступі до навчальних закладів видається безоплатно комплект нового одягу і взуття на суму не менш як 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також виплачується грошова допомога в розмірі не менш як 2,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Зазначені категорії осіб зараховуються на повне державне утримання і в період навчання до досягнення ними 23-річного віку або до закінчення відповідних навчальних закладів забезпечуються безоплатно продуктами харчування, одягом, взуттям і м'яким інвентарем за нормами, встановленими для вихованців шкільного віку шкіл-інтернатів.

Учням професійних навчально-виховних закладів і студентам вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, щорічно надається матеріальна допомога за рахунок стипендіального фонду, а також за рахунок коштів, передбачених на утримання зазначених закладів, у розмірі не менш як 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У разі, коли такий учень або студент є прийомною дитиною чи дитиною - вихованцем дитячого будинку сімейного типу, він за вибором може бути зарахований на повне державне утримання або йому продовжується виплата соціальної допомоги як дитині-сироті чи дітині, позбавленій батьківського піклування.

У зв’язку із збільшенням з 1 вересня 2008 року відповідно до ст. 60 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» розміру стипендії для учнів професійно-технічних навчальних закладів до 200 грн., студентів вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації до 400 грн., студентів вищих навчальних закладів III - IV рівня акредитації до 530 грн. на місяць збільшується також розмір щорічної допомоги для придбання навчальної літератури особам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, учням та студентам, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, на час до завершення їхнього навчання. Така допомога має виплачуватися протягом 30 днів після початку навчального року в розмірі трьох нових мінімальних ординарних академічних стипендій.

У період канікул учням професійних навчально-виховних закладів, студентам вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, виплачуються добові за час перебування у дорозі (туди і назад) за нормами службових відряджень та вартість проїзду залізничним, водним, міжміським автомобільним транспортом до закладів чи сімей, де вони виховувалися, за рахунок асигнувань на утримання навчальних закладів.

матеріальне забезпечення, студентська допомога

Учні професійних навчально-виховних закладів і студенти вищих навчальних закладів - колишні вихованці дитячих будинків і шкіл-інтернатів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, під час канікул можуть перебувати у зазначених закладах з безплатним проживанням і харчуванням.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!