Роздрукувати сторінку
Главная \ Цікаві статті і новини для студентів \ Освіта в Європейському Союзі (ЄС) \ Освіта в Європейському Союзі (ЄС) \ Берлінський саміт – поширення загальноєвропейських вимог і стандартів у галузі освіти

Берлінський саміт – поширення загальноєвропейських вимог і стандартів у галузі освіти

« Назад

Перша Європейська студентська конвенція пройшла у Парижі (листопад 2000 рік), зібравши разом сотні студентів з усієї Європи. Основним здобутком зустрічі стало створення студентського маніфеста, який був представлений Раді міністрів освіти.

Перша Європейська студентська конвенція

Друга конвенція відбулась у Готебурзі (березень 2001 рік) і, як результат, Празькому саміту у травні 2001 року була представлена Готербурзька студентська декларація.

Третя конвенція (листопад 2001 рік), на якій почалось обговорення майбутнього Європи, була проведена у Брюсселі.

Четверта конвенція була проведена у м. Дубровнік (Хорватія). Вона була підготовлена до конференції Ради Європи з визнання результатів Болонського процесу.

П’ята конвенція відбулась у Греції (лютий 2003 рік) і була присвячена дійсному рівню студентської мобільності. Ця конвенція зробила внесок у Берлінський саміт міністрів, який був складовою процесу, що вів до створення Європейського простору вищої освіти до 2010 року.

Шоста конвенція (жовтень 2003 рік) з приводу ролі вищої освіти у суспільстві знань та її цілі на 2010 рік відбулась у м. Палермо, Італія.

Сьома конвенція (лютий 2004 рік) була проведена у м. Дублін, Ірландія. Основна тема цієї зустрічі була присвячена національним рамкам кваліфікацій та студентським проблемам у межах Європейського простору вищої освіти.

Восьма конвенція (грудень 2004 рік) відбулась у м. Неймеген, Нідерланди під гаслом «Побудова демократичного університету».

Дев’ята конвенція (березень 2005 рік) проходила у Берліні, основні питання стосувались фінансування вищої освіти.

Питання якості вищої освіти обговорювалось на десятій конвенції (грудень 2005 рік), яка пройшла у м. Лондон.

Дискусія щодо активної участі студентів у Лісабонській стратегії відбулась у м. Відень (березень 2006 рік) на одинадцятій конвенції.

Дванадцяту конвенцію, метою якої стало обговорення вищої освіти після 2010 року, було проведено у м. Гельсинки (жовтень 2006 рік).

Берлінський саміт освіти, Берлінський саміт

Досягнення та нові виклики соціального виміру, прозорість та гнучкість рамки кваліфікацій та забезпечення якості вищої освіти стали основними питаннями порядку денного тринадцятої конвенції (березень 2006).

Основною темою чотирнадцятої конвенції (жовтень 2007 рік), яка проходила у Португалії, було обрано обговорення Лісабонської конвенції.

Під час проведення п’ятнадцятої конвенції (березень 2008 рік) у Словенії увагу було сконцентровано на демократичних ініціативах ЄСС.

У французькому місті Лілль (жовтень 2008) відбулась шістнадцята конвенція Європейського студентського союзу, яка багато уваги приділила питанням мобільності студентів.

Дослідивши частоту прийняття конвенцій ЄСС (два рази на рік), стає зрозумілим, що ЄСС швидко реагує на нові виклики сучасності, а спектр визначених проблем конвенцій допомагає охопити всі сфери студентського життя, що й підтверджує позицію ЄСС як представника та захисника студентських інтересів на ЄПВО.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!