Роздрукувати сторінку
Главная \ Університет \ Університет статті \ Рішення задач з хімії

Рішення задач з хімії

« Назад

Рішення задач з хімії - важливий аспект оволодіння основами науки хімії.

Успішне оволодіння творчим матеріалом предмета Хімія неможливе без розвитку практичних навичок шляхом рішення задач.

замовити рішення задач з хімії

Рішення якісних і розрахункових задач є важливим елементом вивчення хімії, оскільки дозволяє краще засвоїти і систематизувати теоретичний матеріал.

Без практики вирішення задач, знання учнів бувають сильно формалізовані, тому даному елементу навчання необхідно приділяти достатню увагу.

Теоретичні знання хімії допоможуть вам краще орієнтуватися в реальному житті. Розв’язуючи задачі з хімії, людина тренує своє мислення, логіку, пам'ять та уяву. Після закінчення університету, працюючи на виробництві, в хімічній та екологічній лабораторії дуже часто вам необхідно буде проводити обчислення, правильність яких буде залежати від тих навичок, які ви придбали, навчаючись вирішувати хімічні задачі.

Спробуємо навести декілька порад для студентів, учнів та їхніх батьків про те, як навчитися правильно вирішувати задачі з хімії.

Перше і найголовніше - ваше бажання, ваша праця і старанність. Поставте перед собою мету і не відступайте!

Друге – це теоретичні знання, без яких ви просто не зможете правильно написати навіть найпростішу формулу сполуки, не кажучи вже про рівняння реакцій між ними. Тут важливо навчитися «читати» таблицю Менделєєва – найбільшу відкриту шпаргалку, в якій можна знайти відомості про властивості елементів і утворених ними сполук.

Сама задача. Уважно прочитайте умову задачі з хімії і запишіть коротко всі відомі дані, а також що треба знайти (іноді навіть це викликає певні труднощі). Далі чітко слідуємо обраному алгоритму рішення хімічних задач.

купити рішення задач з хімії

Алгоритм рішення задач з хімії

Якщо ти вже вчишся в університеті, але досі так і не освоїв основи вирішення завдань з хімії, це можна назвати справжнім дивом. Однак, навряд чи таке диво прокотить і під час здачі сесії.

Майже кожна хімічна задача може бути вирішена кількома способами. На початковому етапі навчання пошук різних варіантів вирішення однієї і тієї ж задачі сприяє розвитку аналітичного мислення і в подальшому полегшує вибір найбільш раціонального способу для вирішення конкретного завдання. Знання різноманітних методів алгоритму рішення задач з хімії створює необхідну базу для вибору потрібного способу при вирішенні конкретного завдання. Зовсім не обов'язково відмінно володіти ними всіма. Для успішного вирішення хімічних завдань досить добре освоїти 3-4 методи.

Можна виділити наступні основні алгоритми рішення задач з хімії:

1) співвідношення мас речовин;

2) порівняння мас речовин;

3) використання величини «кількість речовини» та її одиниці виміру «моль»;

4) складання пропорції;

5) використання коефіцієнта пропорційності;

6) приведення до одиниці;

7) висновок алгебраїчної формули і розрахунок по ній.

Для рішення задач з хімії слід дотримуватися наведеного нижче порядку дій. Отже, перейдемо безпосередньо до алгоритму рішення задач з хімії:

1. Записати рівняння реакції (при необхідності), не забути розставити коефіцієнти.

2. Визначити, яким способом можна знайти невідомі дані. Чи можна це зробити в одну дію або в кілька. Можливо, доведеться скористатися таблицею Менделєєва (для визначення молекулярної маси, наприклад) або іншими довідковими даними.

3. Далі, при необхідності, скласти пропорцію (хоча цей спосіб має багато противників) або використовувати поняття «кількість речовини».

4. Можна використовувати формули, стежити за одиницями вимірювань.

5. В кінці ще раз перечитати умову задачі з хімії і перевірити правильність її рішення.

рішення задач з хімії

Хімія рішення задач

Рішення задач з хімії сприяє виробленню умінь і навичок проводити розрахунки.

Знати таблицю хімічних елементів — це майже те ж саме, що і вивчити таблицю множення в математиці і відмін в українській мові.

Вирішувати задачі з хімії це не так складно, як здається!

У нас на сайті можете знайти багато готових вирішених задач з хімії.

Насправді, рішення завдань з хімії – справа не така вже й складна. Звичайно, нам легко говорити, адже за плечима наших авторів ІЦ «Курсовікс» - багаторічний досвід вирішення не тільки найпростіших, але і складних завдань. І якщо вам попалася одна з таких, не соромтеся звертатися за допомогою в студентський сервіс, тут вам ніхто ніколи не відмовить!

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!