Роздрукувати сторінку
Главная \ Цікаві статті і новини для студентів \ Студент \ Студент \ Українські студентські профспілки

Українські студентські профспілки

« Назад

Існуючим студентським профспілкам варто внести істотні зміни в свою діяльність щоб відповідати призначенню профспілки. На даний момент студентські профспілки по суті своїй діяльності більше відповідають «Студентським клубам».

волонтерська студентська організація, профспілка

Для реформування профспілкової діяльності керівництву профспілок слід зрозуміти, які права мають студенти і як профспілка їх може захищати. До цих прав відносяться не тільки соціальні, а й цивільні, політичні, економічні права.

Далі слід оцінити (використовуючи будь-якої метод дослідження: анкетне опитування, фокус-група, інтерв'ювання), наскільки права студентів дотримуються в навчальному закладі, де діє профспілка. Після того, як стане зрозуміло, які права порушуються, слід приступити до діяльності по захисту цих прав.

При аналізі результатів дослідження з'ясувалося, що більшість студентів не знають, якими правами вони володіють. Вирішення цієї проблеми також лежить на профспілці. Через освітню та просвітницьку діяльність профспілки можливо вирішити дану проблему.

В результаті дослідження було виявлено бачення студентами діяльності профспілки, яка б їх задовольняла. Така діяльність стосується саме захисту конкретних прав студентів та представлення інтересів студентів перед адміністрацією.

За результатами дослідження МПГ «Студенська Рада» «Права студентів. Результати анкетування студентів навчальних закладів» близько 40% студентів вважають, що їх право впливати на зміст навчальних планів та навчальних програм, а також право на вільне відвідування заходів, що проводяться поза навчального плану порушуються.

Профспілка має дати зрозуміти студентам, що він може захистити їх права та представляти їхні інтереси. У профспілок вже є можливість так діяти - всі студентські профспілки мають представника в головному керівному органі університету. Тому кожен студент має змогу звернутися за захистом своїх прав та їх відновленням. Всі студенти мають рівні права.

Завдяки цій можливості представники профспілки можуть представляти на обговорення з адміністрацією існуючі інтереси студентів, обговорювати реальні проблеми студентів. Керівництво студентської профспілки обирається на студентських профспілкових конференціях, однак процедура обрання є лише формально демократичною. На практиці, керівництво профспілки визначається до конференції існуючим керівництвом профспілки, а на конференції проходити формальне голосування делегатів (до слова, в абсолютній більшості голосують всі одноголосно).

засідання профспілки, керівництво профспілки

Керівництву профспілки рекомендується забезпечувати демократичні вибори не «на папері», а в реальності. Це стимулює ініціативність і мотивацію студентів до участі в діяльності профспілки. Не варто забувати про діяльність профспілки з консолідації студентства, так як саме консолідоване студентство здатне самостійно вирішувати свої проблеми і формулювати запити.

Такими заходами можуть бути соціальні, культурно-розважальні, спортивні заходи, туристичні походи, колективне рішення різних питань. При цьому варто пам'ятати, що це не основна і єдине завдання діяльності профспілки.

Важливою діяльністю, яку слід продовжити профспілці, є надання студентам матеріальної допомоги.

Для більш якісної роботи профспілки слід приділити увагу організаційного розвитку: підвищення професіоналізму керівників, проведення стратегічного планування, організації місця роботи керівників профспілки і т.д.

Це досягається за рахунок організації освітніх заходів для керівників студентських профспілок (по менеджменту кадрів, ефективному планування, комунікації і т.д.), а також вибудуваної системи передачі досвіду старого керівництва новому (наприклад, тимчасовим курирування роботи нових керівників, проведенням заходів з передачі досвіду, складання керівництв по роботі і т.д.).

У цій студентській профспілці може допомогти керівництво профспілки або Федерація профспілок реалізувати дані заходи можна або за рахунок членських внесків, або звернувшись за допомогою до вищестоящих структур.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!