Роздрукувати сторінку

Вантажопідйомні машини як навчальна дисципліна

« Назад

На виробництві, в будівництві, на складах вантажопідйомні машини і механізми широко застосовують для переміщення матеріалів, важких або об'ємних конструкцій, при обслуговуванні технологічних агрегатів, його монтажі або ремонті. З їх допомогою переміщення по території займає мінімум часу.

Для виконання таких операцій достатньо одного оператора. Виробники пропонують широкий вибір техніки з різним функціоналом, набором підвісного обладнання, великим діапазоном характеристик. За рахунок цього вантажопідйомні механізми використовують в різних напрямках діяльності, враховуючи при виборі особливості поставлених завдань. Основним завданням, яке виконують вантажопідйомні механізми, стає переміщення, підйом або опускання насипних, штучних, пелетованих матеріалів. Вони широко застосовуються в машинобудуванні, сільському господарстві, у виробничих цехах на будівельних майданчиках. До окремої категорії прийнято відносити пристосування, призначені для транспортування людей (ескалатори, підйомники).

вантажопідйомні машини, вантажно-розвантажувальні роботи

Залежно від сфери використання розроблена техніка, що відрізняється по набору доступних функцій, конструкції. Наприклад, на СТО потрібно піднімати автомобілі на порівняно невелику висоту. При цьому вага вантажу буде значною. З урахуванням цих особливостей експлуатації розроблені домкрати. Залежно від характеру застосування і характеристик конструкцій, що  піднімаються, потужність механізмів може істотно відрізнятися. Якщо є необхідність в переміщенні по вільній траєкторії, задіюються самохідні крани, оснащені лебідкою. Враховуючи тонкощі використання, на підприємствах встановлюють вантажопідйомну техніку різної конструкції (існує більше 20 типів агрегатів цього типу). Для роботи з сипучими матеріалами встановлюють машини циклічної дії. Можливий рух по будь-якій траєкторії, що дозволяє враховувати особливості конкретного приміщення. Допоміжні функції при цьому виконують маніпулятори.

 Метою освоєння навчальної дисципліни «Вантажопідйомні машини» є формування в учнів:

- знань про конструкції, принципи дії і основи теорії спеціальних кранів (СК), про основні типи і конструктивні особливості СК, про методи розрахунку і раціонального конструювання їх складальних одиниць і окремих елементів, а також машин в цілому;

- умінь використовувати методи розрахунку і раціонального конструювання їх складальних одиниць і окремих елементів, а також машин в цілому, застосовувати методи визначення основних технічних характеристик, вишукування резервів їх підвищення;

- навичок розрахунку і проектування вузлів СК, користування спеціальною літературою, довідниками, стандартами, виконувати розрахунки із застосуванням ЕОМ, використання систем автоматизованого проектування.

експлуатація машин

Завдання дисципліни:

- вміння здійснювати вибір машин і обладнання для ефективної механізації будівельно-монтажних робіт в залежності від конкретних виробничих умов;

- визначати основні технологічні параметри будівельних машин та обладнання;

- раціонально використовувати машини в конкретних умовах експлуатації.

Дана дисципліна пов’язана з такими курсами, як: «Експлуатація машин», «Технологія автомобілебудування», «Технічні конструкції та обладнання» та ін.

підйомно-транспортні машини

Свої роботи дослідженню дисципліни присвятили наступні вчені: В. С. Бондарєв, О. І. Дубинець, М. П. Колісник та ін.

Якщо ви вивчаєте курс «Вантажопідйомні машини» і Вам необхідна допомога в підготовці контрольних та інших видів робіт звертайтеся в компанію ІЦ Kursoviks.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!