Роздрукувати сторінку

Контрольна робота

« Назад

Контрольна робота - це спосіб перевірки знань на різних рівнях навчання. У більшості випадків, контрольні роботи роблять самі студенти, але є й ті, які ці роботи купують, замовляючи на спеціальних сайтах.

контрольна робота

Часто студенти-першокурсники нервуються при написанні своїх перших контрольних. Як писати, де шукати інформацію, з чого почати? Найімовірніше, ці питання задавав собі кожен, хто, коли-небудь навчався в університеті.

Ми не будемо обговорювати, як і де скачати або замовити готову роботу. Це не для нас.

У цій статті розповімо, як самому написати контрольну, використовуючи інформацію, надану в мережі Інтернет. Там же можна замовити дипломну з економіки та інших предметів.

І так, перш за все, потрібно ознайомитися з вмістом методичних вказівок по потрібному предмету. Яким би нудним не здавалася це заняття, повірте, там чітко і ясно описані всі вимоги Вашого викладача до контрольної: обсяг роботи, особливості оформлення, наявність посилань на джерела інформації та інше. Дотримуючись їх, Ви гарантовано забезпечите собі позитивну оцінку за роботу.

Контрольні роботи потрібні студенту для перевірки рівня знань предмета, наскільки глибоко він може застосовувати теорію на практичних завданнях.

Щоб добре написати контрольну роботу, для початку краще всього зібрати всю необхідну інформацію по даній темі. Найчастіше викладач сам пропонує список необхідної літератури для вивчення предмета. Але можна і самому піти в бібліотеку і взяти необхідні книги.

Хороша контрольна - значить, грамотно написана і правильно оформлена робота. Спочатку потрібно ознайомитися зі структурою контрольної роботи, детальною інформацією, яку знайти можна тут. Потім пишемо і оформляємо всі частини контрольної по черзі. Як правильно написати і оформити титульний лист, Ви можете дізнатися тут. Правила про складання введення поміщені в одній з попередніх статей. Залежно від предмета за яким дають контрольну і від форми написання, основна частина роботи може відрізнятися одна від одної. Так, контрольна може складатися тільки з теоретичних завдань або тільки з практичних, або з тих і тих. Так само може бути подана у формі тестів або у вигляді питань, на які потрібно дати відповіді, а може бути й комбінованою - утримувати і тести, і питання. Тому однозначної відповіді, як писати основну частину, немає. Тут можна порадити тільки одне - добре розберіться з матеріалом даної теми, по якій пишете контрольну.

Ще однією головною частиною роботи є висновок. Як правильно його створити, Ви можете дізнатися, перейшовши за наступним посиланням. І ще одна немало важлива деталь - оформлення всієї роботи. Всі правила про оформлення контрольної Ви дізнаєтеся тут.

контрольну роботу доводиться писати

Часто буває, що контрольну роботу доводиться писати на парі, то тут теж є свої хитрощі. Якщо Ви не можете спокійно сісти і повторити весь матеріал, а потребуєте шпаргалки, то нічого страшного і поганого тут немає. При їх написанні Ви обираєте головну інформацію, що потрібно виписати, а що можна і опустити, як би фільтруєте матеріал. При цьому в голові відкладаються певні знання, які і можуть допомогти при написанні завдань в роботі, а шпаргалка так і не буде використана.

Якщо із завданням знайомі, можна приступати до збору інформації. Для цього в пошуковій системі вводимо питання з контрольної роботи. Якщо він розгорнутий, краще його максимально спростити, аж до одного-двох слів, якщо можливо.

Для економії часу переглядаємо тільки перші 10 запропонованих посилань, далі інформація буде більш узагальнюючого характеру. А нам потрібна конкретика, адже ми пишемо контрольну роботу.

Намагайтеся віддавати перевагу посиланнях на електронні бібліотеки, яких останнім часом стає все більше і більше. Інформація з підручника гарантовано несе в собі достовірні дані. Крім того, цей же підручник слід внести в список використаної літератури.

Додавайте в контрольну тільки ті абзаци або визначення, які Вам зрозумілі, так як її в першу чергу Ви пишете для себе. Вашому викладачеві, найімовірніше, буде більш цікавим послухати усну відповідь по її вмісту.

Обробляючи посилання, відкривайте їх у нових вкладках, але не поспішайте закривати (точно так само, як роблять з книгами в бібліотеці). Так набагато зручніше обробляти інформацію, зіставляючи різні визначення і опис одного і того ж явища в декілько, обраних Вами джерел.

Не впадайте у відчай, якщо з першого разу пошукова система нічого толкового за Вашим запитом не запропонувала. Потрібно сформулювати питання трохи інакше, використовуючи синоніми або більш загальні терміни, близькі до питання контрольної роботи.

контрольна робота це

У разі ж цілковитої невдачі при пошуку інформації однією пошуковою системою, потрібно скористатися іншою. З часом Ви зможете вибрати серед кількох шукачів саме того, який максимально відповідає Вашим вимогам.

Для створення якісної контрольної роботи, існує певний алгоритм.

Тема. Важливо зрозуміти суть роботи, її тему. Для цього необхідно перечитати її і скласти план по пунктах. План допоможе грамотно вирішити як практичну, так і теоретичну частину.

Використовуваний матеріал. Зрозумівши тему контрольної роботи, потрібно підібрати навчальний матеріал, з якого буде вилучена інформація для виконання завдань. Можна зробити конспекти з обраної літератури, але потрібно вибирати основні фрази, а не цілі параграфи. Списувати матеріал, навіть деякі фрази теж не рекомендують, краще перефразувати. У деяких випадках матеріал надає сам лектор, в цьому випадку головне джерело, повинно бути саме цим матеріалом. Крім цього, існують спеціальні методики (методички) для кожного університету, краще скористатися цим джерелом, якщо є така можливість і лектор не дав свою літературу.

Крім спеціальних підручників, можна використовувати періодичні видання. Щоб працівники всіх сфер, перебували в курсі подій, що відбуваються в їх галузі роботи, існують спеціалізовані газетні та журнальні видання, в яких теж можна знайти потрібну інформацію. Іншим незамінним джерелом в наш час є інтернет. У ньому можна знайти відповіді на всі поставлені питання.

Вибравши матеріал, з кількох літературних джерел, застосовуємо метод порівняльного аналізу. Завдяки цьому, правильність структури тексту буде мати більше шансів. Крім цього, важливо вміти вибирати більш потрібну інформацію з кількох джерел, та після спільного порівняльного аналізу, об'єднувати кілька думок автора в одну свою.

що таке контрольна робота

У більшості випадків (якщо тільки не обумовлено керівником), писати потрібно з точки зору науки - серйозний стиль і виноски на використовувану літературу. Ліричні відступи, художній стиль не є атрибутами контрольних робіт.

Наприкінці контрольної, правильніше в останньому абзаці, потрібно написати висновок (висновки) роботи і оголосити джерела, на які посилалися в написанні.

Контрольна робота повинна мати правильний вид. Існує певний збір правил при написанні, який слід врахувати. При неправильному оформленні роботи, жоден викладач не поставить найвищу оцінку, навіть якщо сам сенс роботи виконано на рівень відмінно. Внаслідок цього, особливу увагу варто приділяти саме оформленню.

Поетапне оформлення контрольної роботи:

- Титульний аркуш. Титульний лист оформляється в першу чергу. Зверху вказується назва кафедри та назва навчального закладу, посередині (в центрі) - тема контрольної роботи і предмет (дисципліна). У нижньому кутку справа обов'язково потрібно вказати прізвище, ім'я, по батькові автора, курс і факультет. Але знову ж, якщо є особливі вимоги від керівника, то зі стандартними правилами слід почекати.

- Наступний лист повинен мати назву «зміст». На цій сторінці розписано розподіл контрольної роботи поетапно. Вступ, основна частина, висновок. Крім цього, рекомендовано розділити основну частину на великі розділи і виділити головні думки в них маркованими списками. Крім цього, необхідно пронумерувати сторінки.

- Введення. У цій частині можна написати про актуальність теми контрольної роботи, незайвим буде вказати мету її написання.

- Основна частина. Можливі виклади загальних фактів, висунення тез, приклади - загалом, в цій частині, може бути все, що допоможе розкрити головну тему контрольного завдання.

- Висновок. Можна відзначити важливість вивченої теми, зробити висновки про розкриття проблеми. Крім цього, якщо робота вимагає порівняння будь-яких чинників, то можна розповісти про одне, потім про інше і зробити загальний висновок.

Корисні поради:

Якщо група, яка навчається на паралельному потоці, писала контрольну роботу раніше Вас, то можна поцікавитися, які теми були, про що була робота. Можна запитати чернетки і шпаргалки. Це значно полегшить написання Вашої контрольної роботи.

Крім цього, можна взяти з собою на контрольну роботу, деяку кількість шпаргалок. Більшість вчителів не сильно змінюють умови завдань, які проходили на лекціях до цього.

Якщо в контрольній роботі є не тільки теоретичні завдання, а й практичні, то друге слід виконувати після теорії, так як так більше шансів на успішне виконання завдання.

що таке контрольна робота

Контрольна робота - це певний вид тестування, підсумком якого, виявляється рівень знання в тій чи іншій області, який стане в нагоді самим студентам в перспективі. Тому замовляючи роботу, студенти обманюють в першу чергу себе.

До речі, хочемо Вам нагадати, що наші спеціалісти (ІЦ «KURSOVIKS») можуть для Вас підготовити будь-яку навчально-наукову роботу: замовити, купити чи зробити контрольну роботу, контрольна робота на замовлення, замовити контрольну роботу у спеціалістів та всі інші види наукових робіт. Для цього достатньо скористатися автоматизованою формою на сайті для замовлення робіт або в соціальній мережі ВК. Просто напишіть нам і ми виконаємо будь-яку роботу на замовлення за Вас! Швидко, якісно та дешево)

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!