Роздрукувати сторінку
Главная \ Цікаві статті і новини для студентів \ Студент \ Студент \ Студентський обмін між Львовом та Альбертським університетом

Студентський обмін між Львовом та Альбертським університетом

« Назад

Існування Програми студентського обміну між Львівським національним університетом ім. Івана Франка (ЛНУ) та Альбертським університетом (АУ). У 2010‒11 навчальному році в АУ навчалося троє студентів юридичного факультету ЛНУ — Мар’яна Гнатишин, Михайло Лаврись і Андрій Винничук. Жоден канадський студент не навчався у Львівському університеті цього року.

 семінар україна-канада, cтуденський обмін

Пан Лаврись планує займатися міжнароднім правом, тому більшість курсів, які він вивчав в АУ, — міжнароднє публічне право, інтелектуальна власність та міжнародні ділові операції — доповнювала його програму навчання і спеціалізацію. Гнатишин вивчала курс Медичне право, бо цей курс відсутній у програмі її університету. Вона також вивчала курси Міжнародні права людини та Міжнароднє публічне право, які доповнювали її курси вдома. Обоє студентів також вивчали курс Природоресурсне право: нафта і газ, щоб ознайомитися з підходами до цього питання в Альберті з її розвинутою нафтовою і газовою інфраструктурою. Підсумовуючи свій досвід, студенти розцінили навчання в АУ надзвичайно корисним, як через отримані знання, так і ознайомлення з іншим підходом у юриспруденції, базованим на англійському звичаєвому праві, на відміну від практикованого в Україні нормативного права. Таку думку вони також висловили під час студентського семінару «Україна і Канада очима студентів», в якому взяло участь ще двоєстудентів АУ, які навчалися у Львові.

Це був другий такий семінар, який КІУС щорічно організовує разом з Альбертським товариством сприяння українським студіям, запрошуючи до участі студентів — учасників програми обміну між АУ та ЛНУ. У спільній доповіді Михайло і Мар’яна розповіли про свій університет і факультет, а потім про свій досвід, набутий за час навчання в Едмонтоні. Вони, зокрема, відзначили, що у ЛНУ програма навчання майже не дозволяє вибору предметів.

cтуденський обмін між Львовом та Альбертським університетом, конференція по обміну

В АУ вони могли вибирати і вивчати нові курси, відсутні в українській програмі. В українському виші студенти навчаються в одній групі з 25‒30 осіб протягом п’яти років, формуючи своєрідне братство, що на довгий час живитиме їхні стосунки.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!