Роздрукувати сторінку
Главная \ Цікаві статті і новини для студентів \ Студент \ Студент \ Форми організації занять та методичні основи фізичного виховання студентів

Форми організації занять та методичні основи фізичного виховання студентів

« Назад

Проблема вдосконалення процесу фізичного виховання студентів вже багато років є предметом уваги фахівців. Вищі навчальні заклади комплектуються переважно з хлопців та дівчат, які тільки  що закінчили середню школу. Досвід показує, що рівень фізичної підготовки основної маси абітурієнтів залишається низьким, спостерігається тенденція до деякого зниження рівня різнобічної фізичної підготовки. Аналіз літературних джерел свідчить про погіршення фізичного розвитку молодого покоління, прогрес дефіциту рухової активності, що веде до погіршення здоров'я студентської молоді.

спорт в внз, погіршення фізичного розвитку молодого покоління

Завдання підвищення ефективності фізичного виховання підростаючого покоління являлося і є найбільш значущою упродовж останніх десятиліть. У теорії і на практиці активно розроблялися питання диференціації, індивідуалізації і профілізації навчання, інтеграції змісту освіти, впроваджувалася ідея гуманізації. Модернізація освітньої системи в нашій країні торкнулася і фізичного виховання студентів ВНЗ.

На думку фахівців, необхідно відмовитися від жорсткої нормативності, обов'язковості і авторитарності, підстроювання під заданий із зовні стандарт, сформувати зацікавлене відношення студента до предмета, пробудити інтерес до можливості будівництва здорового тіла, формування власного здоров'я.

Упродовж десятиліть спостерігався розрив зв'язків фізичної культури із загальною культурою людини, з її духовним початком. При формуванні фізичної культури у студентів акцент зміщувався на її руховий компонент у збиток інтелектуальному і соціально-психологічному.

Фізична культура в основах законодавства України про фізичну культуру і спорт представлена у вищих навчальних закладах як навчальна дисципліна і найважливіший компонент цілісного розвитку особистості. Свої освітні і розвиваючі функції фізична культура якнайповніше здійснює в цілеспрямованому педагогічному процесі фізичного виховання.

фізичне виховання внз, рівень фізичної підготовки

На основі державних стандартів вищої професійної освіти ВНЗ самостійно, з урахуванням змісту базової навчальної програми з фізичного виховання, місцевих умов та інтересів студентів, визначають форми занять фізичним вихованням.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!