Роздрукувати сторінку
Главная \ Цікаві статті і новини для студентів \ Студент \ Студент \ Християнська асоціація молодих людей

Християнська асоціація молодих людей

« Назад

Сьогодні багато говорять про католицької молоді. Величезна кількість молодих людей приїхало до Риму на поховання Папи Римського Іоанна Павла Другого. А тепер в Кельн з'їхалися кілька сот тисяч молодих людей на Всесвітню зустріч католицької молоді. Багато учасників зустрічі є членами релігійних молодіжних організацій. Мабуть, найвідомішою з таких організацій є Християнська асоціація молодих людей, яка цього року відзначає свій 150-річний ювілей. В рамках ювілейних урочистостей намічено провести цілий ряд заходів. Кульмінацією була конференція в індійському місті Мумбаї, який до 1995 року називався Бомбеєм. Маркус Баум скористався можливістю поговорити з головою Всесвітньої християнської асоціації молодих людей Сесаром Молебатсі.

ХАМЛ, Всесвітньої Християнської асоціації молодих людей

У Християнської асоціації молодих людей є свої філії в 123 країнах. Членами цієї організації є в цілому 45 мільйонів чоловік. Особливо активно ця організація діє в молодих країнах. На це вказує і Сесар Молебатсі, пастор з південноафриканського Соуето і голова Всесвітньої Християнської асоціації молодих людей.

У Китаї протягом багатьох десятиліть Християнська асоціація молодих людей перебувала під забороною. Тепер робота цієї організації легалізована. Сьогодні членами Християнської асоціації молодих людей в Китаї є понад 100 тисяч чоловік. Для порівняння: німецьке відділення Християнської асоціації молодих людей, одне з найбільших у світі, налічує 260 тисяч членів. Активіст Уханьского відділення Ханьцяо Ду вважає, що в комуністичному Китаї у Християнської асоціації молодих людей зовсім непогані перспективи розвитку.

У східній частині Німеччини, де віруючі християни становлять менше чверті населення, католицька і протестантська Церкви літургійними святкуваннями намагаються привернути до себе і невіруючих. В Ерфурті, наприклад, в соборі проводяться богослужбові торжества для молоді з нагоди досягнення повноліття. Подружні пари можуть отримати там благословення. Крім того, щомісяця там здійснюється поминання покійних. Католик Бенедикт Кранеман, фахівець з літургіки, вважає, що тут перед Церквою відкриваються нові можливості.

Представлене трактування, що відображає широке розуміння даного феномена, актуалізує завдання класифікації основних типів і форм міжнародного молодіжного руху. В даний час у вітчизняній і зарубіжній науці відсутні спеціальні системи класифікації форм міжнародного молодіжного руху. Використання міждисциплінарного підходу дозволяє адаптувати критерії, які використовуються при загальній типології міжнародних організацій для класифікації основних типів і форм міжнародного молодіжного руху. Можна виділити наступні підстави класифікації: за характером повноважень (міжурядові групи або неурядові молодіжні організації); територіально-географічною ознакою (глобальні, регіональні або субрегіональні молодіжні структури); особливостям організаційної структури (бюрократичні або мережеві структури), сфері діяльності (загальної або спеціальної компетенції). При класифікації молодіжних об'єднань спеціальної компетенції використовуються додаткові підстави: політико-ідеологічне, релігійне та ін. До молодіжним об'єднанням спеціальної компетенції належать також міжнародні студентські, екологічні, наукові, правозахисні, спортивні, туристичні організації.

європейська молодіжна політики, молодіжні структури

Класифікація типів і форм ММД за територіально-географічною ознакою свідчить про те, що практично в кожному великому регіоні планети на сьогоднішній день існують міжнародні структури, які об'єднують молодіжні організації держав даного регіону. Найбільш розвинена система взаємодії молодіжних структур на регіональному рівні знаходиться в Європі, де вони є важливим елементом формування єдиної європейської молодіжної політики.

Тим часом, струнка система всесвітнього молодіжного руху на сьогоднішній день відсутня. Це пов'язано з труднощами політичного характеру, браком фінансових коштів, різноманіттям існуючих форм і рівнів молодіжного руху, відсутністю на світовому рівні ефективної координуючої структури. Нестрункими системи всесвітнього молодіжного руху значно знижує його роль у світовій політиці.

Отже, Християнська асоціація молоді є міжнародною організацією величезного масштабу та має свої представництва майже в кожній країні світу.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!