Роздрукувати сторінку

Міжнародна програма обміну ERASMUS

« Назад

Для ряду зміна поколінь студентів програма ЄС "Еразмус" асоціюється з суміщенням корисного з приємним. Так, за 27 років існування даної програми можливістю отримати якісну освіту і прекрасно провести час в іншій країні скористалося 3 млн. студентів. Вищевказана програма завжди відрізнялася надзвичайною популярністю серед інтернаціонального студентського співтовариства, насамперед через те, що дійсно дозволяла відчути дух Європи, зануритися в культуру іншої країни і подорожі, а також отримати міцні знання.

Міжнародна програма обміну ERASMUS, програма ЄС "Еразмус"

Однак часи змінилися, винятком не стала і програма "Еразмус". Тепер вона називається "Еразмус +" і має в своїй основі потурання юнацькому ідеалізму, а конкретні стратегічні цілі, спрямовані на вирішення проблеми безробіття серед молодих фахівців через відсутність у них необхідних для тієї чи іншої роботи навичок. Як підтвердження, наведемо такі статистичні дані: з 26 млн. Безробітних ЄС, 6 млн. осіб - це випускники ВУЗів.

Водночас на даний момент на території ЄС відкриті 2 млн. вакансій, і що найцікавіше, для роботодавців це є справжнім головним болем, так як відповідних фахівців просто немає. В якості однієї з причин даної проблеми слід розглядати недосконалість системи спеціалізованої освіти в ряді країн ЄС. Відповідно, таким країнам необхідно створити можливості для наслідування досвіду інших, більш успішних у цій сфері (наприклад Німеччина, Австрія), учасників ЄС.

студенти ерасмус, ERASMUS, магістерські програми Erasmus

Незважаючи на те, що бюджет більшості програм ЄС був скорочений, на протязі 7 років фінансові вливання в розвиток програми "Еразмус +" збільшилися на 40%. Крім того, додається максимум зусиль, щоб кількість учасників цієї програми досягло 4 млн. чоловік. На території Великобританії даний проект здійснюється під керівництвом Британської ради і фінансується на рівні майже 1 млрд. євро.

Міністр Метью Хенкок з ентузіазмом відгукнувся про подібну ініціативу. Також він зазначив, що вищевказана сума піде на реалізацію плану з обміну 2 млн. Студентів і 800 тис. Викладачів. Крім того, частково буде здійснюватися фінансування обміну студентів з країн, які не є членами ЄС.

Навчальні програми магістерського рівня призначені для студентів, що пройшли курс навчання в вузі і мають диплом бакалавра або спеціаліста. Кандидату необхідно або вже мати цей диплом на момент подачі документів, або отримати його перед початком навчання за програмою.

Студенти можуть вибрати в переліку магістерських програм найбільш підходящу. На кожну магістерську програму приймаються максимум 2 студента від кожної країни, тому, щоб мати більше шансів на успіх, кандидати мають право подавати заявки на три магістерські програми.

міжнародна програма обміну, ерасмус+

Магістерські програми Erasmus реалізуються консорціумами навчальних закладів і характеризуються:

- загальними критеріями прийому та іспитів: для всіх кандидатів існують єдині правила і процедура прийому, іспити, здані в одному з університетів консорціуму автоматично визнаються всіма іншими;

- інтеграцією курсів: в рамках програми навчання реалізується навчальний план, розроблений спільно учасниками консорціуму;

- мобільністю: навчання проходить в різних навчальних закладах - членах консорціуму. Послідовність періодів навчання та можливі варіанти мобільності вказані в кожній програмі;

- гарантованим присвоєнням загальних, подвійних або множинних дипломів, визнаних в країнах - учасницях консорціумів.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!