Роздрукувати сторінку
Главная \ Цікаві статті і новини для студентів \ Студент \ Студент \ Сучасні студентські громадські організації

Сучасні студентські громадські організації

« Назад

Всі сучасні студентські громадські організації можна розділити на дві умовні групи. Це союзи, що функціонують в рамках навчального закладу та створені з ініціативи студентів або адміністрації вузу. Друга група - молодіжні об'єднання регіонального рівня, які співпрацюють з міськими або обласними рухами, займаються займаються політикою або охороною навколишнього середовища.

студентські відряди, соціальний напрям

Також студентські громадські організації можуть мати декілька напрямів діяльності:

- Соціальний напрям передбачає профспілкові організації, волонтерський рух, студентські добровольчі загони. Ці союзи вирішують проблеми студентів соціального характеру.

- Творчий напрямок охоплює студентів з творчим потенціалом. Це діючі в рамках вузу творчі колективи, а також різні центри творчості і дозвілля.

- Спортивний напрямок включає освіту команд факультетського та університетського рівнів. Студентські команди представляють свій вуз на змаганнях різного рівня, іноді проводять самостійні спортивні заходи.

- Науковий напрямок представлено численними студентськими науковими товариствами, функціонуючими в кожному вузі. Цей напрямок всебічно підтримується адміністрацією, спільноти нерідко отримують гранти та фінансову підтримку.

Студентські організації діють в Америці та європейських країнах: найчастіше вони утворюються на базі знаменитих студентських братств і об'єднують студентів вищих навчальних закладів - університетів і коледжів. Студенти беруть активну участь у всіх громадянських акціях, залучаються до проведення благодійних заходів.

Такі організації відрізняються не тільки громадським напрямком діяльності, а й участю в різних об'єднаннях академічної спрямованості.

У кожному студентському співтоваристві існують свої правила і закони, традиції та церемонії посвяти, нерідко є власні гімни та відзнаки.

Найвідоміші студентські громадські організації

До Асоціації інтелектуальних клубів входять студентські команди, що беруть участь в інтелектуальних турнірах.

Студентська організація «Демограф» об'єднала студентів, які займаються вивченням сучасних демографічних проблем України та світу.

Соціологічний клуб «Місто» представляє собою організацію, в якій студенти займаються проведенням методологічних семінарів для майбутніх соціологів.

До Асоціації студентів-економістів України та Німеччини «Діалог» увійшли учні та випускники вузів, які вивчають економіку, а також традиції та культуру Німеччини, специфіку україно-німецьких економічних відносин.

Еко-рух «Зелена Вишка» проводить заходи на екологічну тематику.

«Палата національностей» об'єднує студентів усіх регіонів країни і зарубіжжя: це круглі столи, вечори культур різних народів, благодійні акції.

У кожному вузі країни функціонують літературні та спортивні об'єднання, спільноти туристів і любителів екстремальних видів спорту.

Рух волонтерів на сьогоднішній день широко також поширений по всій території України і з кожним роком набуває все нові форми. Проблема відродження волонтерських загонів знаходиться в центрі уваги ряду галузевих міністерств, обговорюється на конференціях, семінарах та форумах.

Слово «волонтер» походить від латинського voluntarius, що означає доброволець, бажаючий. У Законі «Про благодійну діяльності та благодійні організації», дається визначення волонтера: «Волонтери - громадяни, які здійснюють благодійну діяльність у формі безоплатного праці в інтересах благоотримувача, у тому числі в інтересах благодійної організації».

Величезну роль відіграють створювані студентські волонтерські загони. Студентський загін - це, насамперед, самовіддану працю, що дає радість і задоволення від зробленої роботи. Робота студентських волонтерських загонів є важливою частиною студентського життя і має велике значення для виховання студентів та отримання ними нових спеціальностей.

студентське самоврядування, студентські волонтерські загони

Отже, основними формами студентського самоврядування окрім профспілок є студентські організації до складу яких також входять і волонтерські організації та табори.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!