Роздрукувати сторінку

Життя в студентському гуртожитку

« Назад

Як жити в гуртожитку студенту. Отже, уявіть ситуацію: Ви закінчили 11 класів у своїй рідній школі, і тепер Вам треба кудись вступати, тобто їхати в інше місто, влаштовуватися там і намагатися прожити. Припустимо, що Вам вдалося вступити до якогось ВУЗу, і тепер треба, природно, шукати місце постійного проживання далеко від дому, сім'ї, рідних і близьких. Звичайно, найкращим виходом із цієї ситуації буде заселитися в гуртожиток.

кімната в гуртожитку

Як вижити в гуртожитку? Отже, Ви заселилися. Ви невимовно раді цій події і думаєте, що тепер все буде як у казці; Ви будете вчитися, висипатися і їсти нормальну їжу. Але це лише ілюзія, недосяжна мрія, самообман.

Порада перша: ніколи не вірте тому, що пишуть про гуртожиток на сайті Вашого Вузу. Їм просто треба зробити рекламу, здивувати, порадувати студентів, щоб привернути їх увагу.

По приїзду в гуртожиток Вам дадуть кімнату з усіма зручностями, тобто з ліжком і дерев'яним столом (мені з цим пощастило: окрім цього був ще і - ви не повірите! - холодильник!). Так само Вам, може бути, видадуть комплект постільної білизни і ключ від кімнати; - тепер Ви остаточно раді.

Порада друга: не думайте, що в гуртожитку Вас чекають з розпростертими обіймами; там всім все байдуже. Так що, якщо Ви раптом вирішите жити на квартирі, мало хто засмутиться.

спільна кухня

У гуртожитку живуть люди. Так, це треба прийняти як належне. Кожен поверх будівлі являє собою соціальну групу, в якій зустрічаються різні індивіди. Так, Вам доведеться контактувати з людьми, хочете Ви цього чи ні. Але, я думаю, не варто заводити в гуртожитку близьких друзів; через кілька років всі роз'їдуться хто куди і забудуть один одного найближчим часом.

Порада третя: не прив'язуйтесь до людей, які оточують Вас (не буду докладно пояснювати чому, але не варто цього робити, просто повірте мені на слово).

Як вижити в гуртожитку? Що вас буде чекати в побутовому плані? Практично нічого. Загальна кухня, загальна душова, загальний туалет - все це і багато іншого буде перший час шокувати Вас. Дійсно, уявіть собі ситуацію: Ви заходите на кухню і хочете поставити чайник, а вільних конфорок немає. І що ж робити? Чекати, чекати.

Про туалет я краще промовчу. Самі все дізнаєтеся і побачите.

Порада четверта: будьте терпеливіші до людей і ставтеся до них так, як хотіли б, щоб ставилися до Вас. Але при цьому не варто відступати від своїх цілей і прагнень. Якщо Вам треба щось зробити - робіть і не звертайте ні на кого уваги.

І, мабуть, найголовніше, що я хотів би сказати: в кімнаті з Вами буде жити сусід або навіть кілька сусідів. Тут, звичайно, кому як пощастить. Люди різні, у кожного своє життя. Але не варто схилятися перед звичаями і звичками інших людей. Ви - це Ви; і Ви нікому нічим не зобов'язані.

Таким чином, в студентському гуртожитку можна вижити, якщо ставитися до людей простіше і знати, що кожна людина - частина цього суспільства, і всі ми представляємо одну велику родину, в якій ніхто нікому нічого не повинен.

умови в гуртожитку

Сьогодні ми дамо вам, дорогі гуртожитківці, кілька порад, щоб правильно розпоряджатися грошима. Прочитайте уважно і здійснюйте покупки виважено і обдумано.

Невміння заощаджувати. Якщо вам потрібно купити щось потрібне, корисне і дороге, потрібно робити це відразу, поки є гроші. Якщо ж сума мала, розділіть її на дві частини. Перша - НЗ (недоторканний запас) на бажану покупку, його краще прибрати подалі, щоб не виникла спокуса витратити, друга - на проживання.

Для цього можна використовувати накопичувальний рахунок у банку або на депозит. Порівняйте кілька банків за ефективною процентною ставкою і виберіть підходящий. Додавайте щомісяця на власний рахунок або депозит 10-20% від вашого доходу. І ось через деякий час, ви й не помітите, як у вас зібралася приємна сума. Вдалих вам вкладень!

Слабкість і жадібність. Непотрібні покупки багато намагаються виправдати хазяйновитістю та далекоглядністю. Не обманюйте себе - це слабкість і жадібність. Піддавшись пориву «економії» - побільше і подешевше, - ми часто забуваємо подумати про необхідність купованого товару і його якості. Дешевизна збиває з пантелику, тому спрацьовує рефлекс: дешево - значить треба брати. А чи потрібно?

Покупки похапцем. Найбезглуздіші і витратні покупки здійснюються похапцем. Процесом покупки можна і потрібно насолоджуватися. Сподобався товар - відкладіть, а вранці повертайтеся тільки за тим, що не перехотілося купити. Не поспішайте, подумайте ще раз.

Ніколи не ходіть по продуктових магазинах і ринках голодними, інакше точно купите всякої нісенітниці.

Нетерплячість. Ви вирішили пройтися по магазинах, але не знайшли бажаної речі, будьте терплячі і повертайтеся додому. Куплена в останній момент річ ніколи не стане корисною і коханою, а гроші будуть витрачені даремно.

Невміння здійснювати дрібні покупки. Найстрашніша стаття витрат - дрібниці. Вони з'їдають велику частину бюджету, і зовсім не видно, куди витрачені гроші. Наведіть порядок в речах, складіть список відсутніх. Виберіть день для покупок дрібниць і пройдіть зі списком по магазинах, а потім забудьте про них на цілих три місяці. Купувати речі, підкоряючись негайному капризу, - безглуздо і марно!

виживання в гуртожитку

Купівля непотрібних речей із-за величезного потоку інформації. Поставтеся критично до того, що бачите. Купуйте товар в маленькій упаковці і пробуйте його в справі. Так ви зможете самі оцінити, наскільки він хороший.

ЗАПАМ'ЯТАЙ! “Нажити багато грошей - хоробрість, зберегти їх - мудрість, а вміло витрачати - мистецтво» Бертольд Авербах

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!