Роздрукувати сторінку
Главная \ Університет \ Університет статті \ Захист дипломних робіт

Захист дипломних робіт

« Назад

Захист дипломної роботи - це, мабуть, самий хвилюючий і відповідальний момент за весь час навчання в університеті.

захист робіт

Здавалося б, усе вже позаду: п'ять років навчання, вибір актуальної теми, який довгий і болісний, написання всіх частин дипломної роботи, оформлення списку літератури. Ви вже майже дипломований фахівець. Але немає. Ноги підкошуються, голос німіє, руки так і норовлять упустити листок з промовою виступу. Що потрібно знати, на які основні моменти звернути увагу і як діяти, щоб захист дипломних робіт не перекреслив разом всі Ваші багаторічні труди? Спробуємо розібратися.

захист дипломної роботи

Як захистити дипломну роботу на відмінно?

Пам'ятайте, що хвилювання на захисті дипломної роботи – це абсолютно нормальне явище. Скажу більше, приблизно 99.9 % студентів хвилюються. Інші 0.01% - це відмінно приховують від оточуючих. Головне, не доводити себе до нервових зривів. Хвилювання – в першу чергу, прояв зацікавленості в чому-небудь, і це, як правило, приводить до позитивного результату. Не варто з ним боротися. Просто намагайтеся розслабитися на стільки, наскільки це можливо. Помилкою буде вживання різних заспокійливих засобів, у яких досить багато побічних дій у вигляді наступної загальмованої реакції, сонного стану і т. д. Все це ще більше ускладнить ситуацію і призведе до неочікуваних результатів.

За тиждень до захисту дипломної роботи виробіть режим дня. Лягайте спати і вставайте в певний час, не засиджуйтеся ночами. Спробуйте утриматися від різного роду вечірок, гулянок і т. д. По-перше, вони можуть призвести до травм і захворювань, що ускладнить або взагалі зробить неможливим захист дипломної роботи. По-друге, все це вимотує і забирає багато сил, які в даній ситуації доцільніше віддати більш важливій справі. Більше гуляйте, дихайте свіжим повітрям. Харчуйтеся корисною, багатою вітамінами їжею. Виключіть з раціону всю продукцію фаст-фуду і кави. Пийте соки, зелений чай, їжте темний шоколад.

Повністю вивчіть промову захисту дипломної роботи. Обговоріть її стільки разів, скільки необхідно, щоб не запинатися, не забувати слова і т. д. Як правило, приймальна комісія дозволяє студенту при захисті читати з листа. Але думаю, ні в кого не викликає сумнівів той факт, що «розповідання» цінується набагато більше. Мучте своїх родичів, друзів, коханих: просіть їх слухати Вас і задавати питання. Так Ви, по-перше, розкріпачуєтесь, а по-друге, зможете зрозуміти, на які моменти Вашого виступу потрібно звернути особливу увагу.

Готуйте роздаткові матеріали на захист дипломної роботи в тому випадку, коли це дійсно доцільно і допоможе донести до приймальної комісії суть Вашої дипломної роботи. Продумайте кожну дрібницю, щоб не вийшло так, що членів приймальної комісії п'ять осіб, а роздаткового матеріалу тільки одна копія. Подбайте про зручність і комфорт тих людей, які Вас будуть слухати, не потрібно їх завалювати десятисторінковими графіками, таблицями, кресленнями з додатка диплома. Все має бути по справі і до місця.

дипломна робота захист

Говоріть чітко і голосно, робіть паузи і інтонаційно виділяйте головні моменти. Не тараторте, але і не «засинайте». Дихайте глибоко. Якщо відчуваєте, що хвилювання захльостує Вас, можна зупинитися і сказати щось на зразок «Вибачте, я хвилююся». По-перше, Ви вихлюпнете емоції, і Вам відразу стане легше, а по-друге, Ви швидше за все отримаєте підтримку у членів атестаційної комісії.

На захист дипломних робіт зазвичай потрібна рецензія. Вибирайте компетентного і авторитетного по темі Вашого диплома рецензента. Якщо буде така можливість, запросіть його на захист і попросіть виступити. Це додасть Вашій роботі велику силу, а Вам – більше впевненості.

Ми, колектив інформаційного центру завжди радо допоможемо Вам не лише написати дипломну роботу, але також і рецензію на неї ІЦ “KURSOVIKS”!

Майже завжди, після Вашого виступу з'являться питання у слухачів. Розцінюйте це не як спробу Вас «завалити», а як можливість більше розповісти по Вашому дипломі. Звичайно, деякі питання можна передбачити заздалегідь. Добре продумайте відповіді на них. Якщо у Вашому дипломі є спірні думки, твердження, на захист дипломної роботи на них обов'язково звернуть увагу і попросять обґрунтувати точку зору, представлену в дипломі. Будьте готові. Ні в якому разі не треба мовчати, навіть якщо Ви не знаєте відповідь на питання. Всі, що будуть питати, так чи інакше ставляться до Вашої роботи. Подумайте, згадайте і кажіть! Якщо раптом так трапиться, що запитують те, чого Ви не стосувалися в дипломному проекті, так і скажіть «Це виходить за рамки мого дослідження» або «Цього я не торкався у своєму дипломному проекті».

Після всіх додаткових питань Вам нададуть можливість завершити свій виступ і захист диплому: підвести підсумки, доповнити. Обов'язково користуйтеся цим. Подякуйте всім присутнім, своєму науковому керівнику, зробіть висновок Вашого диплому. Це має бути повно, точно і природно.

дипломні роботи

Отже, все ж таки, якщо Ви вирішили написати дипломну роботу за всіма вимогами, чи можливо Вам потрібна рецензія чи доповідь до захисту дипломної роботи, звертайтесь на наш сервіс ІЦ «KURSOVIKS» у рубрику «Замовити роботу зараз». Наш колектив радо Вам у цьому допоможе.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!