Роздрукувати сторінку

Розв’язання задачі

« Назад

Розв’язання задачі - це вибір однієї або декількох альтернатив з безлічі існуючих.

Розв’язання задачі – це наукова робота, яка має завдання з математики, фізики, хімії та інших предметів, що вимагають відповіді у формі цифр, таблиць, аналізу та ін.

розв’язувати задачі

Розв’язання задачі має слідувати певному алгоритму. Але цей алгоритм не може бути універсальним для всіх предметів. Кожна дисципліна має свою схему розв’язання задачі.

Так, багато учнів просто «закидають» вивчення хімії в школі як тільки починає йти мова про задачі, а особливо, якщо вони мають ускладнений характер. Навички та вміння вирішувати розрахункові завдання з хімії, зможуть дати тобі значну кількість балів на зовнішньому незалежному оцінюванні. Як же сформувати ці вміння?

Задачі - це не складно. Як навчитися розв’язувати задачі?

1. Аналіз задачі. Уважно прочитай задачу і визнач, до якої теми і до якого типу завдань вона відноситься. В голові вже має починати формуватися уявлення про те, яку формулу (або формули) ти будеш використовувати, а також яку величину (або величини) будеш знаходити.

2. Дано і невідомо. Короткий запис умови задачі і невідомих величин. Обов'язково записуй значення кожної величини з одиницями виміру. Причому, не тільки в умові задачі, але і під час розв’язання задачі. Наприклад, n (HCl) = 0,25 моль. Таким чином, під час рішень ти зможеш скоротити повторювані одиниці виміру і визначити, яка одиниця виміру буде у відповіді.

3. Запис формули і рівнянь реакцій. Маючи дано і невідому величину, необхідно записати формулу (або формули), які потрібні для знаходження цієї невідомої величини. Якщо є необхідність, потрібно записати всі рівняння реакції (як правило, це 1-2 реакції). 2 рівняння реакції зустрічаються в задачах на суміші. У тому випадку, якщо тобі не зрозуміло, яку величину необхідно знайти, радимо подивитися на умову задачі і визначити, які величини в тебе вже відомі і згадати, які існують формули з цими величинами. Далі запиши цю формулу і подивися, чи зможеш ти нею скористатися і знайти невідоме. Велика ймовірність того, що це та сама потрібна формула.

4. Хід розв’язання задачі. Ти за пів кроку до отримання правильної відповіді. Правильно записані і осмислені дані завдання, а також вірно записані формули і рівняння реакцій - це вже гарантія того, що ти наближаєшся до вірного розв’язання задачі. Вирішуй завдання поетапно, для початку можна формулювати письмово ключові питання кожного етапу, що надалі тобі вже не знадобиться. Починати потрібно з основного завдання, з'ясовуючи на кожному етапі величини, які необхідно визначити.

5. Перевірка результатів і запис відповіді.

При розв’язанні багатьох задач, крім перевірки, необхідно ще провести дослідження задачі, а саме встановити, за яких умов задача має розв'язок і скільки різних рішень у кожному окремому випадку; за яких умов задача взагалі не має розв’язання і т. д. Все це складає шостий етап процесу розв'язування.

рішення задач

Розв'язання задач

Уміння розв'язання задач завжди цінується дуже високо. Мова може йти про розв'язання задач з математики або завдань, пов'язаних з пошуком правильного рішення при розробці концепції сайту. Точного визначення поняття «розв'язання задач» не існує через різноманітність трактувань самого поняття «задача».

Але, можна ще говорити про прості і складні задачі. Тут взагалі все відносно. Для когось задача може бути простою, а комусь вона може виявитися не під силу, з причини якихось особливостей конкретної людини. Взагалі кажучи, задачею можна вважати те, що не має відомого рішення. А якщо є відомий метод для вирішення якогось класу задач, то можна вважати задачею завдання для якого «прозорий» алгоритм рішення. Наприклад, для школяра нове завдання – задача. А для його вчителя, який сто разів цю задачу вже розв’язував? Філософська сторона цього поняття, наприклад, для випускника, який прийшов здавати зовнішнє незалежне тестування або єдиний державний іспит, абсолютно не цікава. Йому все одно, що там думають теоретики з цього приводу. Йому важливий результат у вигляді балів, які він набере. Важлива мета, результат.

У бізнесі, маркетингу і менеджменті вводять таке поняття «кейс» — опис задачі, шляхи і способи її розв’язання і очікуваний результат. З іншої сторони проблема розбивається на чотири складові: клієнт, задача, розв’язання, підсумок.

вирішити задачу

Розв'язати задачу

Бувають дні, коли навчання забирає весь вільний час. Школярі та студенти зариваються в книги і готуються до іспитів або сесії. День за днем, тиждень за тижнем учні вивчають гори підручників, підриваючи собі здоров'я і нехтуючи своїми потребами. Іноді сил на самостійне освоєння всього навчального матеріалу просто не вистачає. Тоді виникає питання: де можна замовити розв'язати задачу високої якості, заплативши за неї прийнятну ціну? ІЦ «Курсовікс» дає відповідь на це питання.

Розв'язати задачу зразок можна подивитися на сайті ІЦ «Курсовікс». Тут ви можете ознайомитись зі зразками робіт, методичними рекомендаціями для вирішення економічних, юридичних, фінансових, педагогічних та інших завдань.

Саме тут ви можете ознайомитися з прикладами написання, а також, якщо не маєте часу, купити розв'язання задач.