Роздрукувати сторінку

Оформлення реферату (Оформлення реферату в університеті)

« Назад

У процесі навчання в школах і університетах в якості самостійних робіт часто використовуються реферати. Державний освітній стандарт визначає їх як роботи, що містять опис фактів і висновків без інтерпретації автора. Мета застосування рефератів - навчити їх авторів ефективній роботі. При вступі до навчальних закладів, аспірантури та магістратури іноді вимагають надати контрольні реферати. Їх мета - визначити, чи готовий автор до навчання. Щоб написати хороший реферат, важливо висловити власне ставлення до теми. Велика увага приділяється і правильному оформленню реферату.

Ми детально розповімо і покажемо Вам на прикладах, як потрібно правильно оформляти реферат згідно державних стандартів і в якій послідовності.

зразок оформлення реферату

У випадках, якщо у Вас не вийде оформити реферат самостійно, ви завжди можете замовити оформлення реферату у нас, компанія ІЦ «Курсовікс». Наші фахівці мають великий в цьому досвід і раді будуть допомогти.

Реферат по суті своїй - це вивчення якогось окремо взятого питання і короткий опис головних ідей. Особливістю реферату є його відповідність нинішнім науковим вимогам у галузі вивчення теми.

Основною метою реферату є глибока самостійна робота студента над вивченням проблем курсу з використанням основної літератури.

Оформлення реферату потрібно почати з виставлення полів на аркуші. Це робиться наступним чином: в документі Microsoft Word – «Розмітка сторінки» - «Поля» - налаштовуються поля, виставляємо наступні значення: ліве – 3 см., праве – 1.5 см., нижнє – 2см., верхнє – 2 см (в методичці вашого ВНЗ можуть бути інші параметри). Потім потрібно поставити нумерацію сторінок. Пам'ятайте, титульний не нумерується, але він вважається першою сторінкою.

У рефераті всі структурні частини такі як: зміст, вступ, основна частина з розділами і підрозділами (за бажанням), висновок, список літератури, пишуться з нового аркуша. Навіть, якщо попередня сторінка закінчилася на половину сторінки.

Всі заголовки в рефераті при оформленні виділяються жирним штифтом з великої літери і вирівнюються посередині аркуша. Важливо врахувати, що точки в кінці не ставляться. Також не можна підкреслювати і переносити слова в заголовках.

Малюнки та діаграми розміщуються в основному тексті там, де необхідно наочно продемонструвати що-небудь. Не можна вставляти малюнок, що не відповідає тексту.

До кожного малюнку необхідна розшифровка, що пояснює, що зображено на ньому. Заборонено розміщувати малюнки і діаграми так, щоб для їх перегляду потрібно було повертати роботу. Якщо без повороту неможливо його розмістити, то слід винести малюнок за рамки основного тексту, в розділ «Додатки», зробивши відповідне посилання на нього. У додатках допускається як вертикальне, так і горизонтальне розміщення.

оформлення реферату в університеті

Оформлення реферату також передбачає правильне розміщення таблиць.

За правилами забороняється розривати таблиці, тому розміщують їх в межах однієї сторінки. При нестачі місця краще перенести їх на наступну сторінку.

Кожна таблиця повинна мати заголовок, вставлятися в текст при першому її згадуванні. При подальших згадках про неї просто робиться посилання.

Допускається розрив таблиці тільки в тому випадку, якщо вона не влазить цілком на сторінку. При перенесенні заголовок таблиці дублюється на новій сторінці.

Зразок оформлення реферату

Реферат не має строго певних однакових стандартів з оформлення. Відносно цього допускається досить широка варіативність. Як правило, кожен навчальний заклад пред'являє свої вимоги і рекомендації по відношенню до оформлення рефератів. Тому, щоб правильно оформити реферат, перш за все необхідно дізнатися про актуальні вимоги в методичному кабінеті, попросити зразок оформлення реферату. Ще більш надійний спосіб - звернутися з цим питанням безпосередньо до наукового керівника, який буде оцінювати роботу. Останній варіант краще, так як нерідко трапляється так, що рекомендації методичного кабінету і вимоги викладача дещо відрізняються.

Нижченаведеними рекомендаціями і зразками оформлення реферату допустимо користуватися при відсутності нормованих зразків навчального закладу. Всі вони відповідають загальним правилам з оформлення рефератів.

оформлення реферату

Оформлення реферату в університеті

Реферат в університеті являє собою стислу доповідь на певну тему, в якому використовуються кілька джерел, або виклад будь-якої роботи або книги.

Розрізняють кілька видів рефератів:

- продуктивні: доповідь або огляд. Являють собою творчу переробку, переосмислення джерел. При цьому огляд передбачає висвітлення декількох точок зору по заданій темі, а доповідь — більш розгорнутий аналіз і оцінку питання;

- репродуктивні: конспект або резюме. Передбачає короткий переказ конкретної роботи або книги. Конспект являє собою більш розгорнуту доповідь, з методами і результатами досліджень, ілюстраціями і схемами. Резюме - коротший варіант, що складається з короткого переліку поставлених в роботі проблем.

Знайти шаблон оформлення реферату для університету, інституту або коледжу, а також завантажити його, можна на сайтах самих установ. Також отримати зразок оформлення реферату для студентів можна у конкретного викладача або подивитися в методичках предмета.

Також в цьому питанні прийде на допомогу інформаційний центр «Курсовікс». Тут швидко та за помірну плату, в залежності від кількості сторінок та складності, допоможуть Вам правильно оформити реферат.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!