Роздрукувати сторінку
Главная \ Університет \ Університет статті \ Написання дипломних робіт

Написання дипломних робіт

« Назад

Послідовність написання дипломної роботи

написання дипломної

Графік написання та оформлення дипломної роботи складається в залежності від обраного студентом і узгодженого з науковим керівником методу написання дипломної роботи: послідовний, вибірковий або цілісний.

Послідовний виклад матеріалу при хорошій підготовці студента дозволяє практично відразу створити логічно стрункий текст, але вимагає порівняно багато часу, так як поки автор не закінчив чергову складову частину, він не може переходити до наступної.

Вибірковий виклад передбачає обробку матеріалу у будь-якій зручній для автора послідовності, що дозволяє економити час, але може призвести до втрати логіки викладу.

При цілісному методі спочатку здійснюється написання складових частин роботи з розкриттям суті розглянутих проблем. Написавши, таким чином, роботу і ознайомивши з неї наукового керівника, можна повертатися до уточнення кожної складової частини роботи і всієї роботи в цілому. Цілісний прийом вимагає менше часу на підготовку кінцевого варіанта, ніж при послідовному методі.

Залежно від індивідуальних особливостей, за погодженням з науковим керівником, студент може вибрати будь-який метод написання дипломної роботи. Практика написання робіт показує, що найбільш кращим є цілісний метод.

написання дипломної роботи

Послідовність написання дипломної роботи

Написанню дипломної роботи роботи слід надати певну послідовність. Найбільш поширена послідовність написання та редагування розділів роботи така. Спочатку готуються: вступ, перший розділ і додатки до нього, друга глава і додатки до неї, третя глава і додатки до неї, висновок. Після цього редагується основна частина роботи - глави та додатки до неї. Потім допрацьовуються зміст вступу і висновку. В подальшому остаточно формується список літератури, перелік прийнятих скорочень (за необхідності), перелік прийнятих термінів (при необхідності), зміст, титульний аркуш. По завершенні остаточно редагується вступ і висновок.

написання дипломних робіт

Перший варіант роботи слід писати в максимально короткий час. Це пов'язано з тим, що, по-перше, написання дипломних робіт в короткий проміжок часу дозволить уникнути протиріч і повторень (людина швидко забуває навіть те, що написав сам); по-друге, процес повернення до того, на чому автор зупинився минулого разу, дуже тривалий і становить з досвіду від 5 до 30 хвилин; по-третє, написання дипломної роботи протягом тривалого часу призводить до високого емоційного напруження і робота вже починає «тиснути» на автора, що сприяє зниженню працездатності «появі почуття відрази до письменництва».

В кінці кожного розділу слід формулювати висновки (1-2 абзаци) по суті викладеного матеріалу. Висновок повинен логічно завершувати проведені міркування. Зазвичай висновки починаються обігом «таким чином ...» або «і так...», потім формулюється зміст самих висновків. Висновки повинні бути короткими, конкретними і безпосередньо випливати з викладеного матеріалу.

У процесі роботи доцільно перевіряти вірність одержуваних результатів шляхом проведення виступів на семінарських заняттях і конференціях, шляхом обговорення формулюючих пропозицій з практичними працівниками. Використовуйте будь-яку можливість доповісти свою роботу або її фрагменти аудиторії. Це дасть досвід публічних виступів, необхідний для захисту роботи.

В процесі написання дипломної роботи важливо встановити творчий контакт з науковим керівником. Неясні питання, напрями вирішення окремих проблем загальна концепція роботи повинні обговорюватися з науковим керівником на початку дослідження і в оперативному порядку.

дипломні роботи

Зараз багато хто намагається обійти цей етап навчання, тому що просто не знають, як правильно написати дипломну роботу. Тому вони намагаються перекласти цю відповідальність на когось іншого і просто купити готовий проект, ось, наприклад, у цьому допоможе Вам сайт ІЦ “KURSOVIKS”! Для цього Вам потрібно просто зайти у рубрику «Замовити роботу зараз» та заповнити форму. Наш колектив радо Вам у цьому допоможе.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!