Роздрукувати сторінку

Логічні задачі

« Назад

Логіка - наука про вірне, правильне мислення. Людина, мисляча логічно, здатна до послідовного і зв'язного мислення з використанням доказів і виявленням закономірностей.

Говорячи про логічні задачі, варто обмовитися: задач, які не задіюють при вирішенні логіку, не існує в принципі. Для вирішення будь-якої задачі характерні послідовність у розв'язанні, врахування всіх взаємозв'язків фактів, наявність аргументів.

задачі логічного навантаження

Тоді що ми звикли називати логічними задачами?

Задачі на логіку - це такі задачі, при вирішенні яких визначальним фактором є виявлення зв'язків між даними завданнями і їх аналіз, при чому, результатом є складання послідовних суджень, а будь-які обчислення і побудови грають допоміжну роль або відсутні.

При вирішенні певного типу логічних задач існує свій оптимальний метод рішення:

Істинні задачі

При вирішенні логічних задач даного типу найкраще використовувати метод міркувань. Він дозволяє проводити міркування, використовуючи послідовно всі умови завдання, і приходити до висновку, який і буде відповіддю задачі.

Задачі на перетин і об'єднання множин

Це тип логічних задач, в яких потрібно знайти деяке пересічення множин або їх об'єднання, дотримуючись умов завдання. Метод Ейлера є незамінним при вирішенні задач цього типу, а також спрощує міркування. Однак, перш ніж приступити до вирішення завдання, потрібно проаналізувати умову.

логічна задача

Логічні задачі на зважування

У таких завданнях від вирішального потрібно локалізувати предмет, який відрізняється від інших за вагою. Пошук рішення в цьому випадку здійснюється шляхом операцій порівняння, правда, не тільки поодиноких елементів, але і груп елементів між собою. Логічні задачі даного типу найчастіше вирішуються методом міркувань.

Математичні ребуси

Записи відновлюються на підставі логічних міркувань. При цьому не можна обмежуватися відшуканням тільки одного рішення. Випробування потрібно доводити до кінця, щоб переконатися, що немає інших рішень, або знайти всі рішення.

Логічні задачі, що вирішуються з кінця

Такі задачі дуже часто хлопці задають один одному у вигляді головоломок на задумане число. Завдання вирішуються методом математичних обчислень, заснованих на кінцевому результаті.

Логічні задачі — це задачі, в яких знайдена ідея є рішенням, а технічна частина відсутня.

Логічні задачі, як зрозуміло з назви, розвивають логіку (необхідність здатності міркувати логічно в повсякденному житті не вимагає пояснень), але чому ці задачі повинні вирішуватися на уроках математики? З багатьох причин. По-перше, чимала частка всієї інформації, яку дають підручники з математики, пов'язана виключно з логікою (докази більшості теорем з геометрії і деяких з алгебри). По-друге, багато завдань з математики мають на увазі використання навичок логічного мислення. По-третє, говорячи про рішення будь-якої задачі, не можна не згадати про логіку. Але в будь-якому шкільному курсі математики дуже мало логічних задач, і це означає, що вивченню такої важливої науки, логіки, приділяється дуже мало уваги.

математичні ребуси

Як слід давати логічні задачі?

Для початку, видавши завдання, не варто вказувати на особливість його рішення. Дізнавшись хід думок учнів в цей момент, можна зрозуміти, наскільки розвинена у них кмітливість. Якщо вони розв’язали задачу, варто попросити пояснити рішення, аргументувати свою відповідь. На цьому етапі при виникненні труднощів з аргументацією важливо активно допомагати їм. Якщо рішення викликало утруднення, потрібно направити думки в потрібному напрямку, підказавши один-два судження з ланцюжка міркувань. Якщо завдання не дається, необхідно пояснити кожне судження. Метою подібних задач є захоплення дитини досліджуваним предметом, процесом осмислення інформації і розвиток логіки. Успіхи у вирішенні логічних задач варто заохочувати похвалою.

Способи побудови логічних задач різні. Найчастіше задачі будуються на перерахуванні ознак предмета, явища. У числі їх можуть бути величина, форма, колір, смак, звучання, рух, матеріал, призначення та ін. За вказаними ознаками і треба знайти відгадку.

Задачі на логіку

Для вирішення різних логічних головоломок і задач на логіку не потрібен якийсь певний високий рівень освіти, почати їх вирішувати – корисне заняття абсолютно для всіх. Яку користь принесе цей процес, чому ним варто займатися? Таке проведення часу тренує кмітливість, дозволяє відчути радість досягнення. Різноманітні задачі з підступом для дорослих тренують мислити нестандартно. Ви будете вдосконалювати свій інтелектуальний розвиток, що допоможе в повсякденному житті швидше знаходити раціональні рішення в непростих життєвих ситуаціях.

Хочеться застерегти і від думки, що задачі на логіку можуть взагалі не мати рішень. Ви б'єтеся, намагаючись зрозуміти логіку, і весь час здається, що для вирішення недостатньо даних. Тут можна порадити лише одне: на деякий час відволіктися від задач на логіку. Вирішувати багато логічних задач поспіль не варто. Слід залишити процес рішення, на деякий час змінити вид діяльності, але потім неодмінно повернутися і довести рішення до кінця.

Якщо вам важко з усім цим розібратися, є компанії, які зарекомендували себе на ринку праці. Однією з таких є інформаційний центр ІЦ «Курсовікс». Тут ви маєте можливість ознайомитись зі зразками рішення задач на логіку, а також купити логічні задачі.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!