Роздрукувати сторінку
Главная \ Університет \ Університет статті \ Дипломна робота вступ

Вступ до дипломної роботи: вимоги та структура

« Назад

Кожен дипломований фахівець знає, що вступ одна з найбільш важливих частин диплома. Саме по вступі у членів комісії формується думка про дипломну роботу. На захисті, як правило, висновок і вступ дипломної роботи не залишають без уваги. У цій частині роботи необхідно зрозумілою мовою, без використання двозначних формулювань, роз'яснити мету Вашої роботи, її зміст і розписати результати, яких Ви збираєтесь досягти.

дипломна робота

Обсяг вступу може варіюватися від 3 до 6 друкованих аркушів. Зазвичай кінцевий обсяг вступу встановлюється випусковою кафедрою.

Вступ дипломної роботи являє собою візитну картку дослідження, оформленої за правилами наукових праць. Оскільки дипломна робота є важливим етапом навчання у вузі, у дипломній роботі вступ необхідно ретельно опрацювати. Робота, яка містить вступ з великою кількістю синтаксичних, граматичних, пунктуаційних і смислових помилок, буде негайно повернена виконавцю на доопрацювання. Щоб заощадити свій час і грамотно написати вступ до диплому, студентам варто задуматися про виконання проекту за кілька місяців до його здачі.

Якщо у Вас виникли труднощі з написанням дипломної роботи, скористайтеся нашими послугами і замовте дипломну роботу.

дипломна робота вступ

Основні вимоги до вступу дипломної роботи

В першу чергу, необхідно визначити структуру вступу дипломної роботи.

Стандартні складові вступу дипломної роботи: актуальність, проблематика, мета, завдання дипломної роботи, предметно-об'єктна структура дослідження, гіпотеза, теоретична і практична значимість, методи дослідження та інструментарій.

вступ дипломної роботи

Також у дипломній роботі вступ може містити, наприклад, аналіз структури дослідження, бази джерел і матеріалів.

1. Наукова новизна. Ви повинні вказати нововведення, які були внесені в тему дослідження. Підкреслити відмінність Вашого диплома від аналогічних робіт. Слід зауважити, наукова новизна розрізняється в теоретичних і практичних дипломах.

2. Актуальність Вашої випускної роботи. Показати наскільки правильно Ви розумієте тему. Оцінити значимість теми на сьогоднішній день. Опис актуальності роботи повинен бути небагатослівним. Слід привести не більше 3 точних фраз, сказаних авторитетними представниками Вашої області дослідження.

3. Опис об'єкта і предмета дослідження. Об'єктом є процес або явище, яке породжує проблемну ситуацію. Предмет, у свою чергу, знаходиться в межах кордону об'єкта. Виділити необхідність дослідження об'єкта і предмета дослідження, внаслідок малої вивченості.

4. Значимість дипломної роботи на практиці. Практична значимість залежить від новизни роботи. Тут потрібно показати практичне значення Вашого дослідження. Показати необхідність використання Вашої роботи на практиці.

5. Виділення мети дипломної роботи. Мета у вступі дипломної роботи показує те, що Ви хочете досягти в результаті дослідницької роботи.

6. Постановка завдання роботи. Завдання показують шлях до досягнення поставленої мети. Повинно бути не менше 3 – 4 завдань, які, в подальшому, повинні бути відображені у висновках дипломної роботи.

7. Методологічні дослідження. Необхідно розкрити суть методів, які Ви будете використовувати для дослідження. Практично в кожній дипломній роботі використовуються методи аналізу використовуваної літератури та аналіз документації, моделювання, синтез, конкретизація, ідеалізація, а також класифікація та узагальнення.

8. Виділення теоретичної основи. Вказати літературу, яку Ви використовуєте в якості джерел для написання дипломної роботи. Коротко описати праці виділених авторів. Показати вміння систематизувати різні джерела, оцінювати раніше проведені дослідження.

9. Короткий опис структури роботи. Необхідно вказати кількість розділів та їх короткий опис. Цей пункт є необов'язковим.

вступ до дипломної роботи

В залежності від вимог ВНЗ і викладача вступ дипломної роботи може включати й інші елементи аналогічно науковим працям.

Приклади вступу дипломної роботи, з якими Ви можете ознайомитись на сайті професійної компанії ІЦ «KURSOVIKS», показують, як саме потрібно оперувати структурними елементами вступу при написанні дипломної роботи.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!