Роздрукувати сторінку
Главная \ Університет \ Університет статті \ Дипломна робота висновок

Висновки та пропозиції до дипломної роботи

« Назад

Написання дипломної роботи – це завжди дуже відповідальний процес, причому кожен його етап вимагає особливого підходу. Зокрема, висновок дипломної роботи передбачає відповідь на питання, порушені у вступі – результати дипломної роботи повинні відповідати поставленим цілям, а тема, заявлена на початку роботи, повинна бути повністю розкрита. Причому, враховуючи, що обсяг дипломної роботи досить великий, потрібно попрацювати, коротко викласти суть виконаної роботи в її висновку. Про те, як це зробити, ітиметься в цій статті.

висновок до дипломної роботи

Обсяг і структура висновку дипломної роботи

Як і вся дипломна робота, її висновок має відповідати встановленим правилам його оформлення. Так, обсяг висновку дипломної роботи повинен складати від 3 до 5 аркушів. Міститися у висновку повинні всі основні тези, аргументи та висновки, що були сформульовані в ході роботи над дипломом.

Таким чином, в структурі висновку до дипломної роботи повинні бути:

- Висновки з теоретичної частини дипломної роботи – у вигляді коротких тез і їх обґрунтуванням;

- Аналіз найбільш важливих висновків, до яких Ви прийшли в ході роботи над аналітичною частиною дипломної роботи;

- Рекомендації щодо об'єкта дослідження або піднятої теми дослідження з рекомендаційної голови – але тільки в стислому вигляді;

- Висновок з усієї проведеної роботи.

Таким чином, висновок являє собою найголовніші моменти дипломної роботи, що наведені в стислому вигляді – так, щоб члени комісії змогли зробити висновки про те, чи досягнута Вами мета дипломної роботи, наскільки повно Ви охопили заявлену тему, наскільки правильні висновки зробили і т. д. Все це впливає на отримання Вами високої оцінки на захисті Вашої дипломної роботи, тому що саме по заключній частині дипломної роботи викладачі зазвичай судять про якість виконання всієї роботи.

висновок до дипломної роботи

Написання висновку до дипломної роботи

Розглянемо покроково, як необхідно писати висновок до дипломної роботи.

Насамперед, необхідний невеликий вступ. Без нього не можна обійтися при написанні жодної частини дипломної роботи. Вступна частина, як правило, являє собою кілька пропозицій, в яких йдеться про те, про що піде мова далі, це – своєрідне «вступне слово», яке дає зрозуміти кожному, хто буде його читати, наскільки добре Ви вмієте аналізувати і узагальнювати інформацію.

Далі потрібно переходити до відповідей на завдання, які були сформульовані Вами у вступі до Вашої роботи. Там Ви писали, чому обрали саме таку тему і в чому саме Ви бачите її розкриття, які проблеми і завдання ставите перед собою.

Помічниками у написанні відповідей для Вас повинні стати аналітична і рекомендаційна частини Вашої дипломної роботи, де Ви проводили аналіз порушених проблем і знаходили до них рішення.

Враховуючи, що обсяг висновку дипломної роботи порівняно невеликий, все необхідно писати коротко і тезисно. Усі висновки повинні бути чіткими і зрозумілими – так, щоб комісія відразу ж склала уявлення про всю Вашу роботу. Тому тут не повинно бути ніяких помилок або розбіжностей з тим, про що Ви писали в попередніх розділах роботи.

Важливо також, щоб відповіді на кожне із запитань були логічно пов'язані з попередніми. Необхідно зуміти зробити правильні «зв'язки», щоб текст висновку не здавався складеним з висмикнутих тут і там пропозицій. Кожна задача повинна бути пов'язана з попередньою і наступною, кожна відповідь має бути пов'язана з іншими.

Коли Ви описуєте запропоновані вами шляхи вирішення проблеми, зазначеної в темі дипломної роботи, Ви повинні бути дуже послідовні і лаконічні. Ви можете навіть зробити нумерований список, в якому перерахуйте всі дії, які Ви рекомендуєте зробити для вирішення поставленого завдання.

І, нарешті, необхідно написати висновок до дипломної роботи. Висновок – це кілька пропозицій, які підводять риску під всією проведеною роботою. Висновки до дипломних робіт повинні бути написані таким чином, щоб не залишати ні тіні сумніву в тому, що мета дипломної роботи Вами була досягнута.

Постарайтеся не виходити за межі вказаної кількості аркушів – якщо обсяг висновку дипломної роботи буде більше 5 аркушів, члени комісії можуть порахувати, що Ви не вмієте помічати і виділяти головне з тексту та сформулювати короткі висновки.

висновки до дипломних робіт

Останні штрихи до дипломної роботи висновку

Після того, як висновок до дипломної роботи написано, ще раз пробіжіться по ньому очима. Задайте собі питання: чи відповідає його зміст тому, що написано у вступі? На всі питання, підняті у вступі, дані короткі і точні відповіді в висновку? Чи пов'язані між собою логічно і стилістично переходи від одного питання до іншого висновку?

Якщо відповіді на всі ці запитання позитивні, то Ви можете сміливо йти на захист своєї дипломної роботи. Правильно написаний висновок напевно допоможе Вам добре виступити і отримати хорошу оцінку.

дипломна робота висновок

А для того, щоб бути цілком упевненим в якості роботи, звертайтесь в інформаційний центр ІЦ «KURSOVIKS», який швидко та високоякісно виконує всі види наукових робіт за невелику плату. Ціни та терміни Ви також можете дізнатись на сайті.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!