Роздрукувати сторінку

Спортивно-гірський оздоровчий літній табір «Глобус»

« Назад

Спортивний туристичний похід. Скільки вражень, задоволення і користі він приносить тим, хто взяв у руки льодоруб або альпеншток і ступив на туристську стежку. Особливо гостро ці враження сприймаються молодими людьми, зокрема школярами і студентами.

відпочинок, студентський табір

У деяких людей виникає питання: навіщо туристи з важкими рюкзаками лізуть по крутих скелях, проходять важкодоступні льодовики спускаються на вутлих суденишках або плотах по порожистих гірських річках, проникають в найглибші печери, долають пішки або на лижах тайгу, тундру, льодові тороси Крайньої Півночі? На жаль, відповісти на це питання однозначно неможливо. Будь-яке визначення спортивного туризму підкреслює лише якусь сторону цього явища.

Спортивний туризм це романтика подорожі в будь-яких, іноді навіть дуже складних природних умовах; знайомство з тими чи іншими географічними районами, їх природою, історією та культурою. Правда, сучасний туризм не може конкурувати з яскравими, незвичайними подорожами Арсеньєва і Пржевальського, Обручева і Семенова-Тян-Шанського, Берга і Феодосєєва, але недооцінити роль спортивного туризму не можна.

В умовах спортивного туристського походу з його тимчасовими труднощами, побутовим дискомфортом, пізнається людина; як сказав у своїй пісні Володимир Висоцький "хто друг, хто ворог, а хто просто так...". Одночасно в поході йде стрімкий процес самопізнання, самовиховання та самоствердження молодих людей, покращення їх здоров'я і загартовування організму. Спортивний туристський маршрут часто служить опорним пунктом, де реалізуються раніше незатребувані потенційні (в першу чергу організаторські) здібності особистості.

студентський табір, табір Глобус

Найбільш сприятливий грунт спортивний туризм знаходить у студентському середовищі. Це і школа життя, і справжній спорт - різнобічний фізичний розвиток, можливість спортивного зростання, духовне вдосконалення.

Великим успіхом і популярністю користується і користувався серед студентів політехнічних вузів спортивно-гірський оздоровчий літній табір «Глобус». Він розташований у Івано-Франківській області, Надвірнянського району, смт. Ворохта, 10-й км. на кордоні Карпатського національного парку, неподалік вершини Говерла. Студентський табір "Глобус" був відкритий у1994 році.

Кожного року у таборі відпочивають десятки тисяч туристів, які хочуть відпочити на свіжому повітрі, оздоровитись, а також отримати масу приємних вражень.

Великий досвід напрацювань і багато вкладених зусиль, передусім колишнього директора, дозволяють адміністрації табору відпочинку проводити різноманітні походи і вилазки в гори.

Вся робота, що стосується студентського оздоровчого табору, лежить на плечах адміністрації та профспілкового комітету Київського політехнічного інституту (КПІ). Саме два роки тому, нарешті, КПІ отримав землю і будівлі табору у приватні власність. Попереду ще багато роботи по облаштуванню території, але і зараз велика кількість студентів приїжджає до «Глобусу». Табірними умовами їх не залякаєш, головне, що  цьому місці можна отримати хороший настрій, задоволення, міцне здоров’я, а також навчитися всьому тому, що повинні знати справжні туристи.

різноманітні походи і вилазки в гори

Табір «Глобус» займає площу 0,872 га. На території табору знаходиться житловий корпус (5 кімнат по15-20 місць кожна), адміністративний корпус на5 кімнат, медпункт, санітарні споруди. Табір розрахований на роботу в літній період (3 зміни, терміном по14 днів), розміщення 60-80 чол. в одну зміну. Студенти, які прибули на відпочинок, проходять медичний огляд та розподіляються на загониз урахуванням туристичного досвіду, фізичної підготовки. Інструктори спільно значальником навчальної частини розробляють маршрути для своїх загонів, отримують сухий пайок та відправляються у похід. Походи розраховані відповідно до рівня підготовки групи одно-, двох-, трьох-, п’ятиденні. Студенти, які з різних причин не попали у загони, відправляються в полегшені походи. У походах студенти забезпечуються спортивним, туристичним інвентарем: спальники, намети, килимки та ін.

За час свого існування, а це не мало-не багато 15 років, в "Глобусі" побували кілька тисяч студентів, багато хто з них згодом продовжили свої гірські маршрути, підкоряючи вершини Кавказу та Паміру. Але найкраще про "Глобус" скажуть самі студенти.

Мар'яна Троценко, інструктор: "Глобус - це промінчик світла, який осяяв найпотаємніші куточки моєї душі, змінив моє життя, відкрив мені нові горизонти і можливості.

Туристський табір КПІ - це поєднання веселого настрою з табірними умовами життя, набуття життєвого та професійного досвіду, відкритість, доброзичливість та багато-багато іншого. Звичайно ж, пісні біля багаття, купа кохання і море позитиву. "Глобус", я люблю тебе! Завдяки тобі я відкрила в собі нову Мар'яну".

Ось ще кілька вражень. Жіночий погляд: "Ніщо так не зближує людей, як спільний восьмигодинний похід гірськими схилами з підступними слизькими камінчиками під ногами, сушіння шкарпеток біля багаття одночасно з приготуванням вечері, сон в "зшивці". "Глобус" - це, насамперед, нові друзі. Величезне спасибі за чарівний відпочинок ". Чоловічий: "Глобус" - це місце, куди хочеться повертатися знову і знову, незважаючи на труднощі походів і непередбачувану підступність погоди. Тут збирається чудовий колектив".

загін, туристське братерство

На думку всіх, хто відпочивав і працює в таборі, варто зробити лише один крок назустріч туристському братерству та рідній природі - придбати путівку і приїхати в табір. Магія тутешніх гір і подорожей неперевершена. Ви назавжди залишитеся гарячим прихильником "Глобуса".

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!