Роздрукувати сторінку

Студентський бізютаж (дідівщина) в вузах Європи

« Назад

Таке явище як дідівщина знають всі. І всі як один говорять, що це пережиток Радянського Союзу. Однак, якщо раніше дідівщина була характерна тільки для армії, в наш час це явище стало нормою в українських ВУЗах, а також Європи.

знущання над першокурсниками

Часто батьки студентів і викладачі просто не помічають очевидних сигналів тривоги. Дідівщина - це порушення моральних прав та пригнічення людської гідності. Це одна з форм рабства, відзначають психологи. Важливість проблеми полягає в тому, що це може торкнутися кожного. А якщо ти попереджений, то ти озброєний.

Зрозуміло всім, що старші курси Вузу завжди користувалися авторитетом і мали вплив на своїх менших колег. Однак ніхто не помічав що цим справа не закінчується.

Робиш все мовчки і швидко

Написання рефератів, контрольних робіт навіть біганина за обідом або за сигаретами - ось основні завдання першокурсника. За невиконання або невдалу роботу «першачки» або «салагу», а саме так їх називають старшокурсники, нещадно карають, навіть з використанням фізичної сили.

Про це анонімно пишуть студенти.

Створені навіть цілі обговорення, де студенти скаржаться на своїх кривдників. А у відповідь отримують лише одну фразу - "Ти повинен це робити". Катерина Хоменко, психолог, пояснює це тим, що перший курс студентів дуже підвладний впливу, адже велика кількість подразників знижує захисний бар'єр, тому їх легко залякати і маніпулювати.

Посвята чи ганьба?

Також до дідівщини приписують так звану «присвяту». Це неофіційна традиція є в кожному університеті. Ми знаємо, що це з зарубіжних фільмів але там все виглядає цензурно і по-доброму. Що ж діється насправді?

посвята у студенти

Два роки тому в одному з випусків новин ТСН був сюжет про знаменитий кримський вуз. Там першокурсників змушували імітувати пози з «Камасутри» в студентському парку де всі навколишні знімали дійство на відеокамери і фотоапарати. За невиконання завдання змушували імітувати груповий секс.

Як з'ясувалося, цей конкурс проводився вже майже 4 роки. Студенти коментували його по-різному, але більшості було все одно. Цікавим фактом було те, що керував «посвятою» 5 - курсник. Всім організаторам виголосили догани. А керівництво ВУЗІВ було шоковане. Олексій Єфремом, очевидець подій і автор ролика, завдяки якому правда розкрилася, коментує ситуацію як викид крайньої жорстокості серед молоді.

І ім'я мені - легіон.....

Дідівщина є не тільки на території України, багато випадків зафіксовано в Латвії. Однак, якщо в Україні це роблять примусово за кордоном на це добровільно погоджуються і навіть з великим ентузіазмом. А якщо ти не пройдеш посвяту, то будеш вважатися ізгоєм. Розповіді про цікавих посвячення викладають в інтернет.

Ось кілька прикладів: «нас змушували пити кефір з презервативів, віджиматися і бігати всередині тролейбуса», «паралельний курс годували собачим кормом, змішаним з цибулею, і ще всякої гидотою, а наш курс просто пофарбували, мені пощастило», "в минулому році жерли жир, пили соєвий соус і всяку іншу гидоту, після чого всі йшли в туалет блювати і йшли додому, бо було погано".

У щоденному латвійському виданні «Ofreecity.lv» провели паралель між традиціями посвячення та традиціями наших предків. Майже все ідентично збігається з племінним життям дикунів.

Газета «ReformischeDagblad» оповідає про виявлення дідівщини в стінах шанованого Вузу Нідерландів - Роттердамського Державного Університету «Ерасмус». Сигнал про знущання над студентами-першокурсниками надійшов від їх батьків, які повідомили керівництву університету про побої і приниження, якими старшокурсники зустріли новачків.

 

Ректорат Університету негайно прореагував на надійшовший сигнал і, зусиллями спеціально створеної колегіальної комісії, виявив студентів, причетних до пригоди неподобства. Серед списку порушників порядку виявилися члени організації Союз Студентів, крім усього іншого здійснює моніторинг і несе відповідальність за безпеку студентів Вузу.

Рішенням колегіальної комісії на Студентську Раду було накладено ряд суворих адміністративних санкцій: Студрада позбулася права бути присутньою на засіданнях колегіальних комісії, права користуватися університетською копіювальною технікою, позбавлений щорічної субсидії в розмірі 20.000 гульденів ($ 8.700), а членам Ради відмовлено у щомісячній стипендії.

Рада визнала висунуті проти них санкції «занадто важкими, і направила до керівництва університету своїх представників з вимогою: «згідно з регламентом Ради, переобрати членів і не позбавляти орган фінансовоїпідтримки».

За словами голови колегіальної комісії - пана Барта, «прояв дідівщини є актуальною проблемою не тільки для Роттердамського Університету. І ми не маємо права закривати очі, навпаки - ми повинні викорінити цю ганебну тенденцію розшарування в студентському середовищі».

дідовщина, прояв дідівщини

Дідівщина в ВНЗ є стандартним доповненням до навчальної програми студентів. З кожним роком сценарії знущань перевершують себе. Однак студенти і раді цьому. Що ж хочеш бути вівцею і терпіти знущання - на здоров'я. Може вибереш альтернативу?

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!