Роздрукувати сторінку

Студентське братство та сестринство в США

« Назад

Кожен жовтень, тисячі першокурсників коледжів США проходять ритуал під назвою "Пекельний тиждень". Їм треба стояти голими на вулиці, пити кисле молоко і робити безліч інших неприємних речей. Щорічно в процесі "Пекельного тижня" кілька студентів отримують серйозні травми і поранення.

сестринство, студенти

Однак студенти йдуть на подібні приниження, щоб стати членами "фратрій" - студентських братств коледжів США.

Так звана "грецька система" коледжів складається зі спільнот студентів. Чоловічі співтовариства називаються "фратріями", від грецького слова "братство". Їхні жіночі еквіваленти називаються "сороріти" - "сестринство". Першою подібною групою було академічне товариство "Фі. Бета. Каппа", засноване в 1776 році. З тих пір, з'явилися сільськогосподарські, єврейські, азіатські, медичні, інженерні "братства" і "сестринства".

У кожному коледжі існують безліч таких клубів, і на початку кожного року новачки вибирають, куди вони хочуть вступити. Втім, іноді бажання стати членом фратрій буває недостатньо і першокурснику відмовляють.

Тисячі клубів об'єднують понад 600 тис. студентів. Звичайно, не всі студенти стають членами таких об'єднань. У великих університетах до них приєднуються 25-50% студентів, в той час як у маленьких ліберальних коледжах їх відсоток значно нижчий. Багато студентів дивляться на членів "братств" і "сестринств" з презирством. Справа в тому, що зразковий член фратрії - любитель випивки, нестерпний і тупоумний спортсмен, а типова "сестра" - це красива і набридлива дура. Непомірний гедонізм "братів" і "сестер" призводить до того, що кожен рік кілька членів фратрій гинуть в результаті надмірного вживання алкоголю. Дослідження Гарвардського університету показало, що зловживають спиртним 44% студентів коледжів США - в той час, як в "братствах" пиячать 75% членів, а в "сестринствах" - 62%.

Однак подібні студентські об'єднання є не просто зібранням потенційних алкоголіків. Багато з них активно впливають на життя коледжів, організовують благодійні акції. Але головне, що "братства" дозволять першокурсникам швидше адаптуватися в новій обстановці і придбати друзів. Випускники університетів, які входили до складу того або іншого "братства", можуть розраховувати на допомогу з боку старших товаришів. Причому ця підтримка не обмежується добрими порадами - члени фратрій намагаються допомагати один одному все життя і будь-якими способами. В результаті, "братства" та "сестринства" роблять серйозний вплив на життя США і всього світу. Дві третини президентів США, які керували країною в ХХ столітті, в тому числі і Джордж Буш-молодший, входили до складу фратрій. До них належали 76% всіх конгресменів і сенаторів США та 85% членів Верховного Суду США. До числа 50-ти найбільших корпорацій США входять 43, якими керують колишні члени студентських братств.

Членами фратрій були легендарний менеджер Лі Якока (керував корпорацією Chrysler), Генрі Форд 2 (глава корпорації Ford), творець провідного бізнес-журналу Forbes - Мальколм Форбс.

До фратрій належали не тільки політики і бізнесмени. Подібні сторінки були в біографії відомого доктора Бенджаміна Спока, астронавта Ніла Армстронга - першої людини на Місяці, актора Гаррісона Форда, рекордсмена світу з плавання Марка Шпитца, письменника КуртаВоннегута, баскетболіста Майкла Джордана.

У "сестринства" входили актриса ІнгрідБергман, відомий політолог і дружина віце-президента США ЛіннЧейні, Елізабет Доул, яка очолювала Американську організацію Товариства "Червоного Хреста" та ін.

таємна організація

Вважається, що більшість відомих політиків США раніше входили до складу фратрії "Дельта. Каппа. Епсілон". Серед чорних американців популярне братство "Каппа. Альфа. Псі". За даними журналу Ebony, 12 з 100 найбільш впливових афроамериканців США, що раніше входили до складу цієї фратрії.

"Братства" і "сестринства" слід відрізняти від таємних товариств, які існують у багатьох відомих університетах США. Наприклад, відомо, що багато випускників Єльського університету входять до складу товариства "Череп і Кістки".

На відміну від фратрій, таємні товариства не афішують своєї діяльності: майбутні члени суспільства проходять строгий відбір і ініціатива прийому виходить не від студента, а від суспільства. Багато видатних американських політиків належало до студентських таємних товариств, однак в їх офіційних біографіях про ці факти ніколи не повідомлялося.

Діяльність клубу суворо засекречена і його членам заборонено видавати будь-яку інформацію, що, в свою чергу, породжує навколо товариства багато чуток і легенд. Особливо це стосується обряду посвячення. Так, наприклад, деякі стверджують, що новачків досі піддають жорстоким випробуванням: їх змушують роздягатися до гола, лягати в труну і розповідати в подробицях про своє сексуальне життя, після чого жорстоко б'ють і вивалюють у багнюці, а під кінець дають випити кров з черепа. Але швидше за все це чутки, які підігрівають інтерес до організації.

У 2002 році була опублікована книга «Таємниці Могили» А. Роббінс, випускниці Єля, яка після кількох років журналістського розслідування, змогла отримати трохи інформації про ритуалах та ідеології братства. Згідно книги, обряд посвячення виглядає не так драматично. Новачкам зав'язують очі, несамовито штовхають, змушуючи повторювати при цьому таємну клятву клубу. Потім замість крові в черепі їм дають випити популярний в США безалкогольний напій Gatorade.

братство, таємна організація «Череп і кістки»

Кожен рік таємна організація «Череп і кістки» приймає до своїх лав 15 нових членів. Раніше членами клубу могли стати тільки чоловіки, але в 1991 році правила змінили і перша жінка була прийнята в організацію. Члени клубу називають себе «лицарями», а непосвячених - «варварами». Представники товариства також дають обітницю оберігати і підтримувати один одного. Наприклад, Дж. Буш мол., ставши президентом, призначив до себе в апарат шість своїх колишніх побратимів. Крім того, при закінченні університету кожен з членів клубу «Череп і кістки» отримує 15 тисяч доларів в подарунок. Якщо він одружиться, то подарунком є старовинні підлогові годинники.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!