Роздрукувати сторінку

Студент - це стан душі...

« Назад

Ну що ж ще можна сказати з приводу чергового свята - Дня студента?.. Відразу виникає питання: чому не відзначаємо, наприклад, День школяра або, скажімо, вихованця дитячого саду?.. Вони ж теж люди. І їх теж багато...

студент, студент - це

Можливо, студентів більше. Але справа не в цьому, а в тому, що у них вже з'являється, яскраво такий виражений... Щоб ви думали? Значущий для суспільства... Ага, здогадуєтеся?! Правильно! Соціальний статус. Студентам за нього навіть зарплату видають. Так-так, тільки у вигляді стипендії. Усі люблять отримувати стипендію?..

Син-студент каже батькові:

- Пап! Дай грошей на кишенькові витрати.

А батько, молодець, відповів дотепно, з педагогічним ефектом:

- Я дивлюся, у тебе витрат більше, ніж кишень на штанях.

Хоча батько теж був студентом. І теж у свого батька просив грошей на кишені.

І не менш філософськи відповіла на фінансові запити дочки-студентки її мама, ласкавенько так, і одночасно з економічним вогником (напевно, працює бухгалтером):

- Донечко! Як можна говорити про кишенькові витрати, не маючи кишенькових доходів?

Ну, гаразд. Вистачить про гроші студентські. Давайте краще згадаємо про студентський гумор. Як кажуть, хто з нас був студентом, той приколи полюбив! Не було б студентства, не з'явився б на білому світі КВН. Не з'явися КВН, не проявилося б стільки талантів. Ось тільки частіше б жарти КВН-щиків наповнювати позитивом, висвітлюючи їх сірувато-чорний гумор. До речі, чому досі не чути анекдотів про самих гравців КВН? А то виходить якийсь швець без чобіт. Або все-таки, може бути, є анекдоти про шевців...ой, тобто про КВН-щиків? Хто знає?..

студент - стан душі

Все-таки здорово, коли не тільки студенти жартують, але і про студентів жарти звучать. Ось, наприклад, така майже частівка: Наш студент без Інтернету, немов барин без карети. А от, продовжуючи цю тему, такий IT-афоризмець: Де проходить наш студент, розквітає Інтернет. Може бути, хтось з вас бажає продовжити цей список?..

Так, студент - це не тільки статус. Це - стан душі. Стан, який у багатьох не проходить навіть десятиліттями після закінчення вузу. І якщо хтось ще не був студентом - а студентом був практично кожен другий, - то він дуже багато втратив. А хтось так і залишився ВІЧНИМ СТУДЕНТОМ. Де народжуються найбільш сміливі плани? У студентському середовищі... Коли енергія пре як танк? У студентські роки. А керувати цією енергією вчимося все життя.

реальний студент

Студентству, як і любові, всі віки покірні. І це підтверджує один реальний випадок. Я часто наводжу його в приклад: одного разу студентом став... дідусь. Так-так. Пенсіонер зі стажем. Ось така «дідівщина» студентська. А надійшов дідусь на один з найскладніших гуманітарних факультетів - на факультет журналістики. Це ж скільки у дідуся невитраченої енергії залишилося! Але, мабуть, у процесі навчання з енергією вийшла перевитрата, і після першої сесії дідусь... повернувся на пенсію. Ну, вже і за такий подвиг цього вічного першокурсника-пенсіонера можна занести в книгу рекордів Гінесса.

До речі, вічний студент - це вже особливий стан душі. Причому, життя - найголовніший університет. Всього навчитися відразу неможливо. Але іспити здавати доводиться кожен день. Причому, самому собі. І у самого себе не спишеш.

І все-таки студентство - найдивовижніша пора життя. Ти вже далеко не дитина, але ще й не зовсім спеціаліст.

- Я вже цілий місяць ходжу на практику до школи, - каже одна студентка другій, - І тільки зараз зрозуміла, де я перебуваю...

Вона, напевно, з закритими очима ходила?.. Взагалі, дивне поєднання «ходжу на практику», особливо на тлі того, що зазвичай не говорять «ходжу на теорію». Тобто на відміну від теорії на практику, виявляється, можна ходити. Як на службу. Хто з вас на службу ходить?

Між іншим, військова служба - це окрема тема. Ось тільки на цю службу не ходять, а закликають. Але закликають не до неї, а тільки на неї. І правильно, що закликають хлопців з вищою освітою тільки на рік. Значить, десь там нагорі вже розуміють, що між студентом і солдатом так багато спільного. А що спільного між студентом-технарем і студентом-гуманітарієм?.. Потяг до творчості. І ті й інші складають вірші, співають пісні, малюють картини, знімають відеоролики. І якщо, наприклад, студент академії мистецтв повинен виходити на сцену на вимогу навчальної програми, то студент університету інформатики і радіоелектроніки може вийти на сцену лише на вимогу власної душі. І скільки таким чином фізиків ставало ліриками!

вічний студент, студентство

Загалом, студентство - одне з кращих винаходів людства, унікальний університет життєвий, неосяжна територія романтики. І саме на цій території і завдяки нашій з вами романтики ми з вами тут сьогодні зібралися!

Так з святом всіх вас і нас, нинішніх і колишніх і навіть майбутніх студентів! Ура!!!

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!