Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ І. Права студента України \ 21. Право українських студентів на стажуванняза кордоном

Право українських студентів на стажуванняза кордоном

« Назад

18.04.2015 19:01

Стажування за кордоном – це завжди вагома перевага перед іншими при влаштуванні на роботу, адже існує можливість набуті під час навчання в Україні знання доповнити міжнародним досвідом та вносити пропозиції покращення організації продажу певного товару (товар у широкому значенні), що завжди цікавить роботодавця.

вибір країни стажування

Виникає питання, яким саме чином отримати можливість пройти таке стажування. Звичайно у студентів, які перевелися на навчання у іноземний вищий навчальний заклад проблем не виникає, адже перспективні ВНЗ за кордономздійснюють навчання студентів з урахуванням максимального наближення до виробничої сфери майбутніх фахівців. А тривале стажування студентів старших і випускних курсів у профільній фірмі, а також стажування після закінчення вишу – безумовна необхідність отримання диплома і в Європі, і в Америці, й у країнах азіатського регіону.

Інша ситуація наявна у тому разі, коли студент українського вищого навчального закладу прагне пройти стажування не в Україні, проте перспективи також досить великі, досить лише докласти зусилля.

Для того, щоб отримати бажане місце стажування, до його пошуку необхідно поставитися досить серйозно та уважно. Підготовку варто розпочати близько за півроку або навіть рік. Першим етапом звичайно виступить підбір місця стажування, а в подальшому необхідно буде зібрати всі потрібні документи, визначитися з варіантом житла, фінансовими затратами та іншими деталями.

Пошук стажування можна здійснити наступними способами. По-перше, важливу роль відіграє саме допомога вищого навчального закладу де здобуває освіту студент у виборі напряму стажування. Мабуть саме спеціалісти університету зможуть запропонувати найдоцільнішу для студента програму, яка дійсно відповідатиме вимогам, адже майже всі ВНЗ України співпрацюють з освітніми центрами за кордоном.

широкі можливості стажування

Необхідно поцікавитися у деканаті, у куратора чи здійснює ВНЗ відправку студентів на стажування до інших країн. В даному випадку від студента вимагатимуть належний рівень знань, гарну успішність, діяльність у науково – дослідницькій роботі, тому якщо в даному випадку такі критерії у студента відсутні можна звернутися до наступного методу пошуку. Тому, другий способом, виступає пошук відповідного стажування за допомогою агенств.

Агенства повністю займаються справами студента у підготовці до стажування, а саме здійснюють збір необхідних документів, підбирають належний час, вказують конкретні можливості програми. Даний спосіб доволі дорогий, тому варто обрати якісну агенцію. Дешевим способом виступає пошук стажування через відповідні сайти, де викладено велика кількість пропозицій стажування. Якщо студент має на меті пройти стажування у чітко визначеній компанії за кордоном, то також можна звернутися безпосередньо з запитом до компанії чи необхідні їм студенти які прагнуть отримати стажування.

Набір на професійні стажуваннячасто оприлюднюють на сайті державного посольства. Тому якщо є пріоритет у країні можна моніторити веб-сторінку її офіційного представництва в Україні.

пошук в інтернеті

Розглянемо найбільш відомі програми стажування українських студентів, залежно від професійних навичок.  У випадку необхідності пройти  стажування на підприємстві у сфері обслуговування, то переважаючою у наш час  виступає програма Work and Travel (W&T).

Дана програма спрямована на студентів, які володіють розмовною англійською.Приваблює саме самоокупність програми, таким чином, студент отримує можливість за час роботи за кордоном повністю повернути витрачені кошти на оформлення документів, переліт до необхідного місця та отримати ще й гарний дохід для подальшого задоволення власних бажань.

Стажування для майбутніх фахівців технічних, природничо-наукових спеціальностей можна пройти звернувшись до студентської обмінної організації "International Associationfor Exchange Students for Technical Experience" (IAESTE), яка є найбільшою організацією в світі. Для студентів запропоновано великий перелік можливостей стажування у різноманітних компаніях, підприємствах та інших установах.

взаємодія країн щодо влаштування студентів

Велика кількість процвітаючих світових компаній у різноманітних сферах виробництва разом з наявними вакансіями штатних посад пропонують і можливості стажування для студентів (англійською "internship") на своїх підприємствах по всьому світу.

стажування в країнах ЄС

Доцільно сказати, що досвід, який отримає студент під час роботи за кордоном – це величезні переваги, які полягають у можливості розуміння іншого образу життя, культури інших національностей, а якщо студент планує в подальшому працювати за кордоном – то це чудова можливість проявити себе як здібного робітника. Проте талановиті люди потрібні Україні, тому звичайно можна пройти стажування за кордоном, набратися досвіду, проте все ж доцільно буде повернутися на Батьківщину і за допомогою професійного таланту піднімати обрану сферу.

З повагою "ІЦ “KURSOVIKS”!