Загальна хімічна технологія, як навчальна дисципліна
« Назад Випереджаючі темпи зростання хімічної та споріднених з нею галузей промисловості потребують подальшого поліпшення якості підготовки інженерів-технологів широкого профілю для підприємств, проектних і науково-дослідних організацій на основі підвищення фундаментальної підготовки фахівців з інженерно-хімічного циклу навчальних дисциплін. Такі ж завдання підготовки кадрів випливають із сучасних тенденцій у розвитку всієї промисловості, і особливо хімічних галузей - інтенсифікація і модернізація діючих виробництв, укрупнення і комбінування виробництв, розвиток екологічно чистих і безвідходних виробництв, створення енерго- та матеріалозберігаючих технологічних схем. Цілями освоєння дисципліни «Загальна хімічна технологія» є: - формування у студентів розуміння ролі сучасного хімічного виробництва в економіці країни; - навчання студентів основним поняттям хімічного виробництва; - вивчення наукових основ хімічної технології; - навчання методам управління хімічним виробництвом. При вивченні даної дисципліни повинні бути реалізовані наступні завдання: - ознайомлення зі складом та структурою хімічної технології й хімічного виробництва; - познайомити з основними хімічними перетвореннями в умовах промислового виробництва; - навчити сучасним методам і прийомам аналізу, розробки оптимальної організації типових хіміко-технологічних процесів і систем; - розвити асоціативне мислення і ерудицію при аналізі і синтезі хіміко-технологічних систем; - навчити основам промислової екології та захисту навколишнього середовища на прикладах передових хімічних виробництв.
Дисципліна «Загальна хімічна технологія» відноситься до базової частини професійного циклу. Випускник за напрямом підготовки «Хімічна технологія» відповідно до завдань професійної діяльності і цілей основної освітньої програми після вивчення дисципліни «Загальна хімічна технологія» повинен володіти такими професійними компетенціями: виробничо-технологічна діяльність; науково-дослідна діяльність. У результаті освоєння дисципліни студент повинен: -- Знати: - основні принципи організації хімічного виробництва, його ієрархічної структури, методів оцінки ефективності виробництва; - загальні закономірності хімічних процесів; - основні хімічні виробництва; - основи теорії процесу в хімічному реакторі; - методику вибору реактора і розрахунку процесу в ньому; - основні реакційні процеси і реактори хімічної та нафтохімічної технології; - основні поняття теорії управління технологічними процесами; - типові системи автоматичного управління в хімічній промисловості. -- Вміти: - розраховувати основні характеристики хімічного процесу; - вибирати раціональну схему виробництва заданого продукту; - оцінювати технологічну ефективність виробництва; - зробити вибір типу реактора і провести розрахунок технологічних параметрів для заданого процесу; - визначити параметри найкращої організації процесу в хімічному реакторі; - вибирати раціональну систему регулювання технологічного процесу. -- Володіти/бути в змозі продемонструвати: - методи аналізу ефективності роботи хімічних виробництв; - методи розрахунку і аналізу процесів у хімічних реакторах; - навички визначення технологічних показників процесу; - методи вибору хімічних реакторів; - методи управління хіміко-технологічними системами і методи регулювання хіміко-технологічних процесів.
Свої роботи дослідженню дисципліни присвятили такі вчені: Кафаров В.В., Пєров В.Л., Мешалкін В.П. та ін. Отже, якщо Вам не вистачає часу, і необхідно купити дипломну роботу чи доповідь з курсу «Загальна хімічна технологія» пишіть у компанію ІЦ «KURSOVIKS». Ми радо Вам допоможемо у цьому. З повагою ІЦ «KURSOVIKS»! |