Роздрукувати сторінку

Сестринська практика, як навчальна дисципліна

« Назад

Дисципліна «Сестринська практика» є невід'ємною частиною навчального процесу. Під час проходження курсу студенти знайомляться з організацією роботи відділень хірургічного і терапевтичного профілю, деонтологією і етикою, основними алгоритмами (медико-технологічними протоколами) сестринських процедур, стандартизованими планами сестринських втручань надання допомоги хворим хірургічного і терапевтичного профілю.

Мета дисципліни: навчити студентів теоретичним основам і практичним навичкам у межах обов'язків медичної сестри.

медична-сестра

Завдання дисципліни:

- вивчення основних обов'язків, прав середнього медичного персоналу та особливостей роботи їх у відділеннях терапевтичного, хірургічного профілю та реанімації;

- навчання основ профілактики внутрішньогоспітальної інфекції;

- навчання принципам медичної етики і деонтології;

- знайомство з медичною документацією, її оформленням;

- навчання основним практичним навичкам, необхідних у сестринській роботі (ін'єкції, зондування шлунка, катетеризація сечового міхура, постановка клізм, годування хворих), підготовки хворих до різних досліджень (УЗД, гастроскопії, рентгенографії та ін.);

- вивчення особливостей надання сестринської допомоги хворим терапевтичного та хірургічного профілю;

- навчання основам надання допомоги хворим при невідкладних станах.

доказова-медицина

Курс «Сестринська практика» включає наступні розділи:

1) питання організації роботи лікувально-профілактичних установ, права та обов'язки середнього медичного персоналу, етики і деонтології;

2) основні алгоритми сестринських процедур та підготовки до різних методів дослідження хворих;

3) надання сестринської допомоги хворим терапевтичного і хірургічного профілю; догляд за хворими хірургічного профілю;

4) надання допомоги хворим при невідкладних станах.

Студент повинен знати:

- основні принципи, поняття та методологію доказової медицини та доказової сестринської практики;

- місце медсестри в медицині, заснованої на доказах;

- наукові уявлення ефективної сестринської практики і її вплив на кінцевий результат лікування.

Студент повинен вміти:

- вміти знаходити та оцінювати сучасну, що відповідає найвищим науковим вимогам, інформацію;

- критично і об'єктивно оцінювати її, знаходити найкращі методи організації виробничих робіт в конкретних ситуаціях сестринської допомоги.

Студент повинен володіти:

- принципами і методами доказової медицини.

Сестринська-практика

Для вивчення дисципліни необхідні знання, уміння і навички, що формуються попередніми дисциплінами/практиками:

-- Основи сестринської діяльності:

- Знання: повсякденні життєво важливі потреби людини, основи безпечного середовища для пацієнта і персоналу, принципи надання першої медичної допомоги при невідкладних і загрозливих для життя станах.

- Вміння: здійснення етапів сестринського процесу, виконання сестринських маніпуляцій, застосування сучасних сестринських технологій для профілактики внутрішньолікарняної інфекції.

- Навички: підготовка пацієнта до діагностичних процедур і забір біологічного матеріалу для досліджень, здійснення лікарської терапії за призначенням лікаря.

-- Теорія сестринської справи:

- Знання: основні причини та загальні закономірності виникнення і розвитку теоретичних підходів до сестринської справи в світі, найважливіші теорії сестринської справи, отримали найбільш широке міжнародне визнання і поширення, загальні елементи їх структури і відмінності.

- Вміння: визначити справжні, потенційні і пріоритетні проблеми пацієнта, зумовлені хворобою, сформулювати сестринський діагноз, сформулювати завдання лікування та догляду, скласти план їх виконання, з реалізації всіх принципів лікування та сестринського догляду.

- Навички: володіти маніпуляційною технікою, здійснювати етапи сестринського процесу: проводити первинну сестринську оцінку, виявляти проблеми пацієнта, планувати сестринський догляд, здійснювати запланований відхід, проводити поточну і підсумкову оцінку догляду.

Свої праці вивченню курсу присвятили такі науковці: В. Г. Кукеса, А. К. Стародубцева, В. С. Моісєєв, Ж. Д. Кобалава та ін.

Отже, якщо Вам бракує часу, і потрібно придбати магістерську роботу чи тези з курсу «Сестринська практика» звертайтесь в організацію ІЦ «KURSOVIKS». Ми радо Вам надамо допомогу у цьому.