Роздрукувати сторінку

Органічна хімія, як навчальна дисципліна

« Назад

Дисципліна «Органічна хімія» належить до базової частини основної професійної освітньої програми академічного бакалавра за напрямом підготовки «Продукти харчування з рослинної сировини», профіль - Технологія зберігання і переробки зерна.

Бакалавр за напрямом підготовки «Продукти харчування з рослинної сировини» повинен бути підготовлений до виробничо-технологічної та розрахунково-проектної діяльності.

Органічна-хімія

Мета дисципліни – фундаментальна підготовка студента з базової дисципліни в циклі хімічної освіти, для формування наукового і методичного підходу в творчій діяльності фахівця, а також вивчення загальних закономірностей протікання хімічних і біохімічних процесів з метою придбання комплексу знань в області сучасних технологій.

Завдання дисципліни «Органічна хімія»:

- вивчення будови органічних речовин і залежність їх властивостей від природи речовини,

- вивчення факторів, що визначають мимовільне протікання різних хімічних процесів;

- вивчення способів захисту від токсичного впливу органічних сполук.

Поряд з неорганічною, аналітичною та фізичною хімією, органічна хімія представляє фундаментальну хімічну дисципліну, яка формує базовий професійний рівень фахівця в галузі хімії.

Для продуктивного засвоєння матеріалу органічної хімії необхідно знання основ неорганічної, фізичної, аналітичної та квантової хімії, так як багато понять і уявлень цих дисциплін використовуються в курсі органічної хімії.

Неорганічна хімія: будова атомів, типи хімічних зв'язків, склад, будова та властивості простих речовин і хімічних сполук, опис властивостей речовин на основі закономірностей, які випливають з періодичного закону і періодичної системи елементів.

Аналітична хімія: аналітичні реагенти, якісні реакції на наявність певних елементів і функціональних груп, фізико-хімічні методи аналізу.

органічні-речовини

Фізична хімія: термодинаміка і кінетика хімічних реакцій, каталіз.

Квантова хімія: рівняння Шредінгера, атомні і молекулярні орбіталі, квантово-хімічні розрахунки.

У свою чергу, органічна хімія є основою для вивчення таких загальних професійних дисциплін, як високомолекулярні сполуки, хімічні основи біологічних процесів , а також спеціальних дисциплін за профілем «органічна і неорганічна хімія»: теоретичні основи органічної хімії, хімія хінонів, методи органічного синтезу, фізичні методи дослідження органічних сполук, хімія природних сполук, процеси утворення і перетворення органічних молекул і макромолекул.

Курсова робота з дисципліни «Органічна хімія» є завершальним етапом вивчення даної дисципліни. Виконана творчо, з використанням різних наукових джерел і практичних керівництв, курсова робота служить гарним показником сформованості знань, умінь і навичок, отриманих студентами в процесі вивчення органічної хімії.

Завдання на курсову роботу носить індивідуальний характер. Конкретні теми курсових робіт визначаються керівником. Як правило, теми курсових робіт пов'язані з науково-дослідною роботою кафедри органічної хімії, а також і самого викладача і орієнтовані на отримання органічних сполук, які можуть бути використані в якості проміжних продуктів для синтезу нових, більш складних органічних структур, що представляють інтерес як біологічно активні речовини, барвники, люмінофори, мономери, хімічні добавки до полімерних речовин та інші цінні речовини.

хімічні-процеси

Свої роботи дослідженню дисципліни присвятили такі вчені: Марч Дж., Несмеянов А.Н., Робертс Дж., Денисов В.Я., Травень В.Ф. та ін.

Отже, якщо Вам не вистачає часу, і необхідно купити курсову роботу чи презентацію з курсу «Органічна хімія» пишіть у компанію ІЦ «KURSOVIKS». Ми радо Вам допоможемо у цьому.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!