Роздрукувати сторінку

Офтальмологія, як навчальна дисципліна

« Назад

Офтальмологія ("ophthalmos" – око і "logos" – слово, наука) — це область клінічної медицини, що займається вивченням етіології, патогенезу і різних проявів порушень функції зору людини. Ця наука вивчає різноманітні захворювання органів зору – очного яблука та його придатків.

Мета курсу: набуття теоретичних знань, умінь і практичних навичок, необхідних лікарю загальної практики для надання офтальмологічної допомоги хворим з патологією органу зору.

Офтальмологія

Завдання:

1. Вивчити анатомо-фізіологічні особливості та функції різних відділів зорового аналізатора, захисного апарату ока у дорослих і дітей; сформувати уявлення про значення, анатомо-фізіологічні особливості органу зору.

2. Навчити студентів основних методів дослідження (зовнішній огляд, бічне освітлення), познайомити з методами біомікроскопії, зворотної та прямої офтальмоскопії і з іншими сучасними методами обстеження хворих, як у дорослих, так і у дітей, навчити діагностувати і лікувати найбільш розповсюджені, доступні лікарям - неспеціалістам захворювання. Освоїти методику визначення центрального і периферичного зору, і сутінкового колірного зору у дорослих і дітей, коротко познайомити з принципами профвідбору.

3. Вивчити види клінічної рефракції, навчити визначати рефракцію суб'єктивним методом, акомодацію та її зміни з віком, сформулювати основні поняття про астигматизм, навчити підбирати і виписувати прості окуляри. Ознайомити з поняттями: бінокулярний зір, співдружня і паралітична косоокість.

4. Познайомити студентів з захворюваннями повік, слізних органів і кон'юнктиви, навчити їх діагностувати і лікувати найбільш поширені з них.

5. Познайомити з клінікою деяких форм кератитів, передніх і задніх увеїтів у дорослих і дітей та їх лікуванням, у тому числі хірургічними методами.

6. Ознайомлення з показаннями до хірургічного лікування катаракт, принципами операції, корекції афакії окулярами, контактними і інтраокулярними лінзами.

7. Вивчити клінічну картину пошкоджень органу зору, навчити визначати терміновість направлення до офтальмолога, надавати першу допомогу при проникаючих пораненнях, при опіках очей. Допомогти освоїти техніку вилучення поверхнево розташованих чужорідних тіл з кон'юнктиви і рогівки, ознайомити з основними методами лікування і профілактикою пошкоджень органу зору.

8. Навчити студентів надавати невідкладну допомогу при гострому приступі глаукоми, познайомити з методами ранньої діагностики глаукоми і методами лікування.

офтальмологічна-допомога

Навчальна дисципліна «Офтальмологія» є невід'ємною складовою частиною освітньої програми студента:

- Мати уявлення:

-- Про класифікацію, етіологію, патогенез основних захворювань органу зору;

-- Про сучасні методи терапевтичного і хірургічного лікування захворювань і пошкоджень органу зору;

-- Про головних причин сліпоти.

- Знання:

-- Анатомо-фізіологічні особливості органу зору;

-- Клініку, діагностику, лікування та профілактику основних захворювань і пошкоджень органу зору;

-- Надання швидкої допомоги хворим з гострим приступом глаукоми, гострі судинні порушення кровообігу в сітківці і зоровому нерві, надати першу допомогу при травмі ока і опіках ока та його придатків.

- Вміння:

-- Проводити огляд очного яблука та придатків ока;

-- Дослідити функції органу зору;

-- Надати невідкладну допомогу при захворюваннях та пошкодженнях органу зору;

-- Організувати диспансерне спостереження за особами, що перенесли захворювання і пошкодження органу зору.

Навички:

- вивертання повік;

- проведення проб на прохідність слізних шляхів;

- дослідження ока методом бічного освітлення і в минаючому світлі;

- перевірки гостроти зору;

- дослідження поля зору;

- дослідження кольоровідчуття;

- дослідження бінокулярного зору;

- вимірювання внутрішньоочного тиску;

- визначення ведучого ока;

- визначення клінічної рефракції ока суб'єктивним способом;

- закапування крапель у кон'юнктивальний мішок;

- закладання мазі за повіки;

- промивання кон'юнктивальної порожнини; накладання пов'язки на око.

захворювання-органів-зору

Офтальмологія відноситься до розділу оториноларингології-хірургії голови і шиї. Так, як знання офтальмологічних захворювань, вміння їх своєчасної діагностики та лікування є невід'ємною частиною знань таких фахівців як: оториноларинголог, нейрохірург, невропатолог, щелепно-лицевий хірург і багатьох інших фахівців.

Для освоєння даної дисципліни студент повинен володіти знаннями з анатомії, фізіології, фармакології.

Перелік наступних навчальних дисциплін, для яких необхідні знання, уміння і навички, що формуються даною навчальною дисципліною:

- «Оториноларингологія»;

- «Нейрохірургія»;

- «Неврологія»;

- «Щелепно-лицьова хірургія»;

- «Ендокринологія»;

- «Внутрішні хвороби».

Свої роботи дослідженню дисципліни присвятили такі вчені: Гундарєва Р.А., Малаєв А.А., Южаков А.М., Джаліашвілі О.А., Горбань А.І. та ін.

Отже, якщо Вам не вистачає часу, і необхідно купити курсову роботу чи тези з курсу «Офтальмологія» пишіть у компанію ІЦ «KURSOVIKS». Ми радо Вам допоможемо у цьому.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!