Ґрунтознавство, як навчальна дисципліна
« Назад Дисципліна «Грунтознавство» входить у варіативну частину освітньої програми бакалаврату за напрямом «Біологія». Метою вивчення дисципліни є: ознайомлення студентів з принципами та методами рослинництва та ґрунтознавства, наукових та прикладних аспектів цих дисциплін, отримання фундаментальної освіти, що сприяє розвитку особистості.
Завданнями дисципліни є: формування уявлень про теоретичні основи та методичні підходи ґрунтознавства, основ рослинництва. Даний курс є одним з найважливіших при вивченні дисциплін «Ботаніка», «Біологія рослин», «Мікробіологія», «Землеробство», «Рослинництво» та ін. В ньому відображено сучасне уявлення про стан ґрунтознавства та основ рослинництва. Весь матеріал згруповано в двох частинах, яким передує вступ. У вступі розглянуто основні уявлення про ґрунт і його формування, а також наведено короткий огляд історії розвитку поглядів на ґрунт і його сільськогосподарське використання. У першій частині розглянуто основні чинники ґрунтоутворення, повсюдні (рельєф, клімат, ґрунтоутворюючі породи, живі організми, ґрунтові процеси (мікро- і макропроцеси), ґрунтові властивості (морфологічні ознаки, водно-фізичні, хімічні та ін. властивості). У другій частині висвітлені географічні закономірності поширення основних типів ґрунтів та особливості їх народногосподарського використання. Також вивчають рослинницьку галузь сільського господарства, де вивчають всі фактори росту, розвитку, плодоношення і дозрівання деяких видів польових культур, які відіграють велику роль у процесі поліпшення структури і підвищення родючості ґрунтів. У процесі викладання використовуються наступні методи: - лекції, в т. ч. мультимедійні; - проведення лабораторних занять; - консультації викладачів; - самостійна робота студентів, в яку входить: вивчення нормативних документів, науково-технічної інформації, вітчизняного і зарубіжного досвіду за тематикою дисципліни; освоєння теоретичного матеріалу; підготовка до поточного та проміжного контролю.
Лекції – основна форма аудиторної роботи студента. Мета лекції – ознайомити студентів з основними теоретичними питаннями дисципліни в логічно витриманій формі. При читанні даного курсу застосовуються такі види лекцій, як вступна, оглядова, проблемна, лекція-інформація, лекція-візуалізація, лекція-консультація (у т. ч. мультимедійні лекції). Лабораторні заняття – складова частина навчального процесу, групова форма навчальних занять, що дозволяє студентам розвинути навички самостійної роботи з науковою і довідковою літературою, картографічними матеріалами, приладами, отримати досвід публічних виступів, застосувати отримані теоретичні знання при вирішенні практичних завдань. Заняття може проходити в різних формах, але при будь-якій його формі, обов'язковим для студента є самостійна робота з літературою. В процесі вивчення курсу студенти повинні: - Знати: теоретичні основи дослідження ґрунтового покриву природних та антропогенних об'єктів, організації і планування робіт по вивченню ґрунтів; наукові основи формування ґрунтів, про роль мікроорганізмів у процесі гумусоутворення, процеси росту, розвитку і плодоношення рослин, методи підвищення родючості ґрунтів. - Вміти: користуватися теоретичними основами дослідження ґрунтового покриву природних і антропогенних об'єктів, а також організації та планування робіт по вивченню ґрунтів; взяти ґрунтові зразки при вертикальному розрізі ґрунтів та проводити лабораторні дослідження, охарактеризувати і визначити типи ґрунтів за морфологічними ознаками, придатних для вирощування с/г культур. - Володіти: теоретичними основами дослідження ґрунтового покриву природних та антропогенних об'єктів, а також організації та планування робіт по вивченню ґрунтів; навичками оцінки стану родючості ґрунтів сучасними методами. Свою увагу становленню та розвитку курсу приділяли такі науковці: Гришина Л.А., Ковда В.А., Розанов Б.Г. та ін. Отже, якщо Вам необхідно придбати магістерську роботу чи реферат з курсу «Грунтознавство» звертайтесь у компанію ІЦ «KURSOVIKS». Колектив висококваліфікованих спеціалістів Вам швидко та за помірну ціну допоможе у цьому. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |