Роздрукувати сторінку

Фізична кінетика, як навчальна дисципліна

« Назад

Діяльність фахівця-фізика спрямована на дослідження та вивчення структури і властивостей природи на різних рівнях її організації від елементарних частинок до макросистем. Фізична кінетика вивчає фізичні процеси, що відбуваються в макросистемах. Основні поняття, закони і подання фізичної кінетики використовуються в різних областях природничих дисциплін, де досліджуються макроскопічні системи під впливом температури, тиску і т.д.

«Фізична кінетика» має ключове значення, як теоретична і прикладна галузь знань, обумовлена тією роллю, яку вона відіграє в житті сучасного суспільства в цілому і в сучасному розвитку науки і техніки зокрема.

макроскопічні-системи

Цілями освоєння дисципліни «Фізична кінетика» ставляться:

- забезпечення студентів знаннями та навичками в області математичних і природничо-наукових знань, пов'язаних з фундаментальним розділом теоретичної фізики – кінетичної теорії еволюції матерії;

- отримання вищої освіти, що дозволяє випускникові успішно працювати в обраній сфері діяльності в Україні і за кордоном, володіти компетенціями, що сприяють його соціальній мобільності, затребуваності на ринку праці та успішної професійної кар'єри.

Основне завдання курсу – навчити студентів застосовувати отримані знання на практиці, використовуючи відповідні методи фізичної кінетики; проводити необхідні розрахунки фізичних характеристик макросистем і фізично інтерпретувати результати цих розрахунків; давати вірну методологічну і філософську оцінку фізичним закономірностям, які спостерігаються в макросистемах.

«Фізична кінетика» є завершальним розділом курсу теоретичної фізики, як комплексу фундаментальних фізичних дисциплін і переслідує мету підготовки фахівців-фізиків широкого профілю, які вміють грамотно вирішувати практичні та теоретично важливі завдання, в тому числі що виникають на стиках різних наук (фізика-хімія, фізика-біологія, біологія-хімія-фізика і т. д.)

Курс «Фізична кінетика» включає в себе наступні пункти: загальна структура кінетичного рівняння; дифузійне наближення, рівняння Фоккера-Планка; ланцюжок рівнянь Боголюбова; наближення самоузгодженого поля, рівняння Власова, плазмові коливання, загасання Ландау; рівняння Больцмана, Н-теорема; зіткнення в плазмі, інтеграли зіткнень, кінетичні коефіцієнти; локальний розподіл Максвелла, побудова рівнянь гідродинамічного наближення; кінетичне рівняння для легкої компоненти; кінетичного рівняння балансу.

Фізична-кінетика

На основі програми і навчального плану в ході проведення занять з курсу «Фізична кінетика» використовуються різні форми: лекції, практичні заняття, самостійна робота, контрольні роботи, колоквіуми, іспит.

В результаті вивчення курсу «Фізична кінетика» фізик повинен мати уявлення:

- про стан розвитку науки в області нерівноважної термодинаміки;

- про способи класифікації та види термодинамічних систем;

- про прикладне значення фізичної кінетики;

- про сучасні тенденції розвитку нерівноважної термодинаміки;

- про місце фізичної кінетики серед інших наук.

Знати:

- основні поняття, визначення і закони фізичної кінетики, як методу дослідження нерівноважних макроскопічних систем;

- принципи опису нерівноважних макроскопічних систем і процесів, що протікають при певних умовах.

Вміти:

- проводити аналіз і класифікацію нерівноважних систем;

- формулювати цілі дослідження та принципи функціонування нерівноважних термодинамічних систем;

- використовувати методи фізичної кінетики для вивчення нерівноважних властивостей макроскопічних систем.

фізичні-процеси

Свої роботи дослідженню дисципліни присвятили такі вчені: Румер Ю.Б., Ривкін М.Ш., Климонтович Ю.Л., Зубарєв Д.Н., Морозов В.Г. та ін.

Отже, якщо Вам не вистачає часу, і необхідно придбати магістерську роботу чи статтю з курсу «Фізична кінетика» пишіть у компанію ІЦ «KURSOVIKS». Ми радо Вам надамо допомогу в цьому.