Економічна географія країн світу, як навчальна дисципліна
« Назад Географія (грецьк. «гео» – Земля, «граф» – пишу, опис) – системна наука, що об'єднує сукупність знань про об'єкти земної поверхні. Як всяка системна наука, географія має розділи – «фізична географія» (сукупність знань про просторовий розподіл природних об'єктів), «гуманітарна географія» (сукупність знань про просторовий розподіл суспільних явищ). Дисципліна «Економічна географія країн світу» відноситься до циклу загально-професійних дисциплін і курсів за вибором студента, що встановлюються вузом - спеціалізація «Економіка і управління на підприємстві туризму та готельного господарства».
Мета вивчення дисципліни «Економічна географія країн світу» сформувати у студентів систему компетенцій, пов'язаних з розумінням загальних закономірностей і типологічних рис, що встановлюються фізичною, соціально-економічною географією, країнознавством і географією туризму. До завдань вивчення даної дисципліни належать: освоєння теоретичної бази соціальної та економічної географії світу, формування уявлень про екологічні і географічні аспекти міжнародного туризму та сучасної політичної карти світу, необхідних для вирішення професійних завдань з урахуванням соціально-економічних, природних умов, розселення, господарства та їх територіальних структур, і на цій основі на практичних заняттях сформувати систему знань для подальшого вивчення профільних дисциплін професійної діяльності в області створення комплексної туристської послуги. В результаті вивчення дисципліни студенти повинні: -- Мати уявлення: - про місце дисципліни «Економічна географія країн світу» в системі економічних наук; - про принципи класифікації та типології країн сучасного світу; - про демографічні особливості регіонів світу, культури і побуту різних країн світу; - про економічну інтеграцію, міжнародний географічний поділ праці, основні зміни у структурі економіки, основні форми міжнародних відносин, закономірності соціально-економічного розвитку регіонів світу; - про глобальні проблеми навколишнього середовища; - про основні туристські центри, теоретичні основи туристично-рекреаційного районування, місце туризму в господарстві окремих держав. -- Знати: - предмет і завдання дисципліни «Економічна географія країн світу»; - основні поняття і категорії географії, географічні закони і закономірності; - принципи розміщення туристських ресурсів, основних і провідних регіонів держав світу. -- Вміти: - давати характеристику окремих елементів природного середовища; - встановлювати систему взаємозв'язків між природним середовищем і господарською діяльністю суб'єкта туристської індустрії. -- Мати навички: - географічного аналізу природних, соціальних та економічних ресурсів; - оцінки туристських ресурсів; - використання своїх знань у процесі подальшого вивчення спеціальних дисциплін; - практичного використання набутих знань в умовах майбутньої професійної діяльності.
Викладання даної дисципліни будується на поєднанні проблемних лекцій, практичних занять у формі ділових ігор та аналізу кейсів, тренінгів та ін) і різних форм самостійної роботи студентів (підготовки рефератів, презентацій та ін.). Програма дисципліни складається з таких розділів. 1. Загальні закономірності розміщення виробничих сил. Географічний поділ праці та спеціалізація території. 2. Економічний потенціал території. Природно-ресурсний, виробничий, трудовий, науково-технічний та експортний потенціали. 3. Економічна географія країн світу. Економічні об'єднання країн. 4. Економічна географія регіонів України. Нерівність регіонів України та її наслідки. 5. Еколого-економічні проблеми різних регіонів світу і України. Свою увагу становленню та розвитку курсу приділяли такі науковці: Магомедов М.Д., Алєксєйчева Є.Ю., Єделєв Д.А. та ін. Отже, якщо Вам потрібно придбати курсову роботу чи реферат з курсу «Економічна географія країн світу» звертайтесь у компанію ІЦ «KURSOVIKS». Колектив висококваліфікованих спеціалістів Вам швидко та за помірну ціну допоможе у цьому. З повагою ІЦ «KURSOVIKS»! |