Екологічна хімія, як навчальна дисципліна
« Назад Екологічна хімія - це наука, що вивчає процеси, що відбуваються в навколишньому середовищі, в зв'язку зі змінами, внесеними в діяльність людини. Метою освоєння дисципліни «Екологічна хімія» є формування у студентів фундаментальних знань про хімічні і фізико-хімічні процеси, що протікають у навколишньому середовищі, їх механізми, закономірності протікання, спрямованості, енергетику, кінетику, залежно від фізичних параметрів, способи контролю та управління даними процесами.
Дисципліна «Екологічна хімія» входить до варіативної частини «Педагогічна освіта, профіль Біологія. Хімія». Зміст програми дозволяє студентам вузів отримати необхідний обсяг знань, навичок і вмінь у галузі екологічної хімії. В даний час, в умовах активного антропогенного впливу на навколишнє середовище і загострення екологічної ситуації необхідно володіння знаннями в галузі екологічної хімії. Курс екологічної хімії доцільно давати студентам після вивчення хімії елементів, фізичної та колоїдної, аналітичної, органічної хімії, розглядаючи питання, пов'язані з хімічними процесами у навколишньому середовищі в їх взаємозв'язку один з одним, оцінюючи вплив даних процесів на екологічну обстановку, розглядаючи можливі методи їх моніторингу та впливу на їх напрямок і інтенсивність. Освоєння курсу дозволяє отримати досвід практичного, прикладного використання знань, загальної хімії, неорганічної, фізичної, колоїдної, органічної, аналітичної хімії, біохімії, хімічної технології.
Студент, вивчивши дисципліну, повинен: -- знати: - основні класи речовин природного походження; - основні закономірності перебігу природних хімічних процесів і способи управління ними; - закономірності окислювально-відновних процесів, що протікають в різних природних середовищах; - методи аналізу природних речовин; - закономірності хімічних процесів, що протікають в атмосфері; - термодинаміку біосферних хімічних процесів; - основні положення теорії розчинів і закономірності процесів в гідросфері; - особливості твердофазних процесів і закономірності процесів в літосфері; -- вміти: - аналізувати механізми антропогенного впливу на навколишнє середовище; - розраховувати теплові ефекти хімічних реакцій, що протікають в атмосфері, літосфері і гідросфері; - визначати оптимальні умови перебігу хімічних реакцій; - складати хімічні рівняння обмінних і окислювально-відновних реакцій; - вибирати оптимальні методи досліджень хімічних речовин і процесів; -- володіти: - навичками в розрахунках мас і обсягів взаємодіючих речовин; - навичками у проведенні розрахунків техногенних впливів на природне середовище; - методиками рішення задач по розрахунку продуктів хімічних реакцій, які протікають в навколишньому середовищі, теплових ефектів даних реакцій, практичного виходу продуктів; - навички дослідження хімічних забруднень середовища; - основами методів хімічного моніторингу; - прийомами роботи з лабораторним обладнанням.
Свою увагу зародженню та розвитку дисципліни приділяли такі вчені: Стадницький Г.В., Братчикова І.Г. та ін. Отже, якщо Вам необхідно купити магістерську роботу чи доповідь з курсу «Екологічна хімія» звертайтесь у компанію ІЦ «KURSOVIKS». Колектив висококваліфікованих спеціалістів Вам швидко та за помірну ціну допоможе у цьому. З повагою ІЦ "KURSOVIKS"! |