Роздрукувати сторінку

Загальна тактика як навчальна дисципліна

« Назад

Загальна тактика описує характеристики загальновійськового бою і формулює висновки по його підготовці і ведення загальними силами підрозділів, частин і об'єднань. Підґрунтя загальної тактики утворює тактика сухопутних військ.

В минулі роки при формуванні військових спеціалістів значний інтерес викликають проблеми, зв'язані з оптимізацією підрозділів бойових структур, а також тактикою проведення сучасного наступального та оборонного бою. Ці питання зберігають свою актуальність у світлі останніх збройних сутичок, що здійснювалися як всередині нашої Вітчизни, так і за її границями. Набутий бойовий досвід аналізується, узагальнюється і розповсюджується на дії відділень у нинішніх умовах. Особлива увага, як завжди, приділяється удосконаленню складу та тактики бойового використання частин і відділень Сухопутних військ, перш за все загальновійськових та артилерійських.

ведення-бою

Розроблений освітній курс «Загальна тактика» за своїм складом створений для навчання студентів ВНЗ на військових підрозділах і підвищення вже одержаних ними знань.

Основною метою курсу «Загальна тактика» є роз’яснення теоретичних положень організації і проведення бойових дій на базі принципів "Загальної тактики".

Військове мистецтво охоплює три функціональні частини:

1) стратегію (теорію і практику формування держави і збройних сил (ЗС) до війни, планування і проведення війни і стратегічних операцій);

2) оперативне мистецтво (теорію і практику формування та проведення операцій структурами збройних сил);

3) тактику.

загальновійськовий-бій

Завдання курсу Загальна тактика - підготувати офіцера внутрішніх військ, який знає принципи актуального загальновійськового бою, бойові положення Сухопутних військ, вміє креативно використовувати їх основи в період здійснення бойових завдань, утримувати високу бойову готовність відділень, організовувати і методично вірно здійснювати заняття із загальної тактики в підрозділі, володіє розвиненим тактичним мисленням, високими організаторськими вміннями, великою ініціативою і індивідуальністю, вміє упевнено керувати підрозділом та ротою.

Теорія і практика загальновійськового бою досліджуються в формуванні і порівнянні з створеними в минулому поглядами на методи підготовки і ведення бою, що дає змогу стежити за окресленими особливостями і принципами становлення тактики.

Сучасна теорія тактики має своє віддзеркалення в першу чергу у бойових статутах ЗСУ, які описали багатий досвід військ, практику військових і командно-штабних навчань, висновки методологічних досліджень.

Однак, особливість статутів не дає змоги обґрунтувати описані в них принципам, супроводжувати їх прикладами, доказами, розрахунками, окреслювати передумови і визначати особливості формування методів бойових дій. Їх знання є головною умовою глибокого усвідомлення сучасної теорії тактики, природи загальновійськового бою, прояву креативності в бойових перипетіях. Тому одним із завдань, яке стоїть перед курсом, є допомога студентам в опануванні положеннями тактики під час індивідуальної діяльності.

Сьогоднішній офіцер, в першу чергу, офіцер-медик, мусить бути високоосвіченим у військово-технічному значенні, знати нові методи дій військ, які створені сучасною тактикою, приймати активну участь у креативній роботі щодо знаходження шляхів цілковитої реалізації підвищених можливостей як бойових відділень, так і підрозділів медичного, технічного і тилового забезпечення.

Загальна-тактика

Свою увагу становленню предмету присвятили такі науковці: С. В. Лисенко, В. П. Богданов, Г. В. Коришев, В. А. Грицук, Ю. І. Клішин, В. В. Подоля, В.І. Дзюба, В.І. Зелений.

Отже, курс «Загальна тактика» описує особливості загальновійськового бою і формулює рекомендації щодо його створення і ведення загальними спробами відділень.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!